01022015 (Ahad M4)

2
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 1 Minggu / Hari/ Tarikh: 4/ Ahad/ 01 Februari 2015 2 Kelas / Masa/ Mata pelajaran: 5 Azam 2 8.00-9.00 Bahasa Malaysia 3 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) : Keluarga Kreatif / 5.1.4 4 Objektif Pembelajaran : Memahami dan menggunakan kata kerja aktif transitif dan kata kerja pasif mengikut konteks dengan betul. 5 Aktiviti PDP: 1)Murid mengenal pasti kata kerja aktif transitif berdasarkan kata-kata perangsang. 2)Murid membina ayat menggunakan kata kerja aktif transitif. 3)Murid berbicara tentang poster untuk mendapatkan maklumat tersurat dan tersitar. 6 Elemen Merentas Kurikulumk (EMK): Kreativiti 7 Bahan Bantu Belajar: Buku teks 8 Penilaian PDP: Latihan 9 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah: 1 Minggu / Hari/ Tarikh: 4/ Ahad/ 01 Februari 2015 2 Kelas / Masa/ Mata pelajaran: 4 Adil 2/ 10.30-11.30/ Sejarah 3 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) : Sejarah dan Kita / 1.1.1, 1.1.2 dan 1.1.3 4 Objektif Pembelajaran : 1)Mengenal pasti konsep masa silam dan ruang berdasarkan garis masa dan kronologi. 2) Menyatakan tinggalan sejarah yang terdapat di muzium dan tempat bersejarah. 5 Aktiviti PDP: 1)Murid menyatakan muzium yang mereka tahu. 2)Murid menyatakan tinggalan sejarah yang terdapat dalam muzium. 3)Murid menyenaraikan tinggalan sejarah berdasarkan pembacaan. 6 Elemen Merentas Kurikulumk (EMK): Kreativiti 7 Bahan Bantu Belajar: Buku teks 8 Penilaian PDP: Latihan

Transcript of 01022015 (Ahad M4)

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1Minggu / Hari/ Tarikh:4/Ahad/01 Februari 2015

2Kelas / Masa/ Mata pelajaran:5 Azam 28.00-9.00Bahasa Malaysia

3Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :Keluarga Kreatif / 5.1.4

4Objektif Pembelajaran :Memahami dan menggunakan kata kerja aktif transitif dan kata kerja pasif mengikut konteks dengan betul.

5Aktiviti PDP:1) Murid mengenal pasti kata kerja aktif transitif berdasarkan kata-kata perangsang.2) Murid membina ayat menggunakan kata kerja aktif transitif.3) Murid berbicara tentang poster untuk mendapatkan maklumat tersurat dan tersitar.

6Elemen Merentas Kurikulumk (EMK):Kreativiti

7Bahan Bantu Belajar:Buku teks

8Penilaian PDP:Latihan

9Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

1Minggu / Hari/ Tarikh:4/Ahad/01 Februari 2015

2Kelas / Masa/ Mata pelajaran:4 Adil 2/10.30-11.30/Sejarah

3Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :Sejarah dan Kita / 1.1.1, 1.1.2 dan 1.1.3

4Objektif Pembelajaran :1) Mengenal pasti konsep masa silam dan ruang berdasarkan garis masa dan kronologi.2) Menyatakan tinggalan sejarah yang terdapat di muzium dan tempat bersejarah.

5Aktiviti PDP:1) Murid menyatakan muzium yang mereka tahu.2) Murid menyatakan tinggalan sejarah yang terdapat dalam muzium.3) Murid menyenaraikan tinggalan sejarah berdasarkan pembacaan.

6Elemen Merentas Kurikulumk (EMK):Kreativiti

7Bahan Bantu Belajar:Buku teks

8Penilaian PDP:Latihan

9Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

1Minggu / Hari/ Tarikh:4/Ahad/01 Februari 2015

2Kelas / Masa/ Mata pelajaran:3 Amanah 1&2/11.00-11.30/Pend. Moral

3Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :Membantu Warga Sekolah / 2.1.1, 2.1.2, 2.1.4 dan 2.1.5

4Objektif Pembelajaran :1) Menyatakan cara membantu warga sekolah.2) Menyenaraikan kepentingan membantu warga sekolah.

5Aktiviti PDP:1) Murid menerangkan tentang pelajaran pada minggu lepas.2) Murid mengaitkan apa yang sudah dipelajari dengan situasi yang diberi.3) Murid menjawab soalan yang diberikan.

6Elemen Merentas Kurikulumk (EMK):Kreativiti

7Bahan Bantu Belajar:Buku teks

8Penilaian PDP:Latihan

9Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah: