Contoh RPH Asas Teknologi Tahun 4

4
MATA PELAJARAN Reka Bentuk dan Teknologi Kelas 4 Tekun Masa 10.40 pagi-11.40 pagi Bil. Murid 30 orang TAJUK 2.0 ASAS TEKNOLOGI STANDARD KANDUNGAN 2.1 Memasang dan membuka kit model berfungsi STANDARD PEMBELAJARAN (Kod sahaja) 2.1.1 2.1.2 2.1.3 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat: 1. Membaca manual dengan betul. 2. Menyatakan nama dan fungsi alatan tangan dengan betul. 3. Menyatakan nama dan fungsi komponen kit model. AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN Set Induksi 1.Guru menunjukkan video beberapa model kereta .Guru menyoal murid tentang kereta. 2. Guru menunjukkan kit model kereta dan memberi penerangan tentang aktiviti yang akan dijalankan. Langkah 1 1. Murid dibahagikan kepada kumpulan (3 orang) 1. Guru mengedarkan kit model kepada setiap kumpulan. 2. Murid membaca dan memahami manual kit model dengan bimbingan guru. Langkah 2 1. Murid menyatakan nama, fungsi dan cara menggunakan alatan tangan dengan bimbingan guru. 2. Murid menyatakan nama dan fungsi komponen kit model seperti motor, gear, gandar, roda, kerangka, suis dan pemegang bateri dengan bimbingan guru. 3.Guru mengedarkan lembaran kerja dan murid menamakan alatan dan

Transcript of Contoh RPH Asas Teknologi Tahun 4

Page 1: Contoh RPH Asas Teknologi Tahun 4

MATA PELAJARAN

Reka Bentuk dan Teknologi

Kelas 4 TekunMasa 10.40 pagi-11.40 pagiBil. Murid 30 orangTAJUK 2.0 ASAS TEKNOLOGI

STANDARD KANDUNGAN

2.1 Memasang dan membuka kit model berfungsi

STANDARD PEMBELAJARAN (Kod sahaja)

2.1.1 2.1.22.1.3

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:1. Membaca manual dengan betul.2. Menyatakan nama dan fungsi alatan tangan dengan betul.3. Menyatakan nama dan fungsi komponen kit model.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

Set Induksi1.Guru menunjukkan video beberapa model kereta .Guru menyoal murid tentang kereta.2. Guru menunjukkan kit model kereta dan memberi penerangan tentang aktiviti yang akan dijalankan.

Langkah 11. Murid dibahagikan kepada kumpulan (3 orang)1. Guru mengedarkan kit model kepada setiap kumpulan.2. Murid membaca dan memahami manual kit model dengan bimbingan guru.

Langkah 21. Murid menyatakan nama, fungsi dan cara menggunakan alatan tangan dengan bimbingan guru.2. Murid menyatakan nama dan fungsi komponen kit model seperti motor, gear, gandar, roda, kerangka, suis dan pemegang bateri dengan bimbingan guru.3.Guru mengedarkan lembaran kerja dan murid menamakan alatan dan fungsinya

PenutupMurid dan guru bersama-sama menyanyikan lagu ‘ Papakupulang dari kota’.

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

1. Keusahawanan (EK4) – pengetahuan teknologi2. Kreativiti – menggunakan kaedah atau prosedur dengan mengenal pasti ciri-ciri yang betul3. Nilai murni – bekerjasama, cermat dan bersungguh-sungguh

BAHAN BANTU BELAJAR (BBB)

1. Kit model2. Manual3. Carta

Page 2: Contoh RPH Asas Teknologi Tahun 4

4. Alatan tangan.PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

Guru mengedarkan lembaran kerja untuk dilengkapkan seperti lampiran.

REFLEKSI 32/35 Murid dapat menyatakan nama, fungsi alatan tangan dan komponen dengan betul.3/35 Murid dapat menyatakan nama dan fungsi alatan tangan.Pemulihan.

Catatan: Format ini sesuai untuk Rekod Pengajaran Harian Guru di sekolah.

Page 3: Contoh RPH Asas Teknologi Tahun 4
Page 4: Contoh RPH Asas Teknologi Tahun 4