1 mac

2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATAPELAJARAN MATEMATIK KELAS/MASA/BIL.MURID Tahun 1/8.50-9.50/27 TAJUK/BIDANG Nombor dan Operasi/ Tambah dan Tolak STANDARD KANDUNGAN 2.2 STANDARD PEMBELAJARAN 2.2.ii 2.2.iii OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran, murid dapat i.Menggunakan dan mempelbagai perbendaharaan kata yang releven dalam konteks tolak. ii. Memperkenalkan simbol tolak dan sama dengan iii. Menggunakan simbol tolak dan sama dengan bagi menulis ayat matematik berdasarkan situasi yang di beri. AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN : 1. Guru memperkenalkan konsep tolak dengan menerangkan perbendaharaan yang biasa di gunakan dalam kehidupan harian. 2. Guru menunjuk simbol dan memperkenalkan simbol tolak dan sama dengan. 3. Guru mencerita situasi tolak dan bila simbol akan di gunakan.. 4. Murid menulis ayat matematik menggunakan simbol. EMK Asas kehidupan BBM Lembaran kerja PENILAIAN P&P REFLEKSI

description

rph thn 1

Transcript of 1 mac

Page 1: 1 mac

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATAPELAJARAN MATEMATIKKELAS/MASA/BIL.MURID Tahun 1/8.50-9.50/27

TAJUK/BIDANG Nombor dan Operasi/ Tambah dan Tolak

STANDARD KANDUNGAN 2.2

STANDARD PEMBELAJARAN2.2.ii2.2.iii

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Di akhir pengajaran, murid dapati. Menggunakan dan mempelbagai perbendaharaan kata yang

releven dalam konteks tolak.ii. Memperkenalkan simbol tolak dan sama denganiii. Menggunakan simbol tolak dan sama dengan bagi menulis

ayat matematik berdasarkan situasi yang di beri.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :1. Guru memperkenalkan konsep tolak dengan menerangkan perbendaharaan yang biasa di

gunakan dalam kehidupan harian.2. Guru menunjuk simbol dan memperkenalkan simbol tolak dan sama dengan.3. Guru mencerita situasi tolak dan bila simbol akan di gunakan..4. Murid menulis ayat matematik menggunakan simbol.

EMK Asas kehidupan

BBM Lembaran kerja

PENILAIAN P&P

REFLEKSI

Minggu : 8 Hari : Isnin Tarikh : 01.03.2015

Page 2: 1 mac