CONTOH
-
Upload
arrushdaharifin -
Category
Documents
-
view
14 -
download
0
description
Transcript of CONTOH
RANCANGAN PENGAJARAN SLOTTarikh 5 Ogos 2014
Mata Pelajaran Komunikasi Bahasa Melayu
Nama Kelas/Tahun Prasekolah Sayang Masa 9.00 – 9.30 pagiTajuk Lihat dan Salin
Nilai Murni Rajin, Mendengar arahanKemahiran (KSPK) Standard Kandungan :
1. (BM 4.2) Menguasai kemahiran menulis.
Standard Pembelajaran :1. (BM 4.2.7) Menyalin ayat dengan cara yang betul.
Hasil pembelajaran Di akhir pembelajaran dan pengajaran, murid dapat :1. Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat menyalin ayat dengan cara yang betul dalam aktiviti “Lihat dan Salin”.
Aktiviti pembelajaran
Set induksi Guru membahagikan papan putih kepada tiga bahagian kecil dan
membahagikan murid kepada tiga kumpulan kecil.Langkah 1 Guru meminta wakil kumpulan seorang demi seorang ke hadapan untuk
memilih dan menampal gambar.Langkah 2 Guru meminta murid untuk membina ayat mudah berdasarkan gambar yang
dipilih.Langkah 3 Guru meminta murid menyalin semula ayat yang dibina.Penutup Guru menyoal murid tentang apa yang dipelajari pada hari ini.
Bahan bantu mengajar
1. Lembaran kerja2. Gambar3. Pensil warna
Refleksi Pengajaran
Kehadiran 24/25
Guru Pelatih : Guru Besar/Mentor :
………………………………… ……………………………….
( ) ( )
RANCANGAN PENGAJARAN SLOTTarikh 5 Ogos 2014
Subject Bahasa Inggeris
Class/Year Prasekolah Sayang Time 9.30 – 10.00 pagiTitle Who are you?
Moral Value Listen to an instruction, alert, pay attentionStandard (KSPK) Standard Kandungan :
1. BI 3.5) Develop interest in reading.
Standard Pembelajaran :1. (BI 3.5.1) Talk about stories (simple stories) being read.
Objective Learning At the end of the learning process, student should be able to :1. At the end of the learning process, children should be able to talk about
story being read in “Who are you” activities.
Activities Induction Set Teachers shows two card. Teachers ask children to choose one card and make a group by the card
choosen.Step 1 Teacher give a character to the both group that is sun and moon.Step 2 Teacher explain the children about the activities while teacher read the story
they have to clap hand whenever the word sound (sun or moon)Step 3 Teacher give a colouring worksheet to the children.Conclusion Teacher make a conclusion about today learning.
Teaching Aids 1. Worksheet2. Picture3. Story
Reflection
Attendance 22/35
Guru Pelatih : Guru Besar/Mentor :
………………………………. ……………………………….
( ) ( )
RANCANGAN PENGAJARAN SLOTTarikh 5 Ogos 2014
Mata Pelajaran Sains Dan Teknologi (Sains)
Nama Kelas/Tahun Prasekolah Sayang Masa 11.10 – 11.50 pagiTajuk Cuaca Hari Ini
Nilai Murni Mendengar arahan, Memberi perhatianKemahiran (KSPK) Standard Kandungan :
1. (ST 5.1) Meneroka fenomena alam yang biasa dijumpai seperti cuaca, pelangi dan bayang-bayang.
Standard Pembelajaran :1. (ST 5.1.3) Membandingkan aktiviti yang biasa dijalankan dalam cuaca yang
berbeza
Hasil pembelajaran Di akhir pembelajaran dan pengajaran, murid dapat :1. Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat membandingkan
aktiviti yang biasa dijalankan dalam cuaca yang berbeza.
Aktiviti pembelajaran
Set induksi Guru menunjukkan gambar jenis-jenis cuaca.
Langkah 1 Guru bersoal jawab dengan murid mengenai cuaca hari ini.
Langkah 2 Guru memberi penerangan mengenai aktiviti untuk melaksanakan
lembaran.Langkah 3
Murid melaksanakan lembaran kerja yang diedarkan oleh guruPenutup
Guru membuat kesimpulan mengenai pelajaran pada hari ini.
Bahan bantu mengajar
1. Lembaran kerja2. Gambar
Refleksi Pengajaran
Kehadiran 22/25
Guru Pelatih : Guru Besar/Mentor :
………………………………. ……………………………….
( ) ( )