2.8

3
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN TARIKH : 08/02/2015 HARI :AHAD NILAI MURNI Tanggungjawab sosial sistematik Etika, moral,professional Semangat Komunikasi kempipinan Pembelajaran kooperatif Spenyelesaian masalah & pemikiran kritikal Teknologi maklumat & komunikasi Kekemasan/ kebersihan Globalisasi rasional Lukisan rajah Tanda pada berkaitan KEMAHIRAN BERFIKIR/KEMAHIRAN SAINTIFIK Mengenalpasti masalah Mengukur /mengira menghubungkait Analisis Mengelas Menyelesai masalah Lain-Lain (nyatakan) ………………………………………………………… ……………… Tanda pada berkaitan STRATEGI Pembelajaran konstekstual Kemahiran berfikir Kuiz / perbincangan Pembelajaran masteri Eksperimen Inkuiri penemuan Lain- lain (nyatakan) …………………………………………………… KELAS : 4 BESTARI KEDATANGAN : /4 MASA 8.45- 9.55 PAGI SUBJEK SAINS TAJUK BAB 2 KOORDINASI BADAN OBEJKTIF PdP 2.8 Kesan penyalahgunaan dadah 2.9 kesan alkohol 2.10 kepentingan minda yang sihat HASIL PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat : 1. Menerangkan maksud dadah dan contohnya. 2. Menerangkan kesan penyalahgunaan dadah terhadap koordinasi badan, kesihatan. AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN Set induksi : Guru menayangkan video iklan kempen dadah. Guru menanyakan tentang mesej yang diperolehi dari video. Isi Pengajaran : Guru menayangkan video sektsa pendek. Pelajar diminta mengulas berkaitan kesan dadah. Guru menyeraikan jenis-jenis dadah dan kesannya. Guru memasang petikan video berita berkaitan kesalahan alkohol. Aktiviti sumbangsaran dijalankan bagi mendapatkan idea pelajar berkaitan kesan alkohol. Pelajar megilustrasikan kesan alcohol dalam bentuk peta minda bergambar. Penutup : Pelajar diminta membentangkan hasil pembelajaran. Guru memberi komen dan penambahan isi. Guru memuji pelajar yang memberi kerjasama dan penglibatan. BAHAN BANTU MENGAJAR KERJA RUMAH /LATIHAN

description

sains ting 4 RPH

Transcript of 2.8

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

TARIKH : 08/02/2015HARI :AHADNILAI MURNI

Tanggungjawab sosial

sistematik

Etika, moral,professional

Semangat

Komunikasi

kempipinan

Pembelajaran kooperatif

Spenyelesaian masalah & pemikiran kritikal

Teknologi maklumat & komunikasi

Kekemasan/kebersihan

Globalisasi

rasional

Lukisan rajah

Tanda pada berkaitan

KEMAHIRAN BERFIKIR/KEMAHIRAN SAINTIFIK

Mengenalpasti masalah

Mengukur /mengira

menghubungkait

Analisis

Mengelas

Menyelesai masalah

Lain-Lain (nyatakan)

Tanda pada berkaitan

STRATEGI

Pembelajaran konstekstual

Kemahiran berfikir

Kuiz / perbincangan

Pembelajaran masteri

Eksperimen

Inkuiri penemuan

Lain- lain (nyatakan)

.

Tanda pada berkaitan

KELAS : 4 BESTARIKEDATANGAN : /4

MASA8.45- 9.55 PAGI

SUBJEKSAINS

TAJUKBAB 2 KOORDINASI BADAN

OBEJKTIF PdP2.8 Kesan penyalahgunaan dadah2.9 kesan alkohol2.10 kepentingan minda yang sihat

HASIL PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat :1. Menerangkan maksud dadah dan contohnya.2. Menerangkan kesan penyalahgunaan dadah terhadap koordinasi badan, kesihatan.

AKTIVITIPENGAJARAN DANPEMBELAJARAN

Set induksi : Guru menayangkan video iklan kempen dadah. Guru menanyakan tentang mesej yang diperolehi dari video.

Isi Pengajaran : Guru menayangkan video sektsa pendek. Pelajar diminta mengulas berkaitan kesan dadah. Guru menyeraikan jenis-jenis dadah dan kesannya. Guru memasang petikan video berita berkaitan kesalahan alkohol. Aktiviti sumbangsaran dijalankan bagi mendapatkan idea pelajar berkaitan kesan alkohol. Pelajar megilustrasikan kesan alcohol dalam bentuk peta minda bergambar.

Penutup : Pelajar diminta membentangkan hasil pembelajaran. Guru memberi komen dan penambahan isi. Guru memuji pelajar yang memberi kerjasama dan penglibatan.

BAHAN BANTU MENGAJAR

KERJA RUMAH /LATIHAN

REFLEKSI

TANDA TANGAN GURU TANDA TANGAN PENGETUA

............................................. ....................................................... ( IZYAN BINTI ISMAIL) ( )

BILTARIKHKO-KURIKULUM / SEMINAR/ MESYUARATCATATAN

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

Tanda Tangan Guru :Tanda Tangan Pengetua : ...(IZYAN BINTI ISMAIL)( )