· Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai...

30
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 4 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan / Mahir berkomunikasi Pemikir / Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah / Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Wang hingga Rm100 000 Standard Kandungan 10.1 Standard Pembelajaran 10.1(i) Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Menyatakan gabungan wang dengan nilai hingga RM100 000 berdasarkan situasi harian. Ringkasan Aktiviti Gabungan nilai wang (Buku teks – Muka surat 117) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid menyatakan gabungan wang dengan nilai hingga RM100 000 berdasarkan situasi harian. 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. 4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-

Transcript of · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai...

Page 1: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)MATEMATIK TAHUN 4

Tarikh Kemahiran Abad ke-21

Berdaya tahan/

Mahir berkomunikasi

Pemikir/

Kerja sepasukan

Bersifat ingin tahu

Berperinsip

Bermaklumat

Penyayang / Prihatin

Patriotik

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran

5P

Penyelesaian masalah/

Pembelajaran berasaskan projek

Pembelajaran kooperatif

Pembelajaran kecergasan pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran Konstruktivisme

Kemahiran Belajar Cara Belajar

Kajian Masa Depan

Pembelajaran Akses Kendiri

Pembelajaran Luar Bilik Darjah

Pembelajaran Masteri

Pendekatan Modular

Pendekatan Berpusatkan Murid

/

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21

KelasMasaBidang Nombor dan OperasiTajuk Wang hingga Rm100 000Standard Kandungan 10.1Standard Pembelajaran 10.1(i)

Objektif PembelajaranDi akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

1. Menyatakan gabungan wang dengan nilai hingga RM100 000 berdasarkan situasi harian.

Ringkasan Aktiviti

Gabungan nilai wang (Buku teks – Muka surat 117)

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.2. Murid menyatakan gabungan wang dengan nilai hingga RM100 000 berdasarkan situasi harian.3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis

Pentaksiran dan Penilaian

Lembaran kerja/ Hasil kerja

PemerhatianKuizLisanTugasanProjek

Refleksi

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

Catatan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-Mesyuarat / KursusProgram SekolahMengiringi murid keluarAktiviti luarCuti Bencana / Cuti KhasCuti Peristiwa / Cuti UmumCuti Rehat / Cuti Sakit

Ulasan Pentadbir

Page 2: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Round Table

Think, Pair, Share/

Hot seat

Permainan

3 stray and 1 stay

Pembentangan

Main Peranan

Gallery Walk

Peta I-Think

Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

Mengaplikasi/

Menganalisis

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)MATEMATIK TAHUN 4

TarikhKelas

Page 3: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Kemahiran Abad ke-21

Berdaya tahan/

Mahir berkomunikasi

Pemikir/

Kerja sepasukan

Bersifat ingin tahu

Berperinsip

Bermaklumat

Penyayang / Prihatin

Patriotik

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran

5P

Penyelesaian masalah/

Pembelajaran berasaskan projek

Pembelajaran kooperatif

Pembelajaran kecergasan

MasaBidang Nombor dan OperasiTajuk Wang hingga Rm100 000Standard Kandungan 10.2Standard Pembelajaran 10.2(i)

Objektif PembelajaranDi akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

1. Membundarkan wang kepada ringgit terdekat.

Ringkasan Aktiviti

Bundarkan nilai wang (Buku teks – Muka surat 119)

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.2. Murid membundarkan wang kepada ringgit terdekat.3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis

Pentaksiran dan Penilaian

Lembaran kerja/ Hasil kerja

PemerhatianKuizLisanTugasanProjek

Refleksi

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

Catatan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-Mesyuarat / KursusProgram SekolahMengiringi murid keluarAktiviti luarCuti Bencana / Cuti KhasCuti Peristiwa / Cuti UmumCuti Rehat / Cuti Sakit

Ulasan Pentadbir

Page 4: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Mengaplikasi/

Menganalisis

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum(EMK)

Bahasa

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)MATEMATIK TAHUN 4

Tarikh Kemahiran Abad ke-21

Berdaya tahan/

Mahir berkomunikasi

Pemikir/

Kerja sepasukan

Bersifat ingin tahu

Berperinsip

Bermaklumat

Penyayang / Prihatin

Patriotik

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran

5P

KelasMasaBidang Nombor dan OperasiTajuk Wang hingga Rm100 000Standard Kandungan 10.3Standard Pembelajaran 10.3(i)

Objektif Pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

1. Menambah hingga tiga nilai wang dan jumlahnya tidak melebihi RM100 000.

Ringkasan Aktiviti

Tambah wang (Buku teks – Muka surat 121)

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.2. Murid menambah hingga tiga nilai wang dan jumlahnya tidak melebihi RM100 000.3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis

Page 5: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Penyelesaian masalah/

Pembelajaran berasaskan projek

Pembelajaran kooperatif

Pembelajaran kecergasan pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran Konstruktivisme

Kemahiran Belajar Cara Belajar

Kajian Masa Depan

Pembelajaran Akses Kendiri

Pembelajaran Luar Bilik Darjah

Pembelajaran Masteri

Pendekatan Modular

Pendekatan Berpusatkan Murid

/

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table

Think, Pair, Share/

Hot seat

Permainan

3 stray and 1 stay

Pembentangan

Main Peranan

Gallery Walk

Peta I-Think

Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

Mengaplikasi/

Menganalisis

Menilai

Pentaksiran dan Penilaian

Lembaran kerja/ Hasil kerja

PemerhatianKuizLisanTugasanProjek

Refleksi

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

Catatan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-Mesyuarat / KursusProgram SekolahMengiringi murid keluarAktiviti luarCuti Bencana / Cuti KhasCuti Peristiwa / Cuti UmumCuti Rehat / Cuti Sakit

Ulasan Pentadbir

Page 6: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

Nilai Murni/

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)MATEMATIK TAHUN 4

Tarikh Kemahiran Abad ke-21

Berdaya tahan/

Mahir berkomunikasi

Pemikir/

Kerja sepasukan

Bersifat ingin tahu

Berperinsip

Bermaklumat

Penyayang / Prihatin

Patriotik

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran

5P

KelasMasaBidang Nombor dan OperasiTajuk Wang hingga Rm100 000Standard Kandungan 10.4Standard Pembelajaran 10.4(i)

Objektif Pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

1. Menolak hingga dua nilai wang daripada sebarang nilai wang hingga RM100 000.

Ringkasan Aktiviti

Tolak wang (Buku teks – Muka surat 123)

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.2. Murid menolak hingga dua nilai wang daripada sebarang nilai wang hingga RM100 000.3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis

Page 7: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Penyelesaian masalah/

Pembelajaran berasaskan projek

Pembelajaran kooperatif

Pembelajaran kecergasan pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran Konstruktivisme

Kemahiran Belajar Cara Belajar

Kajian Masa Depan

Pembelajaran Akses Kendiri

Pembelajaran Luar Bilik Darjah

Pembelajaran Masteri

Pendekatan Modular

Pendekatan Berpusatkan Murid

/

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table

Think, Pair, Share/

Hot seat

Permainan

3 stray and 1 stay

Pembentangan

Main Peranan

Gallery Walk

Peta I-Think

Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

Mengaplikasi/

Menganalisis

Menilai

Pentaksiran dan Penilaian

Lembaran kerja/ Hasil kerja

PemerhatianKuizLisanTugasanProjek

Refleksi

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

Catatan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-Mesyuarat / KursusProgram SekolahMengiringi murid keluarAktiviti luarCuti Bencana / Cuti KhasCuti Peristiwa / Cuti UmumCuti Rehat / Cuti Sakit

Ulasan Pentadbir

Page 8: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

Nilai Murni/

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)MATEMATIK TAHUN 4

Tarikh Kemahiran Abad ke-21

Berdaya tahan/

Mahir berkomunikasi

Pemikir/

Kerja sepasukan

Bersifat ingin tahu

Berperinsip

Bermaklumat

Penyayang / Prihatin

Patriotik

Strategi Pengajaran dan

KelasMasaBidang Nombor dan OperasiTajuk Wang hingga Rm100 000Standard Kandungan 10.5Standard Pembelajaran 10.5(i)

Objektif PembelajaranDi akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

1. Menambah dan menolak nilai wang hingga RM100 000.

Ringkasan Aktiviti

Tambah dan tolak wang (Buku teks – Muka surat 125)

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.2. Murid menambah dan menolak nilai wang hingga RM100 000.3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis

Page 9: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Pembelajaran

5P

Penyelesaian masalah/

Pembelajaran berasaskan projek

Pembelajaran kooperatif

Pembelajaran kecergasan pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran Konstruktivisme

Kemahiran Belajar Cara Belajar

Kajian Masa Depan

Pembelajaran Akses Kendiri

Pembelajaran Luar Bilik Darjah

Pembelajaran Masteri

Pendekatan Modular

Pendekatan Berpusatkan Murid

/

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table

Think, Pair, Share/

Hot seat

Permainan

3 stray and 1 stay

Pembentangan

Main Peranan

Gallery Walk

Peta I-Think

Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

Mengaplikasi/

Pentaksiran dan Penilaian

Lembaran kerja/ Hasil kerja

PemerhatianKuizLisanTugasanProjek

Refleksi

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

Catatan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-Mesyuarat / KursusProgram SekolahMengiringi murid keluarAktiviti luarCuti Bencana / Cuti KhasCuti Peristiwa / Cuti UmumCuti Rehat / Cuti Sakit

Ulasan Pentadbir

Page 10: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Menganalisis

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)MATEMATIK TAHUN 4

Tarikh Kemahiran Abad ke-21

Berdaya tahan/

Mahir berkomunikasi

Pemikir/

Kerja sepasukan

Bersifat ingin tahu

Berperinsip

Bermaklumat

Penyayang / Prihatin

Patriotik

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran

5P

KelasMasaBidang Nombor dan OperasiTajuk Wang hingga Rm100 000Standard Kandungan 10.6Standard Pembelajaran 10.6(i)

Objektif Pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

1. Mendarab nilai wang dengan nombor hingga dua digit, 100 dan 1000 dalam lingkungan RM100 000.

Ringkasan Aktiviti

Darab wang (Buku teks – Muka surat 127)

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.2. Murid mendarab nilai wang dengan nombor hingga dua digit, 100 dan 1000 dalam lingkungan RM100 000.3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis

Page 11: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Penyelesaian masalah/

Pembelajaran berasaskan projek

Pembelajaran kooperatif

Pembelajaran kecergasan pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran Konstruktivisme

Kemahiran Belajar Cara Belajar

Kajian Masa Depan

Pembelajaran Akses Kendiri

Pembelajaran Luar Bilik Darjah

Pembelajaran Masteri

Pendekatan Modular

Pendekatan Berpusatkan Murid

/

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table

Think, Pair, Share/

Hot seat

Permainan

3 stray and 1 stay

Pembentangan

Main Peranan

Gallery Walk

Peta I-Think

Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

Mengaplikasi/

Menganalisis

Menilai

Pentaksiran dan Penilaian

Lembaran kerja/ Hasil kerja

PemerhatianKuizLisanTugasanProjek

Refleksi

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

Catatan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-Mesyuarat / KursusProgram SekolahMengiringi murid keluarAktiviti luarCuti Bencana / Cuti KhasCuti Peristiwa / Cuti UmumCuti Rehat / Cuti Sakit

Ulasan Pentadbir

Page 12: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

Nilai Murni/

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)MATEMATIK TAHUN 4

Tarikh Kemahiran Abad ke-21

Berdaya tahan/

Mahir berkomunikasi

Pemikir/

Kerja sepasukan

Bersifat ingin tahu

Berperinsip

Bermaklumat

Penyayang / Prihatin

Patriotik

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran

KelasMasaBidang Nombor dan OperasiTajuk Wang hingga Rm100 000Standard Kandungan 10.7Standard Pembelajaran 10.7(i)

Objektif PembelajaranDi akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

1. Membahagi nilai wang dengan nombor hingga dua digit, 100 dan 1000 dalam lingkungan RM100 000.

Ringkasan Aktiviti

Bahagi wang (Buku teks – Muka surat 129)

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.2. Murid membahagi nilai wang dengan nombor hingga dua digit, 100 dan 1000 dalam lingkungan RM100 000.3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis

Page 13: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

5P

Penyelesaian masalah/

Pembelajaran berasaskan projek

Pembelajaran kooperatif

Pembelajaran kecergasan pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran Konstruktivisme

Kemahiran Belajar Cara Belajar

Kajian Masa Depan

Pembelajaran Akses Kendiri

Pembelajaran Luar Bilik Darjah

Pembelajaran Masteri

Pendekatan Modular

Pendekatan Berpusatkan Murid

/

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table

Think, Pair, Share/

Hot seat

Permainan

3 stray and 1 stay

Pembentangan

Main Peranan

Gallery Walk

Peta I-Think

Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

Mengaplikasi/

Menganalisis

Pentaksiran dan Penilaian

Lembaran kerja/ Hasil kerja

PemerhatianKuizLisanTugasanProjek

Refleksi

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

Catatan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-Mesyuarat / KursusProgram SekolahMengiringi murid keluarAktiviti luarCuti Bencana / Cuti KhasCuti Peristiwa / Cuti UmumCuti Rehat / Cuti Sakit

Ulasan Pentadbir

Page 14: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)MATEMATIK TAHUN 4

Tarikh Kemahiran Abad ke-21

Berdaya tahan/

Mahir berkomunikasi

Pemikir/

Kerja sepasukan

Bersifat ingin tahu

Berperinsip

Bermaklumat

Penyayang / Prihatin

Patriotik

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran

5P

Penyelesaian masalah/

KelasMasaBidang Nombor dan OperasiTajuk Wang hingga Rm100 000Standard Kandungan 10.8Standard Pembelajaran 10.8(i)

Objektif Pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

1. Menyelesaikan masalah harian termasuk transaksi barangan dan perkhidmatan yang melibatkan penambahan, penolakan, pendaraban dan pembahagian wang.

Ringkasan Aktiviti

Selesaikan masalah (Buku teks – Muka surat 131)

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.2. Murid menyelesaikan masalah harian termasuk transaksi barangan dan perkhidmatan yang melibatkan penambahan, penolakan, pendaraban dan pembahagian wang.3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis

Page 15: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Pembelajaran berasaskan projek

Pembelajaran kooperatif

Pembelajaran kecergasan pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran Konstruktivisme

Kemahiran Belajar Cara Belajar

Kajian Masa Depan

Pembelajaran Akses Kendiri

Pembelajaran Luar Bilik Darjah

Pembelajaran Masteri

Pendekatan Modular

Pendekatan Berpusatkan Murid

/

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table

Think, Pair, Share/

Hot seat

Permainan

3 stray and 1 stay

Pembentangan

Main Peranan

Gallery Walk

Peta I-Think

Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

Mengaplikasi/

Menganalisis

Menilai

Mencipta

Pentaksiran dan Penilaian

Lembaran kerja/ Hasil kerja

PemerhatianKuizLisanTugasanProjek

Refleksi

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

Catatan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-Mesyuarat / KursusProgram SekolahMengiringi murid keluarAktiviti luarCuti Bencana / Cuti KhasCuti Peristiwa / Cuti UmumCuti Rehat / Cuti Sakit

Ulasan Pentadbir

Page 16: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Elemen Merentas Kurikulum(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

Nilai Murni/

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)MATEMATIK TAHUN 4

Tarikh Kemahiran Abad ke-21

Berdaya tahan/

Mahir berkomunikasi

Pemikir/

Kerja sepasukan

Bersifat ingin tahu

Berperinsip

Bermaklumat

Penyayang / Prihatin

Patriotik

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran

5P

KelasMasaBidang Nombor dan OperasiTajuk Wang hingga Rm100 000Standard Kandungan 10.9Standard Pembelajaran 10.9(i)

Objektif Pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

1. Mengenal mata wang negara-negara ASEAN dan mata wang negara utama dunia.

Ringkasan Aktiviti

Kenal mata wang asing (Buku teks – Muka surat 137)

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.2. Murid mengenal mata wang negara-negara ASEAN dan mata wang negara utama dunia.3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis

Page 17: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Penyelesaian masalah/

Pembelajaran berasaskan projek

Pembelajaran kooperatif

Pembelajaran kecergasan pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran Konstruktivisme

Kemahiran Belajar Cara Belajar

Kajian Masa Depan

Pembelajaran Akses Kendiri

Pembelajaran Luar Bilik Darjah

Pembelajaran Masteri

Pendekatan Modular

Pendekatan Berpusatkan Murid

/

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table

Think, Pair, Share/

Hot seat

Permainan

3 stray and 1 stay

Pembentangan

Main Peranan

Gallery Walk

Peta I-Think

Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

Mengaplikasi/

Menganalisis

Menilai

Pentaksiran dan Penilaian

Lembaran kerja/ Hasil kerja

PemerhatianKuizLisanTugasanProjek

Refleksi

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

Catatan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-Mesyuarat / KursusProgram SekolahMengiringi murid keluarAktiviti luarCuti Bencana / Cuti KhasCuti Peristiwa / Cuti UmumCuti Rehat / Cuti Sakit

Ulasan Pentadbir

Page 18: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

Nilai Murni/

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)MATEMATIK TAHUN 4

Tarikh Kemahiran Abad ke-21

Berdaya tahan/

Mahir berkomunikasi

Pemikir/

Kerja sepasukan

Bersifat ingin tahu

Berperinsip

Bermaklumat

Penyayang / Prihatin

Patriotik

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran

KelasMasaBidang Nombor dan OperasiTajuk Wang hingga Rm100 000Standard Kandungan 10.9Standard Pembelajaran 10.9(ii)

Objektif PembelajaranDi akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

1. Menyatakan nilai wang RM1 dengan nilai mata wang negara lain.

Ringkasan Aktiviti

Nilai mata wang asing (Buku teks – Muka surat 140)

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.2. Murid menyatakan nilai wang RM1 dengan nilai mata wang negara lain.3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis

Page 19: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

5P

Penyelesaian masalah/

Pembelajaran berasaskan projek

Pembelajaran kooperatif

Pembelajaran kecergasan pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran Konstruktivisme

Kemahiran Belajar Cara Belajar

Kajian Masa Depan

Pembelajaran Akses Kendiri

Pembelajaran Luar Bilik Darjah

Pembelajaran Masteri

Pendekatan Modular

Pendekatan Berpusatkan Murid

/

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table

Think, Pair, Share/

Hot seat

Permainan

3 stray and 1 stay

Pembentangan

Main Peranan

Gallery Walk

Peta I-Think

Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

Mengaplikasi/

Menganalisis

Pentaksiran dan Penilaian

Lembaran kerja/ Hasil kerja

PemerhatianKuizLisanTugasanProjek

Refleksi

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

Catatan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-Mesyuarat / KursusProgram SekolahMengiringi murid keluarAktiviti luarCuti Bencana / Cuti KhasCuti Peristiwa / Cuti UmumCuti Rehat / Cuti Sakit

Ulasan Pentadbir

Page 20: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)MATEMATIK TAHUN 4

Tarikh Kemahiran Abad ke-21

Berdaya tahan/

Mahir berkomunikasi

Pemikir/

Kerja sepasukan

Bersifat ingin tahu

Berperinsip

Bermaklumat

Penyayang / Prihatin

Patriotik

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran

KelasMasaBidang Nombor dan OperasiTajuk Wang hingga Rm100 000Standard Kandungan 10.10Standard Pembelajaran 10.10(i)

Objektif PembelajaranDi akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

1. Mengenal pelbagai instrumen pembayaran.

Ringkasan Aktiviti

Instrumen pembayaran (Buku teks – Muka surat 141)

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.2. Murid mengenal pelbagai instrumen pembayaran.3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis

Page 21: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

5P

Penyelesaian masalah/

Pembelajaran berasaskan projek

Pembelajaran kooperatif

Pembelajaran kecergasan pelbagai

Pembelajaran Kontekstual

Pembelajaran Konstruktivisme

Kemahiran Belajar Cara Belajar

Kajian Masa Depan

Pembelajaran Akses Kendiri

Pembelajaran Luar Bilik Darjah

Pembelajaran Masteri

Pendekatan Modular

Pendekatan Berpusatkan Murid

/

Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21

Round Table

Think, Pair, Share/

Hot seat

Permainan

3 stray and 1 stay

Pembentangan

Main Peranan

Gallery Walk

Peta I-Think

Nyanyian

Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)

Mengaplikasi/

Menganalisis

Pentaksiran dan Penilaian

Lembaran kerja/ Hasil kerja

PemerhatianKuizLisanTugasanProjek

Refleksi

Pada akhir pengajaran;

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

Catatan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-Mesyuarat / KursusProgram SekolahMengiringi murid keluarAktiviti luarCuti Bencana / Cuti KhasCuti Peristiwa / Cuti UmumCuti Rehat / Cuti Sakit

Ulasan Pentadbir

Page 22: · Web viewdapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan

Menilai

Mencipta

Elemen Merentas Kurikulum(EMK)

Bahasa

Kelestarian Alam Sekitar