kemahiran membaca dan bertutur

8
SELASA 23 JUN Rancangan Pengajaran Harian Kelas 4 Shafiee Tarikh 23 Jun 2013 Masa 7.30-8.30 Bilangan Pelajar `35 Tema : Pertanian Dan Penternakan Tajuk Hasil Serba Guna Kemahiran Membaca Pengetahuan Sedia Ada Murid boleh membaca dengan lancer dan sebutan yang betul Standard Pembelajaran 2.5.1 Membaca Dan Memahami Maklumat Yang Tersurat Dan Tersirat Daripada Bahan Prosa Dengan Betul. Hasil Pembelajaran Murid Dapat 1. Membaca Petikan Teks Secara Mekanis 2. Menyenaraikan Sekurang Kurangnya Satu Maklumat Tersirat Dan Satu Maklumat Tersurat Secara Berkumpulan.

description

latiha kemhiran membaca

Transcript of kemahiran membaca dan bertutur

SELASA23 JUNRancangan Pengajaran Harian

Kelas4 Shafiee

Tarikh23 Jun 2013

Masa 7.30-8.30

Bilangan Pelajar `35

Tema: Pertanian Dan Penternakan

Tajuk Hasil Serba Guna

KemahiranMembaca

Pengetahuan Sedia AdaMurid boleh membaca dengan lancer dan sebutan yang betul

Standard Pembelajaran2.5.1 Membaca Dan Memahami Maklumat Yang Tersurat Dan Tersirat Daripada Bahan Prosa Dengan Betul.

Hasil PembelajaranMurid Dapat1. Membaca Petikan Teks Secara Mekanis2. Menyenaraikan Sekurang Kurangnya Satu Maklumat Tersirat Dan Satu Maklumat Tersurat Secara Berkumpulan.

Bahan Bantu MengajarLcd, Buku Teks, Papan Putuh

Masa/TempohIsi PelajaranAktiviti PdpCatatan

Set Induksi5 MinitTayangan Video Petikan Video Upin Ipin Bertajuk Mari Membaca

Guru Tayangkan Video Dan Minta Murid Menyatakan Nilai Murni Faedah Membaca Secara Lisan Dengan Bertatatusila

1. Guru Menayangkan Klip Video Upin Dan Ipin2. Murid Menonton Sambil Menghayati3. Guru Meminta Murid Menyatakan Kebaikan Membaca4. Murid Menjawab Secara Lisan Dengan BertatatusilaBbm Ict, Lcd,

Kemahiran Mendengar Dan Bertutur

Masa/TempohIsi PelajaranAktiviti PdpCatatan

Langkah 120 MinitBaca Petikan Murid Membaca Teks Secara Mekanis Dan Intensif Mekanis Untuk Sebutan Dan Intonasi Intensif Untuk Mencari Maklumat Penting

1. Guru Menerangkan Kepada Murid Objektif Pembelajaran2. Guru Pilih Murid Untuk Membaca Teks Secara Mekanis3. Murid Membaca Teks Secara Intensif Di Dalam Kumpulan4. Murid Membuat Perbincangan Dan Nyatakan Hasil Dapatan Pada Papan PutihBbm Buku Teks M/S 113

Kemahiran Membaca Dan Menulis

Nilai Murni Kerjasama

Masa/TempohIsi PelajaranAktiviti PdpCatatan

Langkah 2

15 MinitMembina Soalan

Berdasarkan Petikan, Murid Membina Soalan Pemahaman Secara Berkumpulan. Soalan Yang Dibina Kemudian Diajukan Kepada Kumpulan Lain Murid Cari Jawapan Dan Baca Jawapan 1. Guru Terangkan Cara Aktiviti Mebina Soalan2. Murid Berbincang Dalam Kumpulan Dan Membina Soalan3. Guru Tentukan Aturan Jual Beli Soalan Mengikut Kumpulan4. Kumpulan Yang Menerima Soalan Akan Mencari Jawapan , Masa Diberi Selama Dua Minit5. Usai Menjawab Soalan, Kumpulan Tersebut Akan Memberi Soalan Mereka Kepada Kumpulan Yang Memberi Soalan.Bbm Buku Teks, M/S 117

Kemahiran Membaca Dan Bertutur

Membina Soalan Dan Mencari Jawapan

Nilai Murni- Kerjasama

Masa/TempohIsi PelajaranAktiviti PdpCatatan

Langkah 3

15 Minit1. Bina Peta Minda Guru Edar Petikan Teks Ringkas Kepada Setiap Kumpulan Murid Mencari Isi Penting Secara Berkumpulan Murid Membina Peta Minda Murid Persembahkan Hasilan Dapatan Di Hadapan Secara Berkumpulan .

1. Guru Beri Penerangan Beserta Contoh2. Guru Mengedar Teks Petikan Kepada Setiap Kumpulan3. Murid Membaca Petikan Secara Intensif Dalam Kumpulan4. Murid Berbincang Dengan Ahli Kumpulan Dan Membina Peta Minda Pada Papan Putih5. Murid Persembahkan Hasilan Dapatan Di Hadapan..

Kemahiran Membaca , Menulis Dan Bertutur

Menganalisis

Bbm Petikan Teks, Papan Putih

Masa/TempohIsi PelajaranAktiviti PdpCatatan

Penutup

5 MinitRumusan Dan Kesimpulan Pembelajaran Oleh Guru

Tindak Balas Murid? Adakah Objektif Tercapai?1. Guru Mengulas Pengajaran Dan Pembelajaran Pada Hari Tersebut2. Murid Diingatkan Akan Objektif Pada Hari Tersebut.3. Guru Bercerita Kisah Tauladan.Kemahiran Mendengar

Bertutur