Varrie
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRA-UNIVERSITI
SMK LIMBANAK, PENAMPANG
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :12 Januari 2015Hari : IsninMasa :11.35-12.55
Kelas :PU4-A/PU5-ASubjek :946/2 Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.1 Pengenalan kepada pengurusan
6.1.1 Fungsi pengurusan
6.1.2 Konsep keberkesanan dan kecekapan
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
i. mentakrifkan maksud pengurusan dan menjelaskan kepentingannya;
ii. menjelaskan fungsi pengurusan merangkumi perancangan, pengorganisasian, kepimpinan, dan pengawalan;
iii. membincangkan konsep keberkesanan dan kecekapan pengurusan
iv.
v.
vi.
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/PembentanganLain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan dalam kumpulan
Memberi MaklumatPenulisan Akademik
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Carta/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :14 Januari, 2015Hari : RabuMasa :8.35-9.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.1.3 Peranan pengurus
6.1.4 Pendekatan pemikiran pengurusan
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imenerangkan peranan pengurus dalam sesebuah organisasi mengikut Teori Mintzberg, iaitu antara perorangan (interpersonal), peranan bermaklumat (informational), dan pembuatan keputusan (decision making);
iimenjelaskan pendekatan-pendekatan pemikiran pengurusan, ciri-ciri dan pelopornya termasuklah Pendekatan Klasikal, Pendekatan Kemanusiaan/Gelagat, Pendekatan Sains Pengurusan/Kuantitatif, dan Pendekatan Moden/Kontemporari.
iii
iv
v
vi
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :21 Januari, 2015 Hari : RabuMasa :8.35 - 9.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.1.4 Pendekatan pemikiran pengurusan
6.2 Kemahiran pengurusan
6.2.1 Peringkat pengurusan
6.2.2 Jenis-jenis kemahiran pengurusan
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imenjelaskan pendekatan-pendekatan pemikiran pengurusan, ciri-ciri dan pelopornya termasuklah Pendekatan Klasikal, Pendekatan Kemanusiaan/Gelagat, Pendekatan Sains Pengurusan/Kuantitatif, dan Pendekatan Moden/Kontemporari.
iimenjelaskan kepentingan kemahiran dalam pengurusan
iiimenjelaskan tiga peringkat pengurusan iaitu peringkat bawahan, peringkat pertengahan, dan peringkat atasan
ivmenjelaskan berbagai-bagai jenis kemahiran pengurusan termasuklah konseptual, antara-perorangan/kemanusiaan, teknikal, pengurusan masa, dan pembuatan keputusan;
vmenghubungkaitkan kemahiran pengurusan dengan peringkat pengurusan.
vi
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain: ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :22 Januari, 2015 Hari :KhamisMasa :8.35 - 9.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.2 Kemahiran pengurusan
6.2.1 Peringkat pengurusan
6.2.2 Jenis-jenis kemahiran pengurusan
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imenjelaskan kepentingan kemahiran dalam pengurusan
iimenjelaskan tiga peringkat pengurusan iaitu peringkat bawahan, peringkat pertengahan, dan peringkat atasan
iiimenjelaskan berbagai-bagai jenis kemahiran pengurusan termasuklah konseptual, antara-perorangan/kemanusiaan, teknikal, pengurusan masa, dan pembuatan keputusan
ivmenghubungkaitkan kemahiran pengurusan dengan peringkat pengurusan
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :23 Januari, 2015 Hari : JumaatMasa :9.15-10.15
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.3 Perancangan
6.3.1 Jenis-jenis perancangan
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imentakrifkan maksud perancangan dan menjelaskan kepentingannya;
iimenjelaskan jenis perancangan mengikut jangka masa, kegunaan, dan peringkatnya (strategik, taktikal, dan operasi);
iii
iv
v
vi
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :26 Januari, 2015 Hari : IsninMasa :11.35-12.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.3 Perancangan
6.3.2 Proses perancangan
6.3.3 Alat-alat perancangan
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imenjelaskan proses perancangan yang meliputi menentukan matlamat dan objektif, menganalisis persekitaran perniagaan, membentuk alternatif tindakan, menilai alternatif, dan memilih alternatif tindakan;
iimenyediakan analisis pulang modal;
iiimelakarkan carta Gantt;
ivmenjelaskan bajet dan penggunaannya dalam perancangan;
vmenghitung dan melakarkan Critical Path Method (CPM)
vi
vii
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :15 January, 2014 Hari : RabuMasa :6.50-7.30
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.3 Perancangan
