rph nombor bulat

5
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAGI TAHUN 1 Tarikh : 2-6-2011 Masa : 8:30 am 9:00 am Tahun : 1 Anggerik Bilangan murid : 35 orang murid Tajuk : Nombor Bulat Subtajuk : Nombor 0 10 Hasil pembelajaran : Pada akhir pengajaran , murid dapat : Menyusun nombor mengikut urutan tertib menaik dan urutan tertib menurun dengan betul. Menyebut susunan nombor mengikut urutan tertib menaik dan urutan tertib menurun dengan betul. Peng etahu an s edia ada : Mur id telah belaja ri bagai mana menulis nombor bulat 0 hingg a 10 , membaca dan menulis nombor 0 hingga 10 dalam bentuk perkataan . Penerapan nilai : Sabar,kerajinan,keyakinan KBKK : menyusun , mengaitkan

Transcript of rph nombor bulat

Page 1: rph nombor bulat

5/7/2018 rph nombor bulat - slidepdf.com

http://slidepdf.com/reader/full/rph-nombor-bulat 1/5

 

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAGI TAHUN 1

Tarikh : 2-6-2011

Masa : 8:30 am – 9:00 am

Tahun : 1 Anggerik

Bilangan murid : 35 orang murid

Tajuk : Nombor Bulat

Subtajuk : Nombor 0 – 10

Hasil pembelajaran : Pada akhir pengajaran , murid dapat :

• Menyusun nombor mengikut urutan tertib menaik dan urutan

tertib menurun dengan betul.

• Menyebut susunan nombor mengikut urutan tertib menaik dan

urutan tertib menurun dengan betul.

Pengetahuan sedia ada : Murid telah belajari bagaimana menulis nombor bulat 0 hingga 10 ,

membaca dan menulis nombor 0 hingga 10 dalam bentukperkataan .

Penerapan nilai : Sabar,kerajinan,keyakinan

KBKK : menyusun , mengaitkan

Page 2: rph nombor bulat

5/7/2018 rph nombor bulat - slidepdf.com

http://slidepdf.com/reader/full/rph-nombor-bulat 2/5

 

LANGKAH/MASA

KANDUNGAN AKTIVITI PENGAJARANDAN PEMBELAJARAN

CATATAN

Set induksi

5 minit

Menyusun nombor 0 hingga10.

Adakah andasemua tahunombor dalambenda ini disusunmengikut urutan ?

 

(1)Guru bertanyakepada muridtentang bendayang ada nombor disekeliling mereka.

(2)Guru menggunakanpower point untukmenunjukkan imejyang mengandunginombor.

(3)Guru bertanyasoalan tentangnombor danmemberitahunombor yang telahdisusun mengikuturutan .

(4)Guru menunjukkan

power point yangmempunyai nombor 0 hingga 10 yangtelah disusunmengikut urutan( setiap power pointmempunyai satunombor )

(5)Guru akan

membaca setiapnombor dan murid-murid akanmengikutnya.

Alat Bantu Mengajar :Power point

KBKK :Mengaitkan

Page 3: rph nombor bulat

5/7/2018 rph nombor bulat - slidepdf.com

http://slidepdf.com/reader/full/rph-nombor-bulat 3/5

 

Langkah 1

10minit

Menyusun nombor 0 hingga10

 

1) Guru menampalnombor trak 0hingga 10 di-bahagian depanlantai .

2) Guru memanggilmurid-murid datangke depan danmelompat ke atasnombor kad satuper satu mengikuttertib menaik dantertib menurun .

3) Sekiranya adamasalah,guru akan

membimbing muridtersebut.

Alat Bantu Mengajar :Nombor kad

KBKK:Mengira

Langkah 2

10 minit

Menyusun nombor 0 hingganombor 10

1) Guru menampalnombor kad 0hingga 10 di ataspapan hitam secararawak .

Alat Bantu Mengajar:Nombor kad

Nilai Moral :Sabar , berhati –hati ,

galakkan.

KBKK:Mengaitkan

Page 4: rph nombor bulat

5/7/2018 rph nombor bulat - slidepdf.com

http://slidepdf.com/reader/full/rph-nombor-bulat 4/5

 

Langkah 3 Menyusun nombor 0hingga 10

Penilaian/Aktiviti(telah dilampirkan)

1) Guru mengeluarkanbeberapa nombor dan meminta murid –murid mengisikantempat kosong.

2) Guru menunjukan jawapan yang betulkepada murid-murid .

3) Guru memberikanlatihan yangberkenaan dengantajuk yang diajar pada hari ini.

4) Muridmelengkapkanlatihan di-bawahbimbingan guru.

Alat Bantu Mengajar :Kertas latihan

Nilai Moral :Kerajinan,Pengalakan,berhati-hati

KBKK :Mengaitkan

Page 5: rph nombor bulat

5/7/2018 rph nombor bulat - slidepdf.com

http://slidepdf.com/reader/full/rph-nombor-bulat 5/5

 

Penutup

3 minit

Menyusun nombor 0 hingga10

• Mengimbas kembalipengajaran hari inidengan persembahan

power point hari ini .

1) Guru menunjukkansekali lagi power point yangmengandunginombor 1 hingga 9.

2) Murid-muridmembaca setiapnombor dengannada yang kuat danbetul.

Alat Bantu Mengajar:Power point

Nilai Moral :Mengalakan

KBKK :Mengaitkan