Rph Linus Numerasi

6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN LINUS Kelas : Tahun 1 Bijak Masa: 8.45 9.45 pagi (60 minit) Taikh : !4. 0". !011 (Khamis) Bilangan mui#: 9 $ang Mata pelajaan : Matematik Kumpulan: %&' Tega Tajuk : '$m*$ Bulat +ingga 10 Kemahian , Kumpulan -: Menulis angka 1 – 9 Kumpulan B: Mem*ilang $*jek #alam kumpulan 1 – 9 Kumpulan / : Men e*ut n$m*$ 1 – 9 *jekti2 , 3i akhi pem*elajaan mui# #apat: Kumpulan -:Menulis angka 1 – 9 Kumpulan B:Mem*ilang $*jek #alam kumpulan 1 – . Kumpulan /:Men e*ut n$m*$ 1 – 5 BBBM , Kumpulan -: apan putih pen make k$tak *epasi ka# *egam* k$tak ajai* *$la ping p$ng Ka# '$m*$ %em*aan Ke Kumpulan B:-lat tulis ka# angka(1 – 9) $*jek mauju# ang *$leh salju B$la ping p$ng lem*aan Keja. Kumpulan /:ka# angka (1 9) K$tak ajai* *$la ping p$ng %em*a

description

Pemulihan

Transcript of Rph Linus Numerasi

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN LINUSKelas

: Tahun 1 Bijak

Masa:8.45 9.45 pagi (60 minit)

Tarikh

:24. 03. 2011 (Khamis)

Bilangan murid: 9 orang

Mata pelajaran :Matematik

Kumpulan: LINUS TegarTajuk

:Nombor Bulat Hingga 10Kemahiran

;

Kumpulan A: Menulis angka, 1 9

Kumpulan B: Membilang objek dalam kumpulan, 1 9

Kumpulan C :Menyebut nombor, 1 9

Objektif

;

Di akhir pembelajaran murid dapat:

Kumpulan A:Menulis angka, 1 9

Kumpulan B:Membilang objek dalam kumpulan ,1 7.

Kumpulan C:Menyebut nombor 1 5BBBM

;

Kumpulan A:Papan putih, pen marker, kotak berpasir, kad bergambar,

kotak ajaib,bola ping pong, Kad Nombor, Lembaran Kerja.

Kumpulan B:Alat tulis, kad angka(1 9), objek maujud yang boleh dibilang, kotak

salju, Bola ping pong, lembaran Kerja.

Kumpulan C:kad angka (1- 9), Kotak ajaib, bola ping pong, Lembaran kerja.

Langkah Pengajaran:Kumpulan

Kumpulan AKumpulan BKumpulan C

Set Induksi

(10 Minit)Murid menyanyi bersama guru;

Nombor 1, Saya sayang ibu,

Nombor 2, Saya sayang bapa,

Nombor 3, Sayang adik, kakak

Nombor 4, Sayang semuanya.

Langkah 1(15 minit)

INTERAKSI1. Edarkan kad gambar kepada murid.

2. Murid menunjukkan kad gambar yang disebut oleh guru.

3. Tunjukkan teknik yang betul untuk menulis angka di papan putih. Minta murid menulis angka dengan jari:

- Di udara

- Di kotak berpasir

- Di belakang pasangan

Ulangi langkah1dan 2 untuk nombor yang lain.

LEMBARAN KERJALembaran kerja:Suaikan bilangan objek dengan angka yang betul. AKTIVITI KUMPULANPermainan Kotak ajaib

1. Murid mengambil satu bola ping pong berangka (1-9) dari dalam kotak tanpa melihat isi kandungan kotak ajaib tersebut.2. Murid menyebut angka yang ditulis pada bola ping pong yang diambil.3. Murid bermain dalam kumpulan mengikut giliran.

Langkah 2

(10 Minit)

AKTIVITI KUMPULANPermainan Kotak ajaib

1. Murid mengambil satu bola ping pong berangka (1-9) dari dalam kotak tanpa melihat isi kandungan kotak ajaib tersebut.

2. Murid menyebut angka yang ditulis pada bola ping pong yang diambil.

3. Murid bermain dalam kumpulan mengikut giliran.INTERAKSI1. Soal jawab dengan murid tentang alat tulis yang dibawa dan berapakah jumlah alatan tersebut.

2. Secara berpasangan. Edarkan satu set kad angka kepada setiap pasangan.

3. Tunjukkan satu persatu objek maujud yang boleh dibilang.

4. Murid perlu membilang secara senyap semasa guru menunjukkan objek tersebut.5. Kemudian minta murid menunjukkan kad angka yang betul.LEMBARAN KERJALembaran kerja:

Mewarnakan gambar mengikut arahan yang di beri.

Langkah 3

(15 init)

LEMBARAN KERJALembaran kerja:

Menyambung garisan putus-putus

AKTIVITI KUMPULANPermainan Kotak ajaib

1. Murid mengambil satu bola ping pong berangka (1-9) dari dalam kotak tanpa melihat isi kandungan kotak ajaib tersebut.

2. Murid menyebut angka yang ditulis pada bola ping pong yang diambil.

3. Murid bermain dalam kumpulan mengikut giliran.INTERAKSI1. Menyebut nombor 1 5

1. Tunjukkan kad angka 1 dan sebut nombornya, murid menyebut nombor yang di dengar.2. Ulang langkah 2 dengan kad angka 2 5.3. Tunjuk kad secara rawak dan murid menyebut nombor.

Penutup

(10 minit)

Murid menyanyi semula bersama guru;

Nombor 1, Saya sayang ibu,

Nombor 2, Saya sayang bapa,

Nombor 3, Sayang adik, kakak Nombor 4, Sayang semuanya.