Kaligrafi baru psv t4

9
PENDIDIKAN SENI VISUAL DAERAH: KUALA SELANGOR NAMA KUMPULAN: ONG AI THENG TAN PEY RONG TAN SUAT PING TIEW MENG YING

Transcript of Kaligrafi baru psv t4

Page 1: Kaligrafi  baru psv t4

PENDIDIKAN SENI VISUAL

DAERAH: KUALA SELANGOR

NAMA KUMPULAN: ONG AI THENG TAN PEY RONG TAN SUAT PING TIEW MENG YING

Page 2: Kaligrafi  baru psv t4

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 MINGGU 2 WAKTU

4 STANDARD KANDUNGAN

Page 3: Kaligrafi  baru psv t4

G Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa: 60 minitKelas : 4 Cempaka

Bidang Membuat Corak dan Rekaan- Kaligrafi Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Beg Kertas

2.1 PERSEPSI ESTETIK2.1.1 Unsur Seni2.1.1.12.1.1.22.1.1.32.1.2 Prinsip Rekaan2.1.2.1

2.2 APLIKASI SENI2.2.1 Jenis Media2.2.1.12.2.1.22.2.2 Media dan Teknik2.2.2.1

2.3 EKSPRESI KREATIF2.3.12..3.22.3.3

STANDARD PEMBELAJARAN

2.4 APRESIASI SENI2.4.12.4.22.4.3

OBJEKTIF PEMBELAJARANOBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI P&PAKTIVITI P&P

EMK

PENILAIAN P&P

BAHAN BANTU BELAJAR

REFLEKSIREFLEKSI

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat Kaligrafi2. Menghasilkan Beg Kertas dengan menggunakan teknik Kaligrafi 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat Kaligrafi2. Menghasilkan Beg Kertas dengan menggunakan teknik Kaligrafi 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)2.Guru menunjuk cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik Kaligrafi(EK2)3.Murid menghasilkan beg kertas mengunakan teknik Kaligrafi (EK3) (EK4)

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat Kaligrafi berdasarkan empat Standard Kandungan.1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat Kaligrafi berdasarkan empat Standard Kandungan.

Pada Akhir pengajaran 36 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 4 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

Contoh-contoh muka taip beg kertas yang menggunakan teknik kaligrafi,pembaris,pencil,crayon,kad manila .Contoh-contoh muka taip beg kertas yang menggunakan teknik kaligrafi,pembaris,pencil,crayon,kad manila .

Page 4: Kaligrafi  baru psv t4

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU MINGGU 1 2 WAKTU

2 STANDARD KANDUNGAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU MINGGU 1 2 WAKTU

2 STANDARD KANDUNGAN

Page 5: Kaligrafi  baru psv t4

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa: 60 minitKelas : 4 Cempaka

Bidang Membuat Corak dan Rekaan- Kaligrafi Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Beg Kertas

2.1 PERSEPSI ESTETIK2.1.1 Unsur Seni2.1.1.12.1.1.22.1.1.32.1.2 Prinsip Rekaan2.1.2.1

2.2 APLIKASI SENI2.2.1 Jenis Media2.2.1.12.2.1.22.2.2 Media dan Teknik2.2.2.1

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PdP

EMK

PENILAIAN PdP

BAHAN BANTU BELAJAR

REFLEKSIREFLEKSI

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal dan memahami unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat Kaligrafi2. Menujuk cara dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat Kaligrafi

1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)2.Guru menunjuk cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik Kaligrafi(EK2)

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat Kaligrafi berdasarkan Dua Standard Kandungan.

Pada Akhir pengajaran 36 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 4 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

Contoh-contoh muka taip beg kertas yang menggunakan teknik kaligrafi,pembaris,pencil,crayon,kad manila .

Page 6: Kaligrafi  baru psv t4

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU MINGGU 22 WAKTU

4 STANDARD KANDUNGAN

Page 7: Kaligrafi  baru psv t4

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa: 60 minitKelas : 4 Cempaka

Bidang Membuat Corak dan Rekaan- Kaligrafi Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Beg Kertas

2.3 EKSPRESI KREATIF2.3.12..3.22.3.3

2.4 APRESIASI SENI2.4.12.4.22.4.3

STANDARD PEMBELAJARANSTANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI P&P

EMK

PENILAIAN P&P

BAHAN BANTU BELAJAR

REFLEKSI

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat Kaligrafi2. Menunjuk cara menghasilkan corak dengan menghasilkan teknik aplikasi.3.Menghasilkan Penanda Buku dengan menggunakan teknik Kaligrafi 4.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

1.Guru mengulang semula pelajaran yang dipelajari pada minggu lepas. (EK1)2.Guru menunjuk cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik Kaligrafi(EK2)3.Murid menghasilkan Beg Kertas mengunakan teknik Kaligrafi (EK3) (EK4)4. Murid membuat apresiasi berpandukan hasil karya sendiri.

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat Kaligrafi berdasarkan Empat Standard Kandungan.

Pada Akhir pengajaran 36 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 4 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

pembaris,pencil,crayon,kad manila . gunting,gam.

Page 8: Kaligrafi  baru psv t4

Proses menghasilkan beg kertasMenggunting mengikut kreativiti sendiri

Memperkenalkan alatan

Corak kaligrafi yang dihasilkan daripada tulisan kaligrafi

LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN KARYA

Membuat tulisan kaligrafi Contoh tulisan kaligrafi

Page 9: Kaligrafi  baru psv t4

SEKIAN TERIMA KASIH