6.3.2 Proses perancangan
6.3.3 Alat-alat perancangan
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imenjelaskan proses perancangan yang meliputi menentukan matlamat dan objektif, menganalisis persekitaran perniagaan, membentuk alternatif tindakan, menilai alternatif, dan memilih alternatif tindakan;
iimenyediakan analisis pulang modal;
iiimelakarkan carta Gantt;
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
KuliahPembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
Tutorial/Perbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :28 Januari, 2015 Hari : RabuMasa :8.35-9.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.3 Perancangan
6.3.3 Alat-alat perancangan
6.3.4 Perancangan strategik
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imenjelaskan bajet dan penggunaannya dalam perancangan;
iimenghitung dan melakarkan Critical Path Method (CPM)
iiimenjelaskan unsur-unsur perancangan strategik yang merangkumi visi, misi, objektif (VMO), strategi dan taktik, dasar/polisi, prosedur, dan standard;
ivmengaplikasikan analisis kekuatan, kelemahan, ancaman dan peluang (SWOT)
v
vi
vii
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :29 Januari, 2015Hari : KhamisMasa :8.35 - 9.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.3 Perancangan
6.3.3 Alat-alat perancangan
6.3.4 Perancangan strategik
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imenjelaskan bajet dan penggunaannya dalam perancangan;
iimenghitung dan melakarkan Critical Path Method (CPM)
iiimenjelaskan unsur-unsur perancangan strategik yang merangkumi visi, misi, objektif (VMO), strategi dan taktik, dasar/polisi, prosedur, dan standard;
ivmengaplikasikan analisis kekuatan, kelemahan, ancaman dan peluang (SWOT)
v
vi
vii
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
KuliahPembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
Tutorial/Perbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :30 Januari, 2015Hari : JumaatMasa :9.15-10.15
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.4 Pengorganisasian
6.4.1 Reka bentuk organisasi
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imentakrifkan maksud pengorganisasian dan menjelaskan kepentingannya;
iimembentuk carta organisasi dan membincangkan rasional penjabatanan organisasi mengikut fungsi, divisyen (produk, pasaran, dan geografi), dan matriks;
iiimenjelaskan bentuk-bentuk lain struktur organisasi termasuklah struktur berdasarkan pasukan, projek, unit perniagaan strategik (SBU), dan organisasi tanpa sempadan;
iv
v
vi
vii
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :2 FebruariHari :IsninMasa :8.35 - 9.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.4 Pengorganisasian
6.4.2 Proses penjabatanan
6.4.3 Konsep pengorganisasian
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imenjelaskan proses penjabatanan yang meliputi
(i) penentuan objektif;
(ii) pengenalpastian aktiviti;
(iii) pengelasan aktiviti;
(iv) pengelompokan aktiviti, dan;
(v) pengagihan tugas, autoriti dan tanggungjawab
iimenjelaskan manual organisasi termasuklah fail meja, manual prosedur kerja, dan prosedur kualiti;
iiimembincangkan konsep-konsep pengorganisasian termasuklah autoriti, tanggungjawab, akauntabiliti, pemusatan dan pemencaran autoriti, penugasan, empowermen, autoriti lini dan staf,
iv
v
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :4 Januari, 2014 Hari : RabuMasa :6.50-8.10
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.4 Pengorganisasian
6.4.2 Proses penjabatanan
6.4.3 Konsep pengorganisasian
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imenjelaskan proses penjabatanan yang meliputi
(i) penentuan objektif;
(ii) pengenalpastian aktiviti;
(iii) pengelasan aktiviti;
(iv) pengelompokan aktiviti, dan;
(v) pengagihan tugas, autoriti dan tanggungjawab
iimenjelaskan manual organisasi termasuklah fail meja, manual prosedur kerja, dan prosedur kualiti;
iiimembincangkan konsep-konsep pengorganisasian termasuklah autoriti, tanggungjawab, akauntabiliti, pemusatan dan pemencaran autoriti, penugasan, empowermen, autoriti lini dan staf,
iv
v
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :4 Januari, 2015 Hari : RabuMasa :8.35-9.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.4 Pengorganisasian
6.4.3 Konsep pengorganisasian
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imenjelaskan manual organisasi termasuklah fail meja, manual prosedur kerja, dan prosedur kualiti;
iimembincangkan konsep-konsep pengorganisasian termasuklah autoriti, tanggungjawab, akauntabiliti, pemusatan dan pemencaran autoriti, penugasan, empowermen, autoriti lini dan staf,
iii
iv
v
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :23 January, 2013 Hari : RabuMasa :12.20-12.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.4 Pengorganisasian
6.4.2 Proses penjabatanan
6.4.3 Konsep pengorganisasian
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imenjelaskan proses penjabatanan yang meliputi
(i) penentuan objektif;
(ii) pengenalpastian aktiviti;
(iii) pengelasan aktiviti;
(iv) pengelompokan aktiviti, dan;
(v) pengagihan tugas, autoriti dan tanggungjawab
iimenjelaskan manual organisasi termasuklah fail meja, manual prosedur kerja, dan prosedur kualiti;
iiimembincangkan konsep-konsep pengorganisasian termasuklah autoriti, tanggungjawab, akauntabiliti, pemusatan dan pemencaran autoriti, penugasan, empowermen, autoriti lini dan staf,
iv
v
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
KuliahPembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
Tutorial/Perbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :5 Februari, 2015 Hari : KhamisMasa :8.35 - 9.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.5 Kepimpinan
6.5.1 Jenis kuasa
6.5.2 Jenis-jenis kepimpinan
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imentakrifkan maksud kepimpinan dan menjelaskan kepentingannya;
iimenjelaskan jenis-jenis kuasa pemimpin termasuklah kuasa sah, kuasa ganjaran, kuasa desakan, kuasa rujukan, dan kuasa kepakaran;
iiimembincangkan jenis-jenis kepimpinan termasuklah transactional, transformational, karismatik, dan berwawasan (visionary);
iv
v
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
KuliahPembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
Tutorial/Perbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :6 Februari, 2015Hari : JumaatMasa :8.55 - 10.15
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.5 Kepimpinan
6.5.1 Jenis kuasa
6.5.2 Jenis-jenis kepimpinan
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imentakrifkan maksud kepimpinan dan menjelaskan kepentingannya;
iimenjelaskan jenis-jenis kuasa pemimpin termasuklah kuasa sah, kuasa ganjaran, kuasa desakan, kuasa rujukan, dan kuasa kepakaran;
iiimembincangkan jenis-jenis kepimpinan termasuklah transactional, transformational, karismatik, dan berwawasan (visionary);
iv
v
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :11 Februari, 2015 Hari : RabuMasa :8.35-9.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.5.3 Gaya kepimpinan
6.5.4 Pemimpin dan pengurus
6.5.5 Pemimpin formal dan tidak formal
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imembincangkan gaya kepimpinan autokratik, demokratik, laissez-faire, dan kontingensi;
iimembandingkan pemimpin dan pengurus;
iii membandingkan pemimpin formal dan tidak formal;
iv
v
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :12 Februari, 2015Hari : KhamisMasa :8.35 - 9.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.5 Kepimpinan
6.5.1 Jenis kuasa
6.5.2 Jenis-jenis kepimpinan
6.5.3 Gaya kepimpinan
6.5.4 Pemimpin dan pengurus
6.5.5 Pemimpin formal dan tidak formal
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imembincangkan gaya kepimpinan autokratik, demokratik, laissez-faire, dan kontingensi;
iimembandingkan pemimpin dan pengurus;
iii membandingkan pemimpin formal dan tidak formal;
ivmentakrifkan maksud kepimpinan dan menjelaskan kepentingannya;
vmenjelaskan jenis-jenis kuasa pemimpin termasuklah kuasa sah, kuasa ganjaran, kuasa desakan, kuasa rujukan, dan kuasa kepakaran;
vimembincangkan jenis-jenis kepimpinan termasuklah transactional, transformational, karismatik, dan berwawasan (visionary);
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
KuliahPembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
Tutorial/Perbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :12 Februari, 2015 Hari : KhamisMasa :8.35 - 9.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.5 Kepimpinan
6.5.6 Motivasi
6.5.7 Pasukan
6.5.8 Pengurusan stres
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imenjelaskan teori motivasi Maslow, Herzberg, McGregor, dan McClelland;
iimembincangkan perkaitan amalan dengan teori-teori motivasi;
iiimentakrifkan maksud pasukan dan menjelaskan kepentingan pasukan;
ivpenyesuaian (norming), pelaksanaan (performing), dan penangguhan (adjourning);menjelaskan proses pembentukan pasukan yang meliputi pembentukan (forming), peributan (storming),
vmentakrifkan maksud stres dan pengurusan stres;
vimenjelaskan punca-punca stres;
Viimenerangkan kaedah mengurus stres dari aspek individu dan organisasi;
viiimenjelaskan kesan stres kepada individu dan organisasi.
