22 jun

2
MATAPELAJARAN Sejarah KELAS/MASA/BIL.MURID Tahun 5/8:50-9:50 TEMA/TAJUK 8.0 Yang Di Pertuan Agong STANDARD KANDUNGAN 8. 1 Institusi Yang Di Pertuan Agong STANDARD PEMBELAJARAN 8.1.1 8.1.2 K8.1.5 OBJEKTIF PENGAJARAN Di akhir pengajaran, murid dapat 1) Menyatakan Yang di Pertuan Agong sebagai institusi ketua Negara Malaysia. 2) Menyatakan cara kepentingan menghargai Yang di Pertuan Agong sebagai lambing perpaduan. AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN : 1. Guru menunjukan beberapa video tentang yang di pertuan Agong. 2. Guru meminta setiap kumpulan mengeluarkan idea dari video yang dilihat. 3. Guru menerang dan menghurai lebih lanjut kenapa perlu ada dan di lantik Yang di Pertuan Agong.. 4. Guru menerangkan bagaimana seseorang Yang di Pertuan Agong di lantik. EMK Kepentinagan perjuangan. BBM Latihan dalam buku teks PENILAIAN P&P TP 1 TP 2 REFLEKSI RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Minggu : 21 Hari : Isnin Tarikh : 22.06.2015

description

rph sejarah

Transcript of 22 jun

MATAPELAJARANSejarah

KELAS/MASA/BIL.MURIDTahun 5/8:50-9:50

TEMA/TAJUK8.0 Yang Di Pertuan Agong

STANDARD KANDUNGAN8. 1 Institusi Yang Di Pertuan Agong

STANDARD PEMBELAJARAN8.1.18.1.2K8.1.5

OBJEKTIF PENGAJARANDi akhir pengajaran, murid dapat1) Menyatakan Yang di Pertuan Agong sebagai institusi ketua Negara Malaysia.2) Menyatakan cara kepentingan menghargai Yang di Pertuan Agong sebagai lambing perpaduan.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :

1. Guru menunjukan beberapa video tentang yang di pertuan Agong.2. Guru meminta setiap kumpulan mengeluarkan idea dari video yang dilihat.3. Guru menerang dan menghurai lebih lanjut kenapa perlu ada dan di lantik Yang di Pertuan Agong..4. Guru menerangkan bagaimana seseorang Yang di Pertuan Agong di lantik.

EMKKepentinagan perjuangan.

BBMLatihan dalam buku teks

PENILAIAN P&PTP 1TP 2

REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Minggu : 21

Hari : Isnin

Tarikh : 22.06.2015