Post on 30-Jun-2015
SKEMA PEMARKAHAN MATEMATIK KERTAS 1 dan 2
UJIAN PERCUBAAN NEGERI JOHOR 2009.
1. D 21. B
2. A 22. C
3. D 23. C
4. D 24. D
5. A 25. A
6. C 26. C
7. D 27. D
8. B 28. C
9. B 29. D
10. A 30. A
11. A 31. A
12. A 32. D
13. B 33. B
14. A 34. C
15. A 35. TIADA
16. D 36. TIADA
17. D 37. C
18. C 38. D
19. D 39. B
20. B 40. B
JAWAPAN KERTAS 2
1. 84965 = 85 000
2. 2.6 KG
3. SEGI EMPAT TEPAT
4. 8/20 = 2/5
5. 1052 X 35 = 36820
6. 5061-714÷7 =
a. 5061-714 = 4347
b. 4347÷7 = 621
7. RM9 – 75 SEN + RM6.80 =
a. RM9 – RM0.75 =RM8.25
b. RM 8.25 + 6.80 = RM15.05
8. 60% daripada 850g =
a. 60/100 x 850 =
b. 510g
9. 5.20pm = 5.20 +12 jam
a. 1720
b. Pukul 1720
10. 7/9 ÷ 5/6 =
a. (darab silang) 7 x 6, 5 x 9
b. 42/45 = 14/15
11. Rm3606 ÷ 4 =
a. 3606/4
b. RM 901.50
12. 8.1 – 2.53 + 9 =
a. 8.1 – 2.53 = 5.57
b. 5.57+9 = 14.57
13. 15 minggu 3hari bahagi 4 =
a. 15 x 7 + 3 = 108hari
b. 108/4 = 27hari
c. 27 hari = 3 minggu 6 hari
14. 306m x 18 =
a. 306 x 18 = 5508
b. 1km = 1000meter
c. 5508÷1000 = 5.508km
15. Perimeter =a+b+c =
a. 10+2+2+2+5+2+5 =
b. 28cm
16. 5.6kg - 4.25kg =
a. 1.35 kg
b. 1.35 x 1000
c. 1350g
17. June= 87 + 13 = 100
a. March+april+mei+june = 87+73+116+100
b. =376
c. 376 ÷ 4 = purata = 94
18. 15/50 x 100 =
a. 30% = yang sudah dibaca
b. Yang belum dibaca = 100-30 =
c. 70%
19. 0.68L +5.6L+8L
a. 0.68+5.6 = 6.28L
b. 6.28+8 = 14.28L
20. 2 kemeja = 2 x 49 = 98, sehelai seluar = 53.90
a. 98 + 53.90 = 151.90
b. 250 – 151.90 =
c. RM 98.10