MINGGU 1 LSD 8.1.2016 (2)

3
RPH JANUARI 2016 MINGGU : 1 HARI : JUMAAT TARIKH: 8.1.2016 Masa/Kelas/Mata Pelajaran 7.30-8.10/5 SAINS/PENDIDIKAN JASMANI Tajuk Kecergasan fizikal Hasil Pembelajaran Pada akhir proses pembelajaran dan pengajaran pelajar dapat :- Psikomotor : - Melakukan aktiviti LSD dengan teknik lakuan yang betul dan selamat. Kognitif: - Menyatakan aspek-aspek keselamatan yang perlu diambil kira semasa aktiviti. - Menghubungkait aktiviti LSD dengan sukan, permainan dan aktiviti harian. Afektif : Kesedaran. Kriteria Kejayaan Murid berjaya jika berupaya: - Melakukan aktiviti LSD dengan teknik lakuan yang betul dan selamat. - Menghubungkait aktiviti LSD dengan sukan, permainan dan aktiviti harian. Aktiviti Murid dan guru berbincang :- 1. Aspek-aspek keselamatan berkait aktiviti sebelum, semasa dan selepas. 2. Hubungkait aktiviti dengan sukan, permainan dan aktiviti harian. 3. Murid dibahagikan kepada 4 kumpulan dan melakukan aktiviti LSD. KBAT / Skil Pembelajaran / i- THINK Menilai / Koperatif BBM - Refleksi 19/19 Melakukan aktiviti LSD dengan teknik lakuan yang betul dan selamat dan menghubungkait aktiviti LSD dengan sukan, permainan dan aktiviti harian. Catatan - SEMAKAN PENTADBIR : DISEMAK

description

rph

Transcript of MINGGU 1 LSD 8.1.2016 (2)

Page 1: MINGGU 1 LSD 8.1.2016 (2)

RPH JANUARI 2016

MINGGU : 1 HARI : JUMAAT TARIKH: 8.1.2016

Masa/Kelas/Mata Pelajaran 7.30-8.10/5 SAINS/PENDIDIKAN JASMANI

Tajuk Kecergasan fizikal

Hasil Pembelajaran Pada akhir proses pembelajaran dan pengajaran pelajar dapat :-Psikomotor :

- Melakukan aktiviti LSD dengan teknik lakuan yang betul dan selamat.Kognitif:

- Menyatakan aspek-aspek keselamatan yang perlu diambil kira semasa aktiviti.

- Menghubungkait aktiviti LSD dengan sukan, permainan dan aktiviti harian.

Afektif : Kesedaran.

Kriteria Kejayaan Murid berjaya jika berupaya:- Melakukan aktiviti LSD dengan teknik lakuan yang betul dan selamat.- Menghubungkait aktiviti LSD dengan sukan, permainan dan aktiviti

harian.

Aktiviti Murid dan guru berbincang :-1. Aspek-aspek keselamatan berkait aktiviti sebelum, semasa dan selepas.2. Hubungkait aktiviti dengan sukan, permainan dan aktiviti harian.3. Murid dibahagikan kepada 4 kumpulan dan melakukan aktiviti LSD.

KBAT / Skil Pembelajaran / i-THINK

Menilai / Koperatif

BBM -

Refleksi 19/19 Melakukan aktiviti LSD dengan teknik lakuan yang betul dan selamat dan menghubungkait aktiviti LSD dengan sukan, permainan dan aktiviti harian.

Catatan -

SEMAKAN PENTADBIR : DISEMAK

Page 2: MINGGU 1 LSD 8.1.2016 (2)

RPH JANUARI 2016

WEEK: 01 DAY: FRIDAY DATE: 8.1.2016

TimeClassSubject

10.45-11.204 AkaunScience

Title / Topic BODY COORDINATION

Learning Outcomes At the end of the lesson, the students will be able to:1. Identify the component parts of the human nervous system1. State the function of each component part of the nervous system

Success Criteria Students will be successful if they can:-1. Label the components of the human nervous system and state its

function.

Activities INDUCTION Students view diagram of a nervous system.ACTIVITY 1. Students observe diagram and identify the human nervous

system.i. Label diagram of the human nervous system which consist of central

nervous system and spinal cord.ii. Peripheral nervous system:

Cranial and spinal nerves and their branches which link the receptors and effectors with the cental nervous system.

i. State the function of each component parts of the nervous system.CLOSURE : Q & A and summarise .

HOTS / Learning Skills / i-THINK

Analyse /Tree Map

Teaching Aids Reference books and teaching courseware.

Reflection 24/ 24 were able to label diagram of human nervous system and state its function

Note -

SEMAKAN PENTADBIR :