3 - RPH Domain Sosio Emosi

download 3 - RPH Domain Sosio Emosi

of 4

description

rancangan RPH untuk sesi pengajaran

Transcript of 3 - RPH Domain Sosio Emosi

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KSSR PENDIDIKAN KHAS

MP (BAHASA MALAYSIA)Mata pelajaran : Bahasa Malaysia

Kelas

: 1 Gemilang

Tajuk

: 2 Bertutur

Masa

: 8.00 9.00 pagi ( 60 minit )

Standard Pembelajaran : 2.1.1 Meniup wisel, lilin, dan tisu

Objektif pembelajaran : Kumpulan A : Diakhir pembelajaran, murid dapat meniup sekurang-kurangnya 4

daripada 6 aktiviti meniup.

Kumpulan B : Diakhir pembelajaran, murid dapat meniup sekurang-kurangnya 2

daripada 6 aktiviti meniup.AKTIVITI P&P :

LangkahAktiviti

Catatan

Kumpulan A

BBMKumpulan B (INTERVENSI)BBM

Set induksi

Murid ditunjukkan tayangan video sambutan hari lahir.

komputer riba Video klipMurid ditunjukkan tayangan video sambutan hari lahir.

komputer riba

Video klipEMK : TMK, Kreativiti

Langkah 1

1. Guru bersoal jawab dengan murid tentang tayangan video.2. Contoh soalan :

i) Apa yang kamu dapat lihat daripada video ini?

ii) Apa yang budak-budak buat di hadapan kek itu?

Contoh Jawapan :

i) Sambutan hari lahir.

ii) Sedang meniup lilin.

komputer riba

Video klip1. Guru bersoal jawab dengan murid tentang tayangan video.

2. Contoh soalan :

i) Apa yang kamu dapat lihat daripada video ini?

ii) Apa yang budak-budak buat di hadapan kek itu?

Contoh Jawapan :

i) Sambutan hari lahir.

ii) Sedang meniup lilin.

komputer riba

Video klipTMK, Nilai-nilai murni (kasih saying).

Langkah 2

i) Murid diperkenalkan dengan beberapa alatan untuk aktiviti meniup. Cth; lilin, belon, rekorder dan wisel.ii) Murid melihat guru melakukan demonstrasi meniup peralatan. Cth; meniup belon, rekorder, dan buih.

Lilin, wisel, belon, buih sabun dan rekorderi) Murid diperkenalkan dengan 2 alatan seperti belon dan rekorder.ii) Murid melihat guru melakukan demonstrasi meniup peralatan. Cth; meniup belon dan rekorder.

Lilin, wisel, belon, buih sabun dan rekorder

EMK :

Kreativiti dan inovasi

Langkah 3

i) Murid melakukan aktiviti meniup dengan bimbingan guru.

ii) Murid seronok mencuba pelbagai peralatan untuk ditiup misalnya meniup buh sabun.

Alatan meniup seperti wisel, lilin, buih sabun dan lain-lain.i) Murid melakukan aktiviti meniup dengan bimbingan guruii) Murid dibimbing oleh guru meniup belon dengan cara yang betul.

iii) Guru membimbing murid sehingga murid berjaya meniup belon.

Belon dan rekorderKreativiti, komunikasi, nilai-nilai murni

Modifikasi domain sosioemosi.

Penutup

Murid menonton semula tayangan video dan mengaplikasikan semula cara-cara meniup bersama guru.

Klip video lagu happy birthdayMurid menonton semula tayangan video dan mengaplikasikan semula cara-cara meniup bersama guru.

Klip video lagu happy birthdayEMK :

TMK, Komunikasi

Penilaian PdP :

Kumpulan A : Murid diuji untuk meniup 3 daripada 6 alatan untuk meniup.

Kumpulan B : Murid diuji untuk meniup 2 daripada 6 alatan untuk meniup.

Refleksi ;

Kumpulan A : Semua murid (4 orang) berjaya meniup 3 jenis peralatan meniup.

Kumpulan B : 1 daripada 2 orang murid dalam kumpulan itu gagal meniup menggunakan belon.

INSTRUMEN

Nama Murid:

Kelas

:

Mata pelajaran :

Tarikh

:

KEMAHIRANMENGUASAITIDAK MENGUASAICATATAN

1. Meniup

Wisel

Lilin

Tisu

Belon

Kertas

Buih