Rancangan pelajaran

5
RANCANGAN PELAJARAN Tempat : Pra Sekolah Nama Guru : Mohd Sukri bin Md Yunus Jumlah Murid : 25 orang Subjek : Permainan Luar Tarikh : 22 Jun 2010 Masa : 8.00-9.30 a.m Aktiviti : Melempar gegelung ke dalam skitter. Objektif Am : Kanak-kanak dapat mengenalpasti sasaran dengan tepat semasa melempar. Objektif Khas : Di akhir pengajaran ini kanak-kanak akan dapat : Kognitif Mengetahui cara melempar gegelung dengan baik secara praktiknya. Afektif Memupuk sikap kerjasama dengan rakan-rakannya. Sosial Berinteraksi dengan rakan-rakan dan gurunya. Psikomotor - Memberi tumpuan semasa menjalankan sesuatu aktiviti (kemahiran koordinasi mata dan tangan). Pengetahuan sedia ada: Kanak-kanak pernah melihat aktiviti tersebut. Bahan bantu mengajar: Gegelung rotan dan skitter.

description

RP KURSUS FIZIKAL

Transcript of Rancangan pelajaran

Page 1: Rancangan pelajaran

RANCANGAN PELAJARAN

Tempat : Pra Sekolah

Nama Guru : Mohd Sukri bin Md Yunus

Jumlah Murid : 25 orang

Subjek : Permainan Luar

Tarikh : 22 Jun 2010

Masa : 8.00-9.30 a.m

Aktiviti : Melempar gegelung ke dalam skitter.

Objektif Am : Kanak-kanak dapat mengenalpasti sasaran dengan tepat semasa melempar.

Objektif Khas : Di akhir pengajaran ini kanak-kanak akan dapat :

Kognitif – Mengetahui cara melempar gegelung dengan baik secara praktiknya.

Afektif – Memupuk sikap kerjasama dengan rakan-rakannya.

Sosial – Berinteraksi dengan rakan-rakan dan gurunya.

Psikomotor - Memberi tumpuan semasa menjalankan sesuatu aktiviti (kemahiran koordinasi mata dan tangan).

Pengetahuan sedia ada: Kanak-kanak pernah melihat aktiviti tersebut.

Bahan bantu mengajar: Gegelung rotan dan skitter.

Page 2: Rancangan pelajaran

BUTIRAN PENGAJARAN & PENGAJARAN

LANGKAH

/ MASA

ISI PELAJARAN

/ KEMAHIRAN

AKTIVITI GURU

AKTIVITI MURID

PENILAIAN

Set Induksi

(5 minit)

Langkah 1

(20 minit)

Memanaskan

badan.

Aktiviti melempar

gegelung ke dalam

skitter.

- Guru meminta kanak-kanak

memanaskan badan seperti

menarik dan menghembus nafas.

- Guru menunjukkan demonstrasi

aktiviti regangan.

- Guru meminta kanak-kanak

berlari mengelilingi skitter.

- Guru membahagikan kanak-kanak

kepada tiga kumpulan.

- Guru menerangkan dan membuat

demonstrasi cara melempar

- Kanak-kanak melakukan aktiviti

pemanasan badan.

- Kanak-kanak melihat demonstrasi

aktiviti regangan dan melakukannya.

- Kanak-kanak berlari mengelilingi

skitter.

- Kanak-kanak mendengar dan melihat

demonstrasi dalam kumpulan masing-

masing.

- Kanak-kanak memulakan aktiviti

Page 3: Rancangan pelajaran

Penutup

(5 minit)

Menyejukkan

badan dan sesi soal

jawab.

gegelung ke dalam skitter.

- Guru meminta kanak-kanak

melakukan aktiviti tersebut secara

bersaing dalam kumpulan.

- Guru meminta kanak-kanak

menyejukkan badan melalui

aktiviti menarik dan menghembus

nafas.

- Guru meminta kanak-kanak duduk

dalam bulatan dan mendengar

penerangan guru tentang

kepentingan aktiviti tersebut. Iaitu

dapat meningkatkan fokus

koordinasi mata dan tangan

semasa melempar gegelung

tersebut.

- Guru membuka sesi soal jawab.

- Guru dan kanak-kanak bergerak

ke kelas.

tersebut sambil bersaing dengan rakan

dari kumpulan lain dalam situasi yang

penuh minat.

- Kanak-kanak melakukan aktiviti

menyejukkan badan.

- Kanak-kanak mendengar penerangan

mengenai aktivit mereka dan boleh

bersoal jawab.

- Guru dan kanak-kanak bergerak

menuju ke kelas.

Page 4: Rancangan pelajaran

PDEK 1121 PERKEMBANGAN KEMAHIRAN FIZIKAL KANAK-KANAK

NAMA MOHD SUKRI BIN MD YUNUS NO.MATRIK PEK 100012 TAJUK TUGASAN RANCANGAN PELAJARAN NAMA DR.SIT SHABESHAN A/L

Page 5: Rancangan pelajaran

PENSYARAH MRENGASAMY