Selasa

6
Rancangan Pengajaran Harian Tarikh :13 January 2015 Hari : Selasa Kelas : 6 Gemilang BilMuri d : 18 orang Waktu :7:40 ~ 8:10 pagi Tempoh : 30 minit Subjek :Pendidikan Jasmani Tajuk : Kecergasan Objektif :Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat ; Psikomotor : meningkatkan daya tahan kardiovaskular. Kognitif : mengira kadar denyut nadi EMK Nilai :Mematuhi arahan TMK : ABM : Skital Penilaian : Ujian Cooper (Larian 2 minit) Aktiviti Fartlek (pelbagai kelajuan) Larian/berjalan 1200m Refleksi :

description

h

Transcript of Selasa

Rancangan Pengajaran HarianTarikh:13 January 2015Hari: Selasa

Kelas: 6 GemilangBilMurid: 18 orang

Waktu:7:40 ~ 8:10 pagiTempoh: 30 minit

Subjek:Pendidikan JasmaniTajuk: Kecergasan

Objektif:Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat ;

Psikomotor : meningkatkan daya tahan kardiovaskular. Kognitif : mengira kadar denyut nadi

EMK Nilai :Mematuhi arahan TMK :

ABM: Skital

Penilaian: Ujian Cooper (Larian 2 minit)

Aktiviti Fartlek (pelbagai kelajuan) Larian/berjalan 1200m

Refleksi:

Rancangan Pengajaran HarianTarikh:13 January 2015Hari: Selasa

Kelas: 3 GemilangBilMurid: 22 orang

Waktu:9:10 ~ 10:10 pagiTempoh: 60 minit

Subjek: Dunia Sains Dan TeknologiTajuk: Pengenalan Kepada Sains

S/K : 1.1 Memahami kemahiran proses sains

S/P : 1.1.1, 1.1.2, 1.1.3

Objektif:Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat ;

1. Memerhati2. Mengelas3. Mengukur Dan Menggunakan Nombor

EMK Nilai :Berdisiplin TMK :

ABM: Pembaris, Pensel, Pita Pengukur, Buku Aktiviti

Penilaian: Lembaran Kerja, Pemerhatian

Aktiviti1. Murid menjalankan aktiviti berkaitan kemahiran proses sains memerhati, mengelas serta mengukur dan menggunakan nombor.2. Murid mencatatkan hasil aktiviti dalam buku latihan3. Murid menyiapkan lembaran kerja

Refleksi:

Rancangan Pengajaran HarianTarikh:13 Januari 2015Hari: Selasa

Kelas: 6 CemerlangBilMurid: 14 orang

Waktu:11:00 ~ 12:00 pagiTempoh: 60 minit

Subjek:Pendidikan MuzikTajuk: PERSEPSI ESTETIK

Objektif:Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat ;

1. Memainkan detik secara konsisten untuk sepanjang empat dalam pelbagai meter 2. Memainkan detik secara konsisten untuk sepanjang lapan frasa lagu dalam pelbagai meter

EMK Nilai :Mematuhi arahan

PengetahuanSedia Ada:Dalam P&P yang lepas, murid telah belajar tentang ;1.murid telah mempelajari pada p&p tahun sebelumnya.

ABM: Laptop, LCD dan Lembaran kerja.

Aktiviti murid mengesan detik berkala pada lagu.

Murid memainkan detik berkala dengan perkusi badan atau alat perkusi.

Refleksi:

Rancangan Pengajaran HarianTarikh:13 January 2015Hari: Selasa

Kelas: 6 GemilangBilMurid: 18 orang

Waktu:12:00 ~ 12:30 tengah hariTempoh: 30 minit

Subjek:Pendidikan JasmaniTajuk: Kecergasan

Objektif:Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat ;

Psikomotor : meningkatkan daya tahan kardiovaskular. Kognitif : mengira kadar denyut nadi

EMK Nilai :Mematuhi arahan TMK :

ABM: Lembaran kerja

Penilaian: Lembaran Kerja

Aktiviti Perbincangan mengenai cara untuk meningkatkan daya tahan kardiovaskular.

murid menjawab lembaran kerja

Refleksi:

Rancangan Pengajaran HarianTarikh:13 January 2015Hari: Selasa

Kelas: 6 CemilangBilMurid: 14 orang

Waktu:1:00 ~ 1:30 petangTempoh: 60 minit

Subjek: Tajuk: Interaksi Antara Hidupan

Objektif:Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat ;

1.1.1menyatakan bahawa sesetengah haiwan hidup berkumpulan.

1.1.2Menyatakan bahawa sesetengah haiwan hidup menyendiri

ABM: Kad imbasan, buku teks, buku aktiviti.

Penilaian: Lembaran Kerja, Pemerhatian

Aktiviti Murid menonton tayangan video tentang haiwan yang hidup berkumpulan dan yang hidup menyendiri.

Murid mengumpul maklumat dan memberi contoh-contoh haiwan yang hidup berkumpulan dan yang hidup menyendiri.

Murid berbincang mengapa haiwan hidup berkumpulan,

contoh:

a) untuk keselamatan,

b) untuk makanan.

Refleksi:

SHAPE \* MERGEFORMAT