Rph Kssr Pj Tahun 3 Kumpulan 3

3
CONTOH FORMAT RPH 1. Mata Pelajaran, Kelas dan Masa/Bilangan murid 2. Tema/Tajuk (Gunakan Tajuk ) 3. Masa : 4. Standard Pembelajaran (Kod Sahaja) kepilkan DSK : (1.4.1, 2.4.1, 5.2.3) 5. Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan guling belakang (B4D1E2) 6. Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan dan TMK merupakan EMK yang diberi penekanan dalam KSSR. EMK sedia ada seperti Bahasa, Sains dan Teknologi, Pendidikan Alam Sekitar, Nilai Murni dan Patriotisme masih diterapkan dalam P&P 7. Bahan Bantu Belajar - Senaraikan bahan bantu mengajar (BBM) yang digunakan semasa PdP dijalankan. 8. Penilaian PdP - Senarai semak - Tandakan ( / ) pada gambar yang menunjukkan kamu paling mudah dan selamat melakukan hambur dan mendarat. - Tanda ( / ) pada senarai semak. 9. Refleksi : i. nyatakan bilangan murid yang mencapai objektif P&P ii. Tindakan susulan (pemulihan, pengukuhan dan pengayaan) o Rumuskan apa yang murid dapat / buat o Aktiviti Pengayaan : o Aktiviti Pemulihan :

description

rancangan tahunan pj tahun 3

Transcript of Rph Kssr Pj Tahun 3 Kumpulan 3

Page 1: Rph Kssr Pj Tahun 3 Kumpulan 3

CONTOH FORMAT RPH

1. Mata Pelajaran, Kelas dan Masa/Bilangan murid

2. Tema/Tajuk (Gunakan Tajuk )

3. Masa :

4. Standard Pembelajaran (Kod Sahaja) kepilkan DSK : (1.4.1, 2.4.1, 5.2.3)

5. Objektif Pembelajaran

Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan guling belakang (B4D1E2)

6. Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan dan TMK merupakan EMK yang diberi penekanan dalam KSSR. EMK sedia ada seperti Bahasa, Sains dan Teknologi, Pendidikan Alam Sekitar, Nilai Murni dan Patriotisme masih diterapkan dalam P&P

7. Bahan Bantu Belajar

- Senaraikan bahan bantu mengajar (BBM) yang digunakan semasa PdP dijalankan.8. Penilaian PdP

- Senarai semak- Tandakan ( / ) pada gambar yang menunjukkan kamu paling mudah dan selamat

melakukan hambur dan mendarat.- Tanda ( / ) pada senarai semak.

9. Refleksi :

i. nyatakan bilangan murid yang mencapai objektif P&P

ii. Tindakan susulan (pemulihan, pengukuhan dan pengayaan)

o Rumuskan apa yang murid dapat / buat

o Aktiviti Pengayaan :

o Aktiviti Pemulihan :

Page 2: Rph Kssr Pj Tahun 3 Kumpulan 3

CONTOH FORMAT RPH

Mata Pelajaran, Kelas dan Masa/ Bilangan murid

Aktiviti Catatan

Pendidikan Jasmani

3 A

7.30-8.00 pagi

30 orang

Tajuk : Bergayut

Standard Pembelajaran : 1.3.2

2.3.1 5.1.2

Objektif : Bergayut pada palang dengan kedua- dua belah tangan lurus menggunakan genggaman atas yang statik dan lutut difleksikan.

Aktiviti : 1. Memanaskan badan(Chicken Dance). 2. Timbang Garam. 3. Gayut kaki Lurus. 4. Permainan kecil – Bola Bergayut.

5. Menyejukkan badan.

Penilaian Pembelajaran:

Senarai Semak

bergayut pada posisi badan lurus dan lutut difleksikan. (Rujuk Panduan Pengajaran Unit 5)

Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Keusahawanan-sikap keusahawanan, Berani mengambil risiko

BBM : Tilam Lompat Tinggi, Palang, Batang Kayu, Bola, Tali.

Refleksi : i. 30 daripada 30 murid dapat mencapai standard yang ditetapkan.

Standard Prestasi : B1D1E2