53189290 badminton-rph

23
Rancangan Mengajar Harian Pendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK ) Subjek : PJ Tarikh: 21.02.11 Tingkatan: 2D Masa: 03.40 – 04.10 Tunjang: Kemahiran Tajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis) Set induksi: Aktiviti memanaskan badan Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian 1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul . Individu dan berpasangan 2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis. Soal jawab Latihan bertulis 2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan Nilai: Berdikari BBM: Badminton Adab: Refleksi: 9. Penerapan Elemen 9.1 Rancangan pelajaran tahunan 9.2 Rancangan pelajaran harian 9.3 Set induksi 9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran 9.5 Teknik penyoalan guru 9.6 Penglibatan murid 9.7 Peneguhan 9.8 Latihan dan tugasan 9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid 9.10 Penutupan 9.11 Hasil kerja murid 9.12 Pengurusan kelas 9.13 Perwatakan guru

Transcript of 53189290 badminton-rph

Page 1: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 21.02.11Tingkatan: 2D Masa: 03.40 – 04.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 2: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 21.02.11Tingkatan: 2F Masa: 04.40 – 05.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 3: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 21.02.11Tingkatan: 2I Masa: 05.40 – 06.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 4: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11Tingkatan: 2I Masa: 02.10 – 02.45Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 5: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11Tingkatan: 2D Masa: 03.40 – 04.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 6: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11Tingkatan: 2K Masa: 04.40 – 05.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 7: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11Tingkatan: 2C Masa: 05.40 – 06.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 8: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2G Masa: 0100 – 01.35Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 9: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2F Masa: 02.10 – 02.45Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 10: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2H Masa: 02.45 – 03.20Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 11: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2J Masa: 04.40 – 05.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 12: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2E Masa: 05.40 – 06.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 13: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11Tingkatan: 2K Masa: 02.00 – 02.35Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 14: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11Tingkatan: 2A Masa: 03.45 – 04.20Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 15: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11Tingkatan: 2B Masa: 03.40 – 04.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 16: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11Tingkatan: 2C Masa: 05.40 – 06.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 17: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 18: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 19: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 20: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 21: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 22: 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Page 23: 53189290 badminton-rph