Contoh Format Rph 02

4
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6 2015 MINGGU KEEMPAT Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 9.00-10.00 Pagi kelas 6 Tema dan Tajuk Alat pertahanan diri/Alat permainan Bidang Mengenal Kraf Tradisional Standard Pembelajaran 1.1 Persepsi Estetik 1.2 Aplikasi Seni 1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni Objektif Pembelajaran Diakhir pengajaran murid dapat: 1. Menghasilkan alat pertahanan diri atau alat permainan yang mengabungkan teknik ukiran dan telkat dengan menekankan bahasa seni visual 2. Mengaplikasikan pelbagai media serta proses dan teknik secara kreatif 3. Membuat apresiasi terhadap karya Aktiviti Pdp 1. Memperkenalkan media yang digunakan 2. Menunjukkan cara menghasilkan alat pertahanan diri,ukiran dan tekat 3. Menghasilkan alat pertahanan diri mengikut kreativiti dengan bimbingan guru 4. Mempamerkan karya dan menceritakan pengalaman proses penghasilan karya Emk 1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK 4 dan EK5),TMK dan nilai murni BBB Alat: gunting Bahan :kad board,benang Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan. Refleksi

Transcript of Contoh Format Rph 02

CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6 2015MINGGU KEEMPAT

Mata PelajaranPendidikan Seni VisualMasa9.00-10.00 Pagi

kelas6 Tema dan TajukAlat pertahanan diri/Alat permainan

BidangMengenal Kraf Tradisional

Standard Pembelajaran1.1 Persepsi Estetik

1.2 Aplikasi Seni1.3 Ekspresi Kreatif

1.4 Apresiasi Seni

Objektif Pembelajaran

Diakhir pengajaran murid dapat:1. Menghasilkan alat pertahanan diri atau alat permainan yang mengabungkan teknik ukiran dan telkat dengan menekankan bahasa seni visual2. Mengaplikasikan pelbagai media serta proses dan teknik secara kreatif3. Membuat apresiasi terhadap karya

Aktiviti Pdp

1. Memperkenalkan media yang digunakan2. Menunjukkan cara menghasilkan alat pertahanan diri,ukiran dan tekat3. Menghasilkan alat pertahanan diri mengikut kreativiti dengan bimbingan guru4. Mempamerkan karya dan menceritakan pengalaman proses penghasilan karya

Emk1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK 4 dan EK5),TMK dan nilai murni

BBB Alat: gunting Bahan :kad board,benang

Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan.

Refleksi

CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6 2015MINGGU PERTAMA

Mata Pelajaran:Pendidikan Seni VisualMasa8..00-9.00 pagi

Kelas:6 CemerlangTema dan TajukAlam Semula Jadi-Adik ku

BidangMenggambar-Lukisan

Standard Pembelajaran1.1 Persepsi Estetik

1.2 Aplikasi Seni

Objektif Pembelajaran

Diakhir pengajaran murid dapat:1. Memahami dan menyatakan bahasa seni Visual2. Menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif 3. Menghasilkan lukisan

Aktiviti PdP

1. Memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think2. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik 3. Menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian

Emk1. Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2 dan EK3) TMK dan Nilai murni

BBB Peta Buih, Flash Kad dan Internet

Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan dua Standard Kandungan.

Refleksi

40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6 2015MINGGU KE DUA

Mata PelajaranPendidikan Seni VisualMasa8.00-9.00

Kelas6 CemerlangTema dan TajukAlam Semula Jadi-Adik ku

BidangMenggambar-Lukisan

Standard Pembelajaran1.3 Ekspresi Kreatif1.4 Apresiasi Seni

Objektif PembelajaranDiakhir pengajaran murid dapat:1. Menghasilkan lukisan 2, Membuat apresiasi terhadap karya

Aktiviti Pdp

1. Menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya lukisan2. Membuat Apresiasi hasil karya

Emk1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni

Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan.

BBB Peta Buih, Flash Kad dan Internet

Refleksi

40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang