RPH 10HB (SELASA)

2
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN MINGGU: 4 HARI: SELASA TARIKH: 10 FEBRUARI 2015 TAHUN MASA MATA PELAJARAN KANDUNGAN IMPAK/CATATAN Tajuk Berlari Elemen Merentas Kurikulum (EMK) 1. Kreativiti 2. Nilai Murni Bahan Bantu mengajar 1. Buku teks Standard Kandungan 1.2.1 Melakukan pergerakan berjalan 2.2.1 Mengenal pasti ciri-ciri perlakuan lokomotor. Standard Pembelajara n 5.2.2 Menerima cabaran dan berasa seronok semasa melakukan aktiviti. Objektif Pembelajara n Murid dapat melakukan pergerakan berjalan dan berlari. Murid dapat mengenalpasti ciri perlakuan lokomotor. Aktiviti Pembelajaran: 1. Memanaskan badan. 2. Berjalan bebas dalam pelbagai arah dan kelajuan. 3. Berjalan mengikut arah jam/gerak ke nombor jam. 4. Permainan kecil Bola sentuh . 5. Menyejukkan badan. 6. Pentaksiran. Penilaian: Kebolehan melakukan pergerakan berjalan dan berlari dengan betul dan mengenalpasti ciri perlakuan lokomotor. Refleksi: TAHUN MASA MATA PELAJARAN KANDUNGAN IMPAK/CATATAN Tema Keluarga harmoni EMK Kreativiti Nilai Murni Bahan mengajar: Buku Teks Fokus Utama Standard Kandungan 1.3.1 Mendengar, memahami dan memberikan respons yang sesuai secara lisan atau gerak laku terhadap arahan berdasarkan ayat perintah jenis silaan dan ayat perintah jenis larangan dengan betul. Standard Pembelajara n 2.3.2 Membaca kuat pelbagai jenis ayat dengan lancar, sebutan yang jelas dan intonasi yang betul mengikut tanda baca. Aktiviti Pembelajaran: Penilaian: Murid dapat mendengar, memahami dan memberikan respons yang sesuai secara lisan. Murid dapat membaca kuat pelbagai jenis ayat dengan lancar, sebutan yang jelas dan intonasi yang betul mengikut tanda baca. Refleksi: 2 UTAMA 2 9:50-11:20 PG BAHASA MALAYSIA 2 UTAMA 2 09:00- 09:30 PG PENDIDIKAN JASMANI

description

RPH 10HB (SELASA)

Transcript of RPH 10HB (SELASA)

Page 1: RPH 10HB (SELASA)

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

MINGGU: 4 HARI: SELASA TARIKH: 10 FEBRUARI 2015

TAHUNMASA

MATA PELAJARAN

KANDUNGAN IMPAK/CATATAN

Tajuk Berlari

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)1. Kreativiti2. Nilai Murni

Bahan Bantu mengajar1. Buku teks

Standard Kandungan

1.2.1 Melakukan pergerakan berjalan2.2.1 Mengenal pasti ciri-ciri perlakuan lokomotor.

Standard Pembelajaran

5.2.2 Menerima cabaran dan berasaseronok semasa melakukan aktiviti.

Objektif Pembelajaran

Murid dapat melakukan pergerakan berjalan dan berlari.Murid dapat mengenalpasti ciri perlakuan lokomotor.

Aktiviti Pembelajaran:1. Memanaskan badan.2. Berjalan bebas dalam pelbagai arah dan kelajuan.3. Berjalan mengikut arah jam/gerak ke nombor jam.4. Permainan kecil ‘Bola sentuh’.5. Menyejukkan badan.6. Pentaksiran.Penilaian:Kebolehan melakukan pergerakan berjalan dan berlari dengan betul dan mengenalpasti ciri perlakuan lokomotor.

Refleksi:

TAHUNMASA

MATA PELAJARAN

KANDUNGAN IMPAK/CATATAN

Tema Keluarga harmoniEMKKreativitiNilai Murni

Bahan mengajar:Buku Teks

Fokus UtamaStandard Kandungan

1.3.1 Mendengar, memahami dan memberikan respons yang sesuai secara lisan atau gerak laku terhadap arahan berdasarkan ayat perintah jenis silaan dan ayat perintah jenis larangan dengan betul.

Standard Pembelajaran

2.3.2 Membaca kuat pelbagai jenis ayat dengan lancar, sebutan yang jelas dan intonasi yang betul mengikut tanda baca.Aktiviti Pembelajaran:

Penilaian: Murid dapat mendengar, memahami dan memberikan respons yang sesuai secara lisan.Murid dapat membaca kuat pelbagai jenis ayat dengan lancar, sebutan yang jelas dan intonasi yang betul mengikut tanda baca.

Refleksi:

2 UTAMA 29:50-11:20 PG

BAHASA MALAYSIA

2 UTAMA 209:00-09:30 PG

PENDIDIKAN JASMANI