rph pj t5

3
Matapelajaran : Pendidikan Jasmani Kelas : 5 Gigih Bilangan Murid : 36 orang Tajuk : Permainan Kategori Memadang (Baling Bola) Masa : 0730-0800 Standard Pembelajaran : 1.8.5, 2.8.4, 5.2.4 Objektif pembelajaran : Berkebolehan membaling bola menggunakan balingan bawah dengan lakuan yang betul. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran: 1. Memanaskan badan 1.1 Bola beracun 2. Aktiviti P&P 2.1 Membaling bola menggunakan balingan bawah secara berpasangan 2.2 Membaling bola menggunakan balingan bawah dalam kumpulan 3 orang 3. Permainan kecil 3.1 Speed race 4. Menyejukkan badan dengan regangan statik Elemen merentas kurikulum (EMK) Keusawanan : Daya kreativiti dan inovasi Bahan bantu belajar : Bola kecil, field marker, gelung rotan

description

rph pj tahun 5

Transcript of rph pj t5

Page 1: rph pj t5

Matapelajaran : Pendidikan Jasmani

Kelas : 5 Gigih

Bilangan Murid : 36 orang

Tajuk : Permainan Kategori Memadang (Baling Bola)

Masa : 0730-0800

Standard Pembelajaran : 1.8.5, 2.8.4, 5.2.4

Objektif pembelajaran :

Berkebolehan membaling bola menggunakan balingan bawah dengan lakuan yang betul.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:

1. Memanaskan badan

1.1 Bola beracun

2. Aktiviti P&P

2.1 Membaling bola menggunakan balingan bawah secara berpasangan

2.2 Membaling bola menggunakan balingan bawah dalam kumpulan 3 orang

3. Permainan kecil

3.1 Speed race

4. Menyejukkan badan dengan regangan statik

Elemen merentas kurikulum (EMK)

Keusawanan : Daya kreativiti dan inovasi

Bahan bantu belajar :

Bola kecil, field marker, gelung rotan

Penilaian P&P:

a) Borang penilaian

b) Soal jawab-titil pelepasan (point of release) paling sesuai semasa melepaskan bola dalam kemahiran balingan bawah.

Page 2: rph pj t5

Refleksi :

i )

ii )

Page 3: rph pj t5

Permainan Kecil Speed Race

1. Murid dibahagikan kepada 4 kumpulan.

2. Wakil setiap kumpulan mesti berada di home, bes 1, bes 2 dan bes 3.

3. Murid A di home akan membaling bola menggunakan balingan bawah ke arah murid B di bes 1, murid B akan meleret bola ke arah murid C di bes 2, murid C akan membaling bola menggunakan balingan bawah ke arah murid D di bes 3 dan akhir sekali murid D berlari membawa bola ke home sepantas yang mungkin.

4. Permainan diteruskan dengan kumpulan yang berikutnya.

5. Kumpulan yang berjaya menamatkan pusingan dalam masa terpantas dikira sebagai pemenang.