RPH SENI

4
KELAS: K2 ( TAHUN 2) MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN SENI VISUAL TARIKH : 10 OGOS 2015 MASA : PAGI (1 JAM) BILANGAN MURID : 8 ORANG Bil . Nama Murid Masalah Catatan 1. MOHAMAD KHAIRIL HISHAM B.HAIRUL SLOW LEARNER 2. MUHAMMAD ZAINUL NAQIUDDIN B. MD ZAINULHADI MASALAH PERTUTURAN 3. MUHAMMAD RAIS BIN SOPYAN SLOW LEARNER 4. AZHARUL ASRAFF B ADNAN RAMIN SINDROM DOWN 5. MUHAMMAD FAIZ ILHAM B MLILYADI LEWAT PERKEMBANGAN 6. AIMAN HAFIZ SLOW LEARNER 7. AFIQAH UMAIRAH BINTI ZAINURI AUSTIMA 8. NURUL ARIFAH SLOW LEARNER TUNJANG UTAMA : Perkembangan fizikal dan estetika TAJUK : Warna Sekunder Standard Kandungan Standard Pembelajaran 1.4 Mengenal warna 1.4.4 Mengenal warna sekunder Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid-murid dapat: (i) Mengenal 2 daripada 3 jenis warna sekunder (ii) Mengetahui cara memperoleh warna sekunder Pengetahuan Sedia ada: Murid pernah didedahkan dengan warna asas dan warna sekunder dalam pengajaran lepas.

description

10.8.2015

Transcript of RPH SENI

Page 1: RPH SENI

KELAS: K2 ( TAHUN 2)

MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN SENI VISUAL

TARIKH : 10 OGOS 2015

MASA : PAGI (1 JAM)

BILANGAN MURID : 8 ORANG

Bil. Nama Murid Masalah Catatan

1. MOHAMAD KHAIRIL HISHAM B.HAIRUL SLOW LEARNER

2. MUHAMMAD ZAINUL NAQIUDDIN B. MD ZAINULHADI MASALAH PERTUTURAN

3. MUHAMMAD RAIS BIN SOPYAN SLOW LEARNER

4. AZHARUL ASRAFF B ADNAN RAMIN SINDROM DOWN

5. MUHAMMAD FAIZ ILHAM B MLILYADI LEWAT PERKEMBANGAN

6. AIMAN HAFIZ SLOW LEARNER

7. AFIQAH UMAIRAH BINTI ZAINURI AUSTIMA

8. NURUL ARIFAH SLOW LEARNER

TUNJANG UTAMA : Perkembangan fizikal dan estetika

TAJUK : Warna Sekunder

Standard Kandungan Standard Pembelajaran1.4 Mengenal warna 1.4.4 Mengenal warna sekunder

Objektif Pembelajaran:

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid-murid dapat:

(i) Mengenal 2 daripada 3 jenis warna sekunder(ii) Mengetahui cara memperoleh warna sekunder

Pengetahuan Sedia ada:

Murid pernah didedahkan dengan warna asas dan warna sekunder dalam pengajaran lepas.

Page 2: RPH SENI

Unsur Terapi : main, Motor halus, muzik, pertuturan

Penyerapan Nilai :

BBM : Kad gambar, Kad perkataan, pocket kad,ganggang telefon (bahan maujud), komputer riba, pembesar suara

Pendekatan : Berpusatkan murid, Berpusatkan bahan

EMK : Nilai Murni

KBKK : Menjana Idea,

Langkah/Masa

Isi Pelajaran Aktiviti pdp Catatan

Set Induksi( 5 minit )

Imbas kembali pengajaran lepas.

Sesi soal jawab1. Apakah warna ialah warna

asas?2. Apakah warna bukan

warna asas?

Anggaran Jawapan1. Merah, biru, kuning2. Ungu, hijau, jingga

1. Rutin kelas telah dijalankan.2. Kehadiran dan kebersihan

murid ditekankan oleh guru.3. Guru mengimbas kembali

pengajaran lepas.4. Guru bersoal jawab dengan

murid.5. Guru mengaitkan soalan

dengan isi pengajaran pada hari ini.

Terapi:-Pertuturan

KBKK:Menjana idea

Teknik:Soal Jawab

Langkah 1( 10 minit )

Memperkenalkan lirik lagu ‘Warna Sekunder’

Lagu ‘Warna Sekunder’Merah Kuning, Merah Kuning Jadi Jingga, Jadi Jingga.Ini warna sekunder, ini warna sekunder.Cantiknya, cantiknya.

Kuning Biru, Kuning Biru,Jadi Hijau, Jadi Hijau.Ini warna sekunder, ini warna sekunder.Cantiknya, cantiknya.

Biru Merah, Biru Merah,

1. Guru memperkenalkan lirik lagu ‘Warna Sekunder’.

2. Murid menumpukan perhatian kepada pengenalan lirik lagu.

3. Guru membimbing murid-murid untuk membaca lirik lagu tersebut.

4. Guru memberitahu murid-murid tentang maksud lirik lagu.

BBM:-Lirik lagu

Terapi:-Pertuturan

Teknik:Latih Tubi

Page 3: RPH SENI

Jadi Ungu, Jadi Ungu.Ini warna sekunder, ini warna sekunder.Cantiknya, cantiknya.

Langkah 2( 25 minit )

Menyanyi lagu ‘Warna Sekunder’

Aktiviti Angkat Turun

1. Guru mengedarkan 3 jenis kad warna asas kepada setiap murid.

2. Guru mendemontrasikan cara menyanyi lagu ‘Warna Sekunder’ sambil bermain kibod.

3. Murid menumpukan perhatian kepada demonstrasi guru.

4. Murid diminta menyanyi lagu ‘Warna Sekunder’ sambil mengangkat kad warna asas berdasarkan lirik lagu.

5. Murid dibimbing semasa aktiviti dijalankan.

BBB:Kibod

Nilai:-keyakinan

Teknik:-berpusatkan murid-berpusatkan bahan

Terapi:MuzikLatih tubi

KBKK:MenghubungKait

Langkah 3( 10 minit )

Aktiviti Pengukuhan

Lembaran Kerja

1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid-murid.

2. Murid diminta mewarnakan petak dengan menggunakan krayon dan pensil warna.

3. Murid menyiapkan soalan dengan bersungguh-sungguh.

4. Token diberikan kepada murid yang dapat menjawab semua soalan dalam lembaran kerja sebagai ganjaran dan motivasi untuk teruskan usaha.

BBMLembaran kerjaToken Ekonomi

Terapi:Motor halus

Nilai:-kerajinan

Penutup( 5 minit )

Kognitif

Sosial

1. Guru merumuskan isi pengajaran.

2. Guru memberikan pujian kepada murid yang memberi kerjasama.

BBB:-token ekonomi

Nilai:

Page 4: RPH SENI

-keyakinan