RPH BM 2C Faedah Bersenam
description
Transcript of RPH BM 2C Faedah Bersenam
CONTOH FORMAT RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR
1. Mata pelajaran dan Kelas
2. Tema / tajuk
3. Masa
4. Standard pembelajaran (Kod sahaja)
5. Objektif pembelajaran
6. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan dan TMK merupakan EMK yang diberi penekanan dalam KSSR. EMK sedia ada seperti Bahasa, Sains dan Teknologi, Pendidikan Alam Sekitar, Nilai Murni dan Patriotisme masih boleh diterapkan dalam pengajaran dan pembelajaran.8. Bahan Bantu Belajar
9. Penilaian pengajaran dan pembelajaran
10. Refleksi :
i. Nyatakan bilangan murid yang mencapai objektif pengajaran dan pembelajaranii. Tindakan susulan (pemulihan, pengukuhan dan pengayaan)
Perkembangan PengajaranKandungan / KonsepProses Pengajaran dan Pembelajaran (Tindakan Guru dan Aktiviti Murid)Jangkaan Pemikiran MuridCatatan/Nota
Fasa 1
SET INDUKSI / PENGENALAN( 10 minit)
Murid dan guru bersenam bersama
Soal jawab Apa yang dirasakanMurid menyatakan jenis-jenis senaman yang mereka ketahui atau yang biasa dilakukan.
Murid-murid bersenam bersama sama guru
Murid menyatakan jeis senaman yang diketahui
LCDLaptopLagu senaman 1M1S
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR
1. Bahasa Melayu 2C
2. Kesihatan / Faedah Bersenam
3. 11.30 pagi 12.30 tengah hari
4. Standard pembelajaran 2.41
5. Objektif pembelajaranPada akhir PdP murid-murid dapat menyatakan idea utama dan 5 idea sampingan dalam teks dengan tepat
6. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan dan TMK merupakan EMK yang diberi penekanan dalam KSSR. EMK sedia ada seperti Bahasa, Sains dan Teknologi, Pendidikan Alam Sekitar, ?????Nilai Murni Bersyukur dengan nikmat kurniaan Allah.7. Bahan Bantu BelajarLCD , Laptop, Skrin, Kertas Limunate, Salotape,lagu 1M1S
Perkembangan PengajaranProses Pengajaran dan Pembelajaran (Tindakan Guru dan Aktiviti Murid)Jangkaan Pemikiran MuridCatatan/Nota
Fasa 1
SET INDUKSI / PENGENALAN( 10 minit)
Murid dan guru bersenam bersama
Soal jawab Apa yang dirasakanMurid menyatakan jenis-jenis senaman yang mereka ketahui atau yang biasa dilakukan.
Murid-murid bersenam bersama sama guru
Murid menyatakan jeis senaman yang diketahui
LCDLaptopLagu senaman 1M1S
Fasa 2
PERKEMBANGAN (Analisa)( 5 minit)
Murid melihat jenis-jenis senaman yang diketahui dan boleh dilakukan 10 slide gambarSlide gambar
Fasa 3
PERKEMBANGAN (Bacaan)( 10 minit)
Murid membaca petikan secara senyapMurid membaca petikan secara kuat- individuMurid membaca kuat secara kumpulan
Murid memberikan kebaikan bersenam secara ringkas.Bacaan senyap
Bacaan individu kuat
Bacaan kumpulan kuat
Murid menyatakan kebaikan senaman secara ringkasBuku teks muka surat 34
Fasa 4
PERKEMBANGAN (Perbincangan)( 10 minit)
Pembahagian kumpulan Murid dibahagikan kepada 5 kumpulan
Perbincangan dalam kumpulan tentang Faedah Bersenam
Murid membentuk 5 kumpulan untuk membincangkan faedah bersukan
Murid menulis faedah bersukan pada kertas plastik yang diberikan.
Kertas plasticMarker pen
Fasa 5
PERKEMBANGAN (Aplikasi / Pembentangan)( 10 minit)Pembentangan kumpulan Murid membentang hasil perbincangan
Murid menyatakan idea utama dan idea sampingan
Murid membentang hasil perbincangan faedah bersukanMurid menampal kertas plastik faedah bersukan pada papan putih.Murid menyatakan idea utama dan idea sampingan
Kertas plastikPen Marker
Fasa 6
PENUTUPAN (Pentaksiran)( 5 minit)
Rumusan pelajaran Faedah Bersukani.Tubuh segar dan sihatii.Dapat mencegah penyakitiii.Anggota badan kuat dan sihativ.Badan cergas dan bertenagav.Otak cerdas
Nilai Murni bersyukur dengan nikmat Allah Taala.
Murid membuat latihan dalam buku aktiviti muka surat 36Murid mendengar rumusan pelajaran guru
8. Penilaian pengajaran dan pembelajaran
9. Refleksi :
i. Nyatakan bilangan murid yang mencapai objektif pengajaran dan pembelajaranii. Tindakan susulan (pemulihan, pengukuhan dan pengayaan)
Skrin
LCD
laptop
1
1
M E GJ Ba
2
233
4
54
5