Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

12
MUHD NOR ABDULLAH @TANA ANDREW BIN LINJONG JAMES ANAK NABAO PPD TATAU

description

Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

Transcript of Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

Page 1: Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

MUHD NOR ABDULLAH @TANAANDREW BIN LINJONGJAMES ANAK NABAO

PPD TATAU

Page 2: Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

RPH SATU MINGGUMINGGU PERTAMA

EMPAT STANDARD PEMBELAJARAN

Page 3: Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : Pendidikan Seni Visual (Tahun 4)

Masa: 60 minitKelas : 4 Mawar

Bidang : Menggambar ( lukisan) Tema dan Tajuk : Alam Semula jadi –Pemandangan Sawah Padi

:Standard Pembelajaran 1.1.1 Persepsi Estetik1.1.1 Unsur Seni1.1.1.1, 1.1.1.2,1.1.1.3, 1.1.1.4 , 1.1.1.5

1.2 Aplikasi Seni

1.1.2 Prinsip Rekaan 1.1.2.1, 1.1.2.2 1.1.2.3

1.2.1 Media 1.1.2.1-Alat 1.1.2.2-Bahan

1.2.2 Proses danTeknik 1.2.2.1 Teknik- silang pangkah

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Memahami dan menggunakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat lukisan.2. Menghasilkan lukisan yang menarik menggunakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam penghasilan lukisan.3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

Aktiviti P&P : 1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab tentang gambar sawah padi. (EK1)2. Guru menunjuk cara menghasilkan lukisan pemandangan sawah padi dengan memberi

penekanan kepada garisan silang pangkah.(EK2)3. Murid menghasilkan lukisan sawah padi mengikut kreativiti. (EK1) (EK2) (EK 3)4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)

EMK:

Kreativiti dan inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,,EK3,EK 5) dan Nilai murni

Bahan Bantu Belajar: 1.Contoh : pemandangan sawah padi

2.Media : kertas lukisan pensel,,pensel warna,atau oil pastel

Penilaian P&P : Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti melukis pemandangan sawah padi berdasarkan empat Standard Kandungan.

Refleksi : Pada akhir pembelajaran:30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran yang akan datang.

1.3 Ekpresi Kreatif

1.3.1 1.3.2 1.3.3

1.4 Apresiasi Seni1.4.11.4.21.4.3

Page 4: Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

RPH DUA MINGGU

MINGGU PERTAMADUA STANDARD PEMBELAJARAN

Page 5: Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : Pendidikan Seni Visual (Tahun 4)

Masa: 60 minitKelas : 4 Mawar

Bidang : Menggambar ( lukisan) Tema dan Tajuk : Alam semula jadi ( Pemandangan sawah Padi)

: Standard Pembelajaran 1.1 Persepsi Estetik

1.1.1.Unsur seni 1.1.1.1. 1.1.1.2 1.1.1.3 1.1.1.4 1.1.1.5

1.2 Aplikasi Seni1.2.1 1.2.1.1 – Alat- Tiada

1.1.2 Prinsip Rekaan1.1.2.2 ,1.1.2.3

1.2.1.2 -Bahan1.2.2 Proses danTeknik1.2.2.1- Teknik- silang pangkah

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Memahami dan menggunakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat lukisan Pemandangan Sawah Padi.2. Memulakan proses menghasilkan lukisan yang menarik menggunakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam penghasilan lukisan.

Aktiviti P&P : 1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab tentang gambar sawah padi.. (EK1)2. Guru menunjuk cara menghasilkan lukisan gambar pemandangan sawah padi dengan

memberi penekanan pada ruang dan imbangan. (EK2)3. Murid memulakan aktiviti melukisan pemandangan sawah padi. (EK1) (EK2) (EK 3)

EMK:

Kreativiti dan inovasi, Keusahawanan (EK1-EK3) dan Nilai murni

Bahan Bantu Belajar: 1.Contoh : gambar contoh pemandangan sawah padi

2.Media : kertas lukisan, pensel, pensel warna atau oil pastel.

Penilaian P&P : Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti melukis pemandangan sawah padi berdasarkan 2 standard Kandungan.

Refleksi : Pada akhir pembelajaran:30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran yang akan datang.

Page 6: Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

RPH DUA MINGGUMINGGU KEDUA

EMPAT STANDARD PEMBELAJARAN

Page 7: Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : Pendidikan Seni Visual (Tahun 4)

Masa: 60 minitKelas : 4 mawarBidang : Menggambar ( lukisan ) Tema dan Tajuk : Alam Semula jadi

( Pemandangan sawah padi )

: Standard Pembelajaran

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Memahami dan menggunakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat lukisan.2. Menghasilkan lukisan yang menarik menggunakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam penghasilan lukisan.3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

Aktiviti PDP : 1.Guru mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas2. Murid menghasilkan lukisan yang menarik menggunakan unsur seni dan prinsip rekaan.

(EK1) (EK2) (EK 3)4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)

EMK:

Kreativiti dan inovasi Keusahawanan (EK1,EK2,EK3 dan EK5) dan Nilai murni

Bahan Bantu Belajar: 1.Contoh : gambar contoh pemandangan sawah padi

2.Media : kertas lukisan,pensel, pensel warna atau oil pastel

Penilaian PDP : Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti melukis pemandangan sawah padi berdasarkan empat Standard Kandungan.

Refleksi : Pada akhir pembelajaran:30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran yang akan datang.

1.3 Ekpresi Kreatif

1.3.1 1.3.2 1.3.3

1.4 Apresiasi Seni1.4.11.4.21.4.3

Page 8: Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

BBM

Page 9: Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

BBM

Page 10: Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

BBM

Page 11: Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

PENTAKSIRAN

Page 12: Menggambar -Lukisan SAWAH PADI

Sekian,Terima Kasih….