RPH 9HB (ISNIN)
-
Upload
seluar-terbang -
Category
Documents
-
view
227 -
download
3
description
Transcript of RPH 9HB (ISNIN)
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN
MINGGU: 4 HARI: ISNIN TARIKH: 9 FEBRUARI 2015
TAHUNMASA
MATA PELAJARAN
KANDUNGAN IMPAK/CATATAN
Tema Keluarga harmoniEMKKreativitiNilai Murni
Bahan mengajar:Buku Teks
Fokus UtamaStandard Kandungan
1.3.1 Mendengar, memahami dan memberikan respons yang sesuai secara lisan atau gerak laku terhadap arahan berdasarkan ayat perintah jenis silaan dan ayat perintah jenis larangan dengan betul.
Standard Pembelajaran
2.3.2 Membaca kuat pelbagai jenis ayat dengan lancar, sebutan yang jelas dan intonasi yang betul mengikut tanda baca.Aktiviti Pembelajaran:
Penilaian: Murid dapat mendengar, memahami dan memberikan respons yang sesuai secara lisan.Murid dapat membaca kuat pelbagai jenis ayat dengan lancar, sebutan yang jelas dan intonasi yang betul mengikut tanda baca.
Refleksi:
TAHUNMASA
MATA PELAJARAN
KANDUNGAN IMPAK/CATATAN
Tajuk Berlari
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)1. Kreativiti2. Nilai Murni
Bahan Bantu mengajar1. Buku teks
Standard Kandungan
1.2.1 Melakukan pergerakan berjalan2.2.1 Mengenal pasti ciri-ciri perlakuan lokomotor.
Standard Pembelajaran
5.2.2 Menerima cabaran dan berasaseronok semasa melakukan aktiviti.
Objektif Pembelajaran
Murid dapat melakukan pergerakan berjalan dan berlari.Murid dapat mengenalpasti ciri perlakuan lokomotor.
Aktiviti Pembelajaran:1. Memanaskan badan.2. Berjalan bebas dalam pelbagai arah dan kelajuan.3. Berjalan mengikut arah jam/gerak ke nombor jam.4. Permainan kecil ‘Bola sentuh’.5. Menyejukkan badan.6. Pentaksiran.Penilaian:Kebolehan melakukan pergerakan berjalan dan berlari dengan betul.
Refleksi:
2 UTAMA 2
08:30-09:00 PG
PENDIDIKAN
JASMANI
2 UTAMA 2
7:30-8:30 PG
BAHASA
MALAYSIA
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN
MINGGU: 4 HARI: ISNIN TARIKH: 9 FEBRUARI 2015
Bidang MenggambarEMK:KreativitiNilai Murni
Bahan:Kertas lukisan
Tema Objek Buatan ManusiaTajuk Rumah Saya/Kereta SayaPerspektif Estetik1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.4
Aplikasi Seni1.2.1.2
Ekspresi Kreatif1.3.3
Apresiasi Seni1.4.1
Aktiviti Pembelajaran:1. Guru memberi pengenalan dunia seni visual.2. Guru menunjukkan cara melukis rumah menggunakan garisan.3. Guru menunjukkan cara mewarna rumah.4. Murid menjalankan aktiviti.5. Sesi Apresiasi.Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:Aplikasi penggunaan pelbagai jenis garisan dalam lukisan dan teknik murid mewarna lukisan tersebut.Refleksi:1.____ murid diberi bimbingan khas oleh guru.
Bidang MenggambarEMK:KreativitiNilai Murni
Bahan:Kertas lukisan
Tema Objek Buatan ManusiaTajuk Rumah Saya/Kereta SayaPerspektif Estetik1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.4
Aplikasi Seni1.2.1.2
Ekspresi Kreatif1.3.3
Apresiasi Seni1.4.1
Aktiviti Pembelajaran:2. Guru memberi pengenalan dunia seni visual.2. Guru menunjukkan cara melukis rumah menggunakan garisan.3. Guru menunjukkan cara mewarna rumah.4. Murid menjalankan aktiviti.5. Sesi Apresiasi.Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:Aplikasi penggunaan pelbagai jenis garisan dalam lukisan dan teknik murid mewarna lukisan tersebut.Refleksi:1.____ murid diberi bimbingan khas oleh guru.
2 UTAMA 1
08:30-9:30 PG
DUNIA SENI
VISUAL
1 UTAMA 1
11:20-12:20 TGH
DUNIA SENI
VISUAL