Rancangan Pelajaran Harian

3
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN DUNIA SAINS DAN TEKNOLOGI TAHUN 2 Mata Pelajaran : Dunia Sains dan Teknologi Kelas : 2 Merah Tema : Sains Hayat Tajuk : Gerak Haiwan Masa: 8.40-9.10 pagi (30 minit) Bilangan Murid: 25 orang (15 lelaki dan 10 perempuan) Standard Pembelajaran: 2.4.1 Menjelaskan cara haiwan bergerak seperti berjalan, merangkak, terbang, berenang, menjalar, mengengsot, merayap, berlari dan melompat. 2.4.2 Menggambarkan cara haiwan bergerak seperti ikan berenang, burung terbang, lembu berjalan, kura-kura merangkak, ular menjalar, siput babi mengengsot, semut merayap, kuda berlari dan katak melompat melalui aktiviti simulasi. 2.4.3 Menaakul kepentingan pergerakan kepada haiwan. Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat 2.4.1 menjelaskan cara haiwan bergerak seperti berjalan, merangkak, terbang, berenang, menjalar, mengengsot, merayap, berlari dan melompat dengan tepat melalui lembaran kerja. 2.4.2 menggambarkan cara haiwan bergerak seperti ikan berenang, burung terbang, lembu berjalan, kura-kura merangkak, ular menjalar, siput babi mengengsot, semut merayap, kuda berlari dan katak melompat

description

RPH ini memenuhi KSSR kini.

Transcript of Rancangan Pelajaran Harian

Page 1: Rancangan Pelajaran Harian

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

DUNIA SAINS DAN TEKNOLOGI TAHUN 2

Mata Pelajaran :Dunia Sains dan Teknologi

Kelas : 2 Merah

Tema : Sains Hayat

Tajuk : Gerak Haiwan

Masa: 8.40-9.10 pagi (30 minit)

Bilangan Murid: 25 orang (15 lelaki dan 10 perempuan)

Standard Pembelajaran:

2.4.1 Menjelaskan cara haiwan bergerak seperti berjalan, merangkak, terbang, berenang, menjalar, mengengsot, merayap, berlari dan melompat.2.4.2 Menggambarkan cara haiwan bergerak seperti ikan berenang, burung terbang, lembu berjalan, kura-kura merangkak, ular menjalar, siput babi mengengsot, semut merayap, kuda berlari dan katak melompat melalui aktiviti simulasi.2.4.3 Menaakul kepentingan pergerakan kepada haiwan.

Objektif Pembelajaran:

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat2.4.1 menjelaskan cara haiwan bergerak seperti berjalan, merangkak, terbang, berenang, menjalar, mengengsot, merayap, berlari dan melompat dengan tepat melalui lembaran kerja.2.4.2 menggambarkan cara haiwan bergerak seperti ikan berenang, burung terbang, lembu berjalan, kura-kura merangkak, ular menjalar, siput babi mengengsot, semut merayap, kuda berlari dan katak melompat dengan tepat melalui aktivit simulasi.2.4.3 menyatakan tiga kepentingan pergerakan kepada haiwan dengan tepat dalam bentuk kumpulan.

Page 2: Rancangan Pelajaran Harian

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:Fasa Cadangan

AktivitiFokus Pembelajaran Organisasi Bahan Sumber

Pengajaran dan Pembelajaran/ Catatan

Elemen Merentas Kurikulum (EMK):

Bahan Bantu Belajar:

Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:

Refleksi: