rph teori konstruktivisme

5
Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Tahun 4 Kelas : 5 Usaha Tarikh : 30 April 2010 Masa : 10.35 ptg – 11.35 ptg ( 60 minit ) Bilangan Pelajar : 26 orang Tajuk Pelajaran : Kertas pembalut hadiah( motif fauna ) Bidang/Tema : Membuat corak dan rekaan Kegiatan : Capan

Transcript of rph teori konstruktivisme

Page 1: rph teori konstruktivisme

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual Tahun 4 Kelas : 5 Usaha Tarikh : 30 April 2010 Masa : 10.35 ptg – 11.35 ptg ( 60 minit ) Bilangan Pelajar : 26 orang Tajuk Pelajaran : Kertas pembalut hadiah( motif fauna )

Bidang/Tema : Membuat corak dan rekaan

Kegiatan : Capan

Page 2: rph teori konstruktivisme

Kemahiran : Murid dapat menghasilkan corak yang cantik dan menarik berdasarkan motif haiwan sebagai corak kertas pembalut hadiah

ObjektifPembelajaran : Di akhir pengajaran murid-murid dapat membuat tambahan yang sesuai seperti garisan titik dan bayangan untuk menampakan motif berbentuk serangga.

Page 3: rph teori konstruktivisme

Bahan/peralatan : Kertas lukisan, warna poster dan pen hitam.

Bahan bantuMengajar : - rakaman lagu, gambar serangga, contoh corak bermotifkan flora dan fauna.

Pengetahuansedia ada : Murid telah mempelajari teknik capan ini semasa tahun 3. Nilai-nilai murni : Sikap kerjasama, kekemasan, bertanggungjawab dan kebersihan

KBKK : Mengembangkan daya kreativiti pelajar

TEORI KONSTRUKTIVISME

Page 4: rph teori konstruktivisme

Langkahmasa

Isi pelajaran Aktiviti P&P CatatanStrategi p&p

Set induksi10 minit

-Guru memperdengarkan pita rakaman lagu ‘ Enjit-enjit semut ‘ dan bersoal jawab tentang serangga yang terdapat dalam lagu- Guru menerangkan tenta ng motif haiwan atau serangga yang boleh dijadikan corak

- Murid menyanyi lagu enjit-enjit semut.

- Soal jawab tentang jenis-jenis semut dan warnanya.

BBM-Gambar serangga- Contoh corak

yang bermotifkan flora dan fauna

- Pita rakaman Teori kecerdasan Pelbagai- muzikPenyerapan ilmuBandingbeza bentuk setiap serangga.Kemahiran berfikir

Page 5: rph teori konstruktivisme