RPH pj T2 (1)
-
Upload
pey-yng-tan -
Category
Documents
-
view
224 -
download
2
description
Transcript of RPH pj T2 (1)
RANCANGAN MENGAJAR HARIANMataPelajaran : PendidikanJasmaniTajuk Pengajaran : Melompat Tarikh : 18/10/2014
Masa :7.30-8.00pagi
Tahun : 1 BiruStandard Kandungan : 1.2.1 Melakukan pergerakan melompat.
2.2.1 Menyatakan pergerakan lokomotor dan bukan lokomotor.
5.2.1 Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam Pendidikan Jasmini.
Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran, murid akan dapat:
Berkebolehan melakukan pergerakan melompat dengan
lakuan yang betul.
Nilai-nilaimurni : Berani, yakin diri.EMK : Kreativiti & inovasiBBM : Skital, kad warna dan tali.Perkara/ MasaAktivitiFokus PembelajaranPengelolaan/ Organisasi Catatan
Set Induksi
(3 minit)- Aktiviti regangan- Regangan dari bahagian kepala hingga ke bahagian
kaki.G
PP PP PP PP
PP PP PP PP
Perkembangan(15minit)
Langkah 1Langkah 2Langkah 3Melompat Dan Mendarat
. Melompat mengikut isyarat :depan, belakang, kanan, kiri
Melompat Sungai
1. Melompat dengan kedua-dua belah kaki dan sebelah kaki.
2. Mendarat dengan kedua-dua belah kaki.3. Semasa mendarat lutut difleksi untuk serap daya. 4. Tangan dihayun untuk mendapatkan ketinggian dan jarak.
1.Murid melakukan lompatan dengan mengikut arahan guru2.arahan Lompat ke
-kiri
-kanan
-belakang
-depan
3.ulangan 3 kali percubaan
.1.Murid berdiri dalam barisan panjang.2. Mata pandang depan, rendahkan badan dan lutut, lompat serta menghayunkan tangan.
3. Murid melompat dan mendarat dengan menggunakan kedua-dua belas kaki.
3.Melepasi garis(sungai).
4.3 kali percubaan.
BBM:Skitel, wiselSkitel, wisel
Tali ,skitel, wisel
Kemuncak( 10 minit) Permainan Kecil: Lompat Isyarat1. Murid dibahagikan kepada dua kumpulan.
2. Satu kumpulan akan melakukan aktiviti dan satu kumpulan lagi menjadi
pengadil untuk melihat pergerakan rakan mereka.
3. Guru akan memberikan arahan
Lompat ke... contoh: ke timur, ke barat, ke utara dan sebagainya. Murid
yang gagal mengikut arahan akan dikeluarkan.
4. Kumpulan yang paling sedikit bilangan ahlinya yang dikeluarkan menjadi pemenang.
5. Arahan lisan boleh digantikan dengan
menunjukkan kad berwarna:
biru melompat ke kiri.
hijau melompat ke kanan.
kuning melompat ke depan.
merah melompat ke belakang.
putih - berjalan
dalam kawasan.
Penutup
(2 minit)- Menyejukkan badanPelajar menarik dan menghembus nafas yang diarahkan oleh guru.