rph

7
Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa : 10.35-11.35(60 minit) Kelas : 4 Bijak Tema : Alam Semulajadi Bidang : Menggambar Tajuk : Ayam Teknik : Capan Standard pembelajaran 1.1 Perseps i estetik 1.1.1:Unsur seni 1.1.1.1 1.1.1.2 1.1.1.3 1.1.2: Prinsip rekaan 1.1.2.1 1.1.2.2 1.2 Aplikasi seni 1.2.1 media 1.2.1.1 1.2.1.2 1.2.2 teknik 1.2.2.1 1.3 Ekspresi kreatif 1.3.1 1.3.2 1.3.3 1.4 Apresiasi seni 1.4.1 1.4.2 1.4.3 Objektif pembelajaran Pada akhir pengajaran murid dapat: 1) Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat capan. 2) Menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan. 3) Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari. Aktiviti PdP 1) Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoal jawab dengan murid. 2) Guru menunjukkan cara menghasilkan gambar ayam dengan mengaplikasikan teknik capan. 3) Murid menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan. 4) Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan. EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi. Bahan Bantu Belajar BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak. Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster. Penilaian PdP Prosespenghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan empat standard kandungan. Refleksi Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____murid yang tidak dapat mencapai

description

rph

Transcript of rph

Page 1: rph

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa : 10.35-11.35(60 minit)Kelas : 4 Bijak Tema : Alam SemulajadiBidang : Menggambar Tajuk : AyamTeknik : CapanStandard pembelajaran

1.1 Persepsi estetik1.1.1:Unsur seni1.1.1.11.1.1.21.1.1.31.1.2: Prinsip rekaan1.1.2.11.1.2.2

1.2 Aplikasi seni1.2.1 media1.2.1.11.2.1.21.2.2 teknik1.2.2.1

1.3 Ekspresi kreatif1.3.11.3.21.3.3

1.4 Apresiasi seni1.4.11.4.21.4.3

Objektif pembelajaran

Pada akhir pengajaran murid dapat:1) Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat capan.2) Menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.3) Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.

Aktiviti PdP 1) Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoal jawab dengan murid. 2) Guru menunjukkan cara menghasilkan gambar ayam dengan mengaplikasikan

teknik capan. 3) Murid menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.4) Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan.

EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi.Bahan Bantu Belajar

BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.

Penilaian PdP Prosespenghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan empat standard kandungan.

Refleksi Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

Page 2: rph

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa : 10.35-11.35(60 minit)Kelas : 4 Bijak Tema : Alam SemulajadiBidang : Menggambar Tajuk : AyamTeknik : CapanStandard pembelajaran

1.2 Persepsi estetik1.1.1:Unsur seni1.1.1.11.1.1.21.1.1.31.1.2: Prinsip rekaan1.1.2.11.1.2.2

1.2 Aplikasi seni1.2.1 media

1.3 Ekspresi kreatif1.3.1 kajian

1.4 Apresiasi seni1.4.1 budaya

Objektif pembelajaran

Pada akhir pengajaran murid dapat:1. Menyatakan dan memahami bahasa seni visual, media serta prosesdan teknik karya lukisan.

Aktiviti PdP 5) Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoal jawab dengan murid. 6) Guru menunjukkan cara menghasilkan gambar ayam dengan mengaplikasikan

teknik capan. 7) Murid menghasilkan gambar ayam dengan teknik capan.8) Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan.

EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi.Bahan Bantu Belajar

BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.

Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat capan berdasarkan empat standard kandungan.

Refleksi Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

Page 3: rph

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa : 10.35-11.35(60 minit)Kelas : 4 Bijak Tema : Alam SemulajadiBidang : Membuat corak dan rekaan Tajuk : Corak Hiasan DindingTeknik : LukisanStandard pembelajaran

1.3 Persepsi estetik1.1.1:UnsGarisan1.1.1.2 Rupa1.1.1.3Warna1.1.2: Prinsip rekaan1.1.2.1 Harmoni warna1.1.2.2 Imbangan

1.2 Aplikasi seni1.2.1 media

1.3 Ekspresi kreatif1.3.1 kajian

1.4 Apresiasi seni1.4.1 budaya

Objektif pembelajaran

Pada akhir pengajaran murid dapat:1. menyatakan dan memahami bahsa seni visual, media serta proses dan teknik pada corak teknik lukisan

Aktiviti PdP 9) Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoal jawab dengan murid. 10) Guru menunjukkan cara menghasilkan corak hiasan dinding 11) Murid menghasilkan corak hiasan dinding secara individu.

EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi.Bahan Bantu Belajar

BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.

Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat corak berdasarkan empat standard kandungan.

Refleksi Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

Mata pelajaran: Matematik

Tahun : 6 Bijak

Bidang : Nombor Bulat

Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1 000 000

Objektif pelajaran : 1, (iii) )

Hasil Pembelajaran :Di akhir sesi PdP murid dapat,i. .Menyatakan nombor bulat bagi: a) perpuluhan

ABM/BBM : Lembaran kerja, kad nombor

Nilai murni:Kerjasama

Page 4: rph

Masa : 8.45-9.15(30minit) Aktiviti P& P :i. Guru memebrikan contoh pada carta pecahan.

Kemahiran Berfikir :Menjana idea

Refleksi :

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa : 10.35-11.35(60 minit)Kelas : 4 Bijak Tema : Alam SemulajadiBidang : Membuat corak dan rekaan Tajuk : Corak Hiasan DindingTeknik : LukisanStandard pembelajaran

1.4 Persepsi estetik1.1.1:UnsGarisan1.1.1.2 Rupa1.1.1.3Warna1.1.2: Prinsip rekaan1.1.2.1 Harmoni warna1.1.2.2 Imbangan

1.2 Aplikasi seni1.2.1 media

1.3 Ekspresi kreatif1.3.1 kajian

1.4 Apresiasi seni1.4.1 budaya

Objektif pembelajaran

Pada akhir pengajaran murid dapat:1. menyatakan dan memahami bahsa seni visual, media serta proses dan teknik pada corak teknik lukisan

Aktiviti PdP 12) Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoal jawab dengan murid. 13) Guru menunjukkan cara menghasilkan corak hiasan dinding 14) Murid menghasilkan corak hiasan dinding secara individu.

EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi.Bahan Bantu Belajar

BBM: contoh hasil karya guru, bahan bercetak.Media - berus lukisan, pallet, jari, kertas lukisan, warna air, warna tempera, warna poster.

Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat corak berdasarkan empat standard kandungan.

Refleksi Pada akhir pengajaran ____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan _____murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

Mata pelajaran: Matematik

Tahun : 6 Bijak

Bidang : Nombor Bulat

Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1 000 000

Masa : 10.35-11.05(30minit)

Objektif pelajaran : 2, (iii) )

Hasil Pembelajaran :Di akhir sesi PdP murid dapat,(iii) Mendarab nombor hingga enam digit dengan:

b) Nombor dua digit

c) 10, 100 dan 1000.

ABM/BBM : Lembaran kerja, kad nombor

Nilai murni:Kerjasama

Kemahiran Berfikir :

Page 5: rph

Aktiviti P& P :i.Murid mendarab, menggunakan empat langkah algoritma:

1) Membuat anggaran. 2) Menyusun nombor mengikut nila tempat. 3) Melaksana operasi. 4) Menyemak jawapan.

Menjana idea

Refleksi :