contoh RPH

3
Contoh Pengajaran Dan Pembelajaran Menggunakan Peta Pemikiran Mata pelajaran Sains Kelas 1 Saga Masa 3.50 – 5.00 petang Tajuk Sel sebagai unit asas kehidupan Objektif Di akhir pembelajaran murid dapat: Mengenal pasti struktur sel haiwan dan sel tumbuhan menyatakan persamaan dan perbezaan antara sel haiwan dan sel tumbuhan B5D1E1 Menyediakan slaid dan mengendalikan mikroskop dengan betul melukis dan melabel sel pipi dan sel bawang yang dapat dilihat Latar belakang kelas Murid melaksanakan aktiviti dalam berkumpulan dan setiap murid membuat catatan sendiri menggunakan peta pemikiran i-THINK Set induksi Guru menayangkan perkembangan manusia dari peringkat sel hingga dewasa dan juga percambahan biji benih sehingga menjadi pokok yang matang guru mengajukan soalan kepada murid untuk menggalakkan murid berfikir Aktiviti Guru meminta murid bekerja secara berpasangan membuat penerokaan buku teks guru meminta murid mengenal pasti persamaan dan perbezaan di antara sel haiwan dan sel tumbuhan dengan menggunakan peta buih berganda guru memberi beberapa soalan sebagai latihan termasuk untuk eviden 1. apakah itu sel? (aas tahu) 2. terangkan persamaan dan perbezaan di antara sel haiwan dan sel tumbuhan (aras analisa) 3. pada pendapat anda, apa yang akan terjadi pada sel tumbuhan jika ia tiada vakuol? Terangkan. (aras penilaian) Murid dibahagi kepada 5 kumpulan. setiap kumpulan membuat uji kaji dan membuat peta alir untuk menunjukkan prosedur menyediakan slaid sel pipi dan sel bawang. Guru membimbing murid melakukan uji kaji Mengumpul Keputusan Murid membuat pemerhatian di bawah mikroskop murid melukis struktur sel pipi dan sel bawang

description

rph

Transcript of contoh RPH

Contoh Pengajaran Dan Pembelajaran Menggunakan Peta PemikiranMata pelajaranSains

Kelas1 Saga

Masa3.50 5.00 petang

TajukSel sebagai unit asas kehidupan

ObjektifDi akhir pembelajaran murid dapat: Mengenal pasti struktur sel haiwan dan sel tumbuhan menyatakan persamaan dan perbezaan antara sel haiwan dan sel tumbuhan B5D1E1 Menyediakan slaid dan mengendalikan mikroskop dengan betul melukis dan melabel sel pipi dan sel bawang yang dapat dilihat

Latar belakang kelasMurid melaksanakan aktiviti dalam berkumpulan dan setiap murid membuat catatan sendiri menggunakan peta pemikiran i-THINK

Set induksi Guru menayangkan perkembangan manusia dari peringkat sel hingga dewasa dan juga percambahan biji benih sehingga menjadi pokok yang matang guru mengajukan soalan kepada murid untuk menggalakkan murid berfikir

Aktiviti Guru meminta murid bekerja secara berpasangan membuat penerokaan buku teks guru meminta murid mengenal pasti persamaan dan perbezaan di antara sel haiwan dan sel tumbuhan dengan menggunakan peta buih berganda guru memberi beberapa soalan sebagai latihan termasuk untuk eviden1. apakah itu sel? (aas tahu)2. terangkan persamaan dan perbezaan di antara sel haiwan dan sel tumbuhan (aras analisa)3. pada pendapat anda, apa yang akan terjadi pada sel tumbuhan jika ia tiada vakuol? Terangkan. (aras penilaian) Murid dibahagi kepada 5 kumpulan. setiap kumpulan membuat uji kaji dan membuat peta alir untuk menunjukkan prosedur menyediakan slaid sel pipi dan sel bawang. Guru membimbing murid melakukan uji kaji

Mengumpul Keputusan Murid membuat pemerhatian di bawah mikroskop murid melukis struktur sel pipi dan sel bawang berdasarkan apa yang mereka lihat murid juga perlu melabelkan setiap struktur sel yang mereka lukis.

Contoh PdP yang telah menggabungkan di antara i-Think, Frog VLE dan HOTSWeek 20Day FridayDate: 3/5/2013Class/Time/SubjectLearning Area/Objectives/OutcomesLearning Activities/Reflection/Remarks

5STT9.20-10.30Chemistry THEME: Interaction between chemicals

LEARNING AREA: Carbon compounds

LEARNING OBJECTIVE:Understanding carbon compounds.

LEARNING OUTCOMES:A student is able to:

state what carbon compound is, state that carbon componds can be classified into two groups, i.e. organic and inorganic, state what organic and inorganic compound is and the examples, state the difference between the organic and inorganic compound.Learning Activity(s)1. Students log in Frog VLE.2. Students collect and interpret data on the learning sites CARBON COMPOUND.3. In groups, students construct thinking maps and upload into Frog VLE.4. Students present their thinking maps to the class.5. Student answer quiz in the Frog VLE.6. Teacher assign students to do the exercise in the learning site on the Frog VLE.

Sedutan daripada buku Think Beyond: Konsep dan panduan pelaksanaan program i-ThinkTerbitan Majlis Pengetua Cemerlang Kebangsaan Negeri Selangor & Majlis Pengetua Sekolah Malaysia Negeri Selangor