Rancangan Mengajar Kemahiran Lompat Jauh

15
Rancangan Mengajar Kemahiran Lompat Jauh Tarikh: 27 Mac 2013 Bil. Pelajaran : 5 Tingkatan : 5 Bistari Hari : Rabu Minggu : Minggu ke- 11 Bil.Murid : 16 orang Masa : 3.00 – 3.40 petang Tunjang pembelajaran : Kemahiran Tajuk Pembelajaran : Lompat jauh Fokus Pembelajaran : Fasa – fasa dalam lompat jauh Pengetahuan awal pelajar : Pelajar pernah menyaksikan kemahiran ini melalui televisyen Pelajar pernah membaca kemahiran ini melalui buku. Objektif Pembelajaran Sepanjang proses pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat: Psikomotor : Pelajar dapat melakukan sekurang-kurangnya empat percubaan dalam kemahiran lompat jauh dengan cara dan teknik yangbetul. Kognitif : Pelajar dapat menerangkan otot yang terlibat semasa fasa lonjakan dalam kemahiran lompat jauh dengan betul secara lisan.

Transcript of Rancangan Mengajar Kemahiran Lompat Jauh

Page 1: Rancangan Mengajar Kemahiran Lompat Jauh

Rancangan Mengajar Kemahiran Lompat Jauh

Tarikh: 27 Mac 2013 Bil. Pelajaran : 5 Tingkatan : 5 BistariHari : Rabu Minggu : Minggu ke- 11 Bil.Murid : 16 orangMasa : 3.00 – 3.40 petang

Tunjang pembelajaran : Kemahiran

Tajuk Pembelajaran : Lompat jauh

Fokus Pembelajaran : Fasa – fasa dalam lompat jauh

Pengetahuan awal pelajar : Pelajar pernah menyaksikan kemahiran ini melalui televisyen

Pelajar pernah membaca kemahiran ini melalui buku.

Objektif Pembelajaran

Sepanjang proses pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat:

Psikomotor : Pelajar dapat melakukan sekurang-kurangnya empat percubaan dalam kemahiran lompat jauh dengan

cara dan teknik yangbetul.

Kognitif : Pelajar dapat menerangkan otot yang terlibat semasa fasa lonjakan dalam kemahiran lompat jauh dengan

betul secara lisan.

Afektif : Pelajar melakukan fasa lonjakan dalam kemahiran lompat jauh dengan bersungguh-sungguh.

Pelajar menunjukkan sikap kerjasama semasa melakukan aktiviti dalam kemahiran lompat jauh.

Persediaan Guru : Kon,cangkul, kawasan lompat jauh.

Persediaan Pelajar : Kesihatan diri yang memuaskan, pakaian yang lengkap dan selesa.

Page 2: Rancangan Mengajar Kemahiran Lompat Jauh

FASA/MASA AKTIVITI MAKLUMAT PENGAJARAN

DAN PEMBELAJARAN ( P&P)

ORGANISASI CATATAN

PERMULAAN

(6 MINIT)

SET INDUKSI

1.1 Pelajar dibahagikan kepada

empat kumpulan. Pelajar

diberi tugas untuk meneka

gambar yang diberi oleh

guru.

1.2 Guru bertanya alatan yang

diperlukan dalam acara

lompat jauh

PEMANASAN BADAN

1.1 Pelajar di kehendaki untuk

menganalisis gambar yang

diberikan oleh guru.

1.2 Pelajar di minta memberi

pendapat tentang gambar tersebut.

1.3 Guru menerangkan tajuk yang

ingin dipelajari pada hari ini.

Alatan yang diperlukan :

I. Cangkul

II. Pita Pengukur

III. Kawasan lompat jauh

1.1 Pelajar melakukan aktiviti

regangan

Antaranya ialah:

Regangan Bahu

- menolak tangan ke bawah

- membuka tangan

- Saling menolak bahu.

G

PP PP PPPP PP PPPP PP PP

G = GuruP = Pelajar

PP P

P PP PP P PP P

P P

Guru memantau pergerakan pelajar

Guru memberi gambar kepada pelajar

Guru menyoal alatan dalam acara lompat jauh.

Page 3: Rancangan Mengajar Kemahiran Lompat Jauh

TAJUK :

TARIKH :

KELAS :

MASA :

REFLEKSI

CATATAN