Badminton RPH

25
Rancangan Mengajar Harian Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK ) Subjek : PJ Tarikh: 21.02.11 Tingkatan: 2D Masa: 03.40 04.10 Tunjang: Kemahiran Tajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis) Set induksi: Aktiviti memanaskan badan Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian 1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul . Individu dan berpasangan 2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis. Soal jawab Latihan bertulis 2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan Nilai: Berdikari BBM: Badminton Adab: Refleksi: 9. Penerapan Elemen 9.1 Rancangan pelajaran tahunan 9.2 Rancangan pelajaran harian 9.3 Set induksi 9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran 9.5 Teknik penyoalan guru 9.6 Penglibatan murid 9.7 Peneguhan 9.8 Latihan dan tugasan 9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid 9.10 Penutupan 9.11 Hasil kerja murid 9.12 Pengurusan kelas 9.13 Perwatakan guru

Transcript of Badminton RPH

Page 1: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 21.02.11Tingkatan: 2D Masa: 03.40 – 04.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 2: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 21.02.11Tingkatan: 2F Masa: 04.40 – 05.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 3: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 21.02.11Tingkatan: 2I Masa: 05.40 – 06.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 4: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11Tingkatan: 2I Masa: 02.10 – 02.45Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 5: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11Tingkatan: 2D Masa: 03.40 – 04.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 6: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11Tingkatan: 2K Masa: 04.40 – 05.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 7: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11Tingkatan: 2C Masa: 05.40 – 06.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 8: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2G Masa: 0100 – 01.35Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 9: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2F Masa: 02.10 – 02.45Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 10: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2H Masa: 02.45 – 03.20Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 11: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2J Masa: 04.40 – 05.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 12: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2E Masa: 05.40 – 06.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 13: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11Tingkatan: 2K Masa: 02.00 – 02.35Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 14: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11Tingkatan: 2A Masa: 03.45 – 04.20Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 15: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11Tingkatan: 2B Masa: 03.40 – 04.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 16: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11Tingkatan: 2C Masa: 05.40 – 06.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 17: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 18: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 19: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 20: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 21: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 22: Badminton RPH

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 23: Badminton RPH