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :24 Februari, 2015 Hari :SelasaMasa :11.35 - 12.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.5 Kepimpinan
6.5.7 Pasukan
6.5.8 Pengurusan stres
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imentakrifkan maksud pasukan dan menjelaskan kepentingan pasukan;
iipenyesuaian (norming), pelaksanaan (performing), dan penangguhan (adjourning);menjelaskan proses pembentukan pasukan yang meliputi pembentukan (forming), peributan (storming),
iiimentakrifkan maksud stres dan pengurusan stres;
ivmenjelaskan punca-punca stres;
vmenerangkan kaedah mengurus stres dari aspek individu dan organisasi;
vimenjelaskan kesan stres kepada individu dan organisasi.
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :25 Februari, 2015 Hari : RabuMasa :8.35 - 9.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.6 Pengawalan
6.6.1 Jenis kawalan
6.6.2 Proses kawalan
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imentakrifkan maksud pengawalan dan menjelaskan kepentingannya;
iimembincangkan jenis kawalan dalaman (audit dalaman, dasar organisasi, dan prosedur kerja) dan luaran (audit luar, peraturan, dan undang-undang);
iiimenjelaskan proses kawalan iaitu menetapkan standard, mengukur pencapaian, membandingkan pencapaian dengan standard, dan membuat langkah pembetulan;
iv
v
vi
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :26 Februari, 2015 Hari : KhamisMasa :8.35 - 9.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.6 Pengawalan
6.6.1 Jenis kawalan
6.6.2 Proses kawalan
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imentakrifkan maksud pengawalan dan menjelaskan kepentingannya;
iimembincangkan jenis kawalan dalaman (audit dalaman, dasar organisasi, dan prosedur kerja) dan luaran (audit luar, peraturan, dan undang-undang);
iiimenjelaskan proses kawalan iaitu menetapkan standard, mengukur pencapaian, membandingkan pencapaian dengan standard, dan membuat langkah pembetulan;
iv
v
vi
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
KuliahPembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
Tutorial/Perbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :27 Februari, 2015 Hari : JumaatMasa :9.35 - 10.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :6.6.3 Kaedah kawalan
6.6.4 Alat-alat kawalan
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imembincangkan kaedah kawalan iaitu awalan, semasa, dan selepas;
iimenggunakan alat-alat kawalan termasuk analisis titik pulang modal, bajet, carta Gantt, dan analisis Teknik Menilai dan Menyemak Program (Programme Evaluation and Review Technique [PERT]), Cara Laluan Genting (Critical Path Method [CPM]).
iii
iv
v
vi
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
Nama Pensyarah :Veritinus Bin Santiong
Tarikh :3 Mac, 2015 Hari : SelasaMasa :11.35 - 12.55
Kelas :PU4Subjek :Pengajian Perniagaan
Tajuk :7.1 Undang-undang kontrak
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, para pelajar dapat :
imentakrifkan Akta Kontrak 1950 (termasuk pindaan);
iimenjelaskan elemen-elemen kontrak iaitu tawaran, penerimaan, balasan, niat, ketentuan, dan keupayaan;
iiimenerangkan syarat-syarat kontrak: termasuklah kontrak sah, kontrak tidak sah, kontrak batal, pelepasan kontrak, dan remedi;
iv
v
vi
AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN :
Kuliah/Pembentangan Kertas kerja Lain-lain
(Sila nyatakan)
TutorialPerbincangan Kumpulan
Penerangan MaklumatPenulisan /Esei/Latihan/Tugasan
PENERAPAN KEMAHIRAN: KBKK :
Interpretasi DataKecerdasan PelbagaiLain-lain
(Sila nyatakan)
Mengulas IsuMembuat Rujukan
Menghurai FaktaMemberikan Pendapat
BBM : IMPAK :
MultimediaObjektif P & P tercapai
InternetPelajar memberi tumpuan sepenuhnya
Gambar/Lakaran/PetaPelajar tidak bersedia
Power Point/FlashPerlu kelas lanjutan
Keratan Akhbar/MajalahKelas ditangguhkan
Jernal/EnsaiklopediaPeperiksaan/Ujian
SoftwareLain-lain : ____________________________
___________________________________
Edaran
Lain-lain:
REFLEKSI /ULASAN OBJEKTIF P & P :
Tandatangan Pensyarah :
Tandatangan Pengetua :
Tarikh:
24[Status]
Top Related