DIALOG PRESTASI PEPERIKSAAN SETENGAH TAHUN TAHUN 2013 SELASA, 16 JULAI 2013 DI MAKMAL KOMPUTER
RPH Selasa 16 Julai 2013
-
Upload
ida-rafida-yussop -
Category
Documents
-
view
238 -
download
0
Transcript of RPH Selasa 16 Julai 2013
-
8/12/2019 RPH Selasa 16 Julai 2013
1/1
Tahun 1
7.308.30
Matematik
1 jam
Murid
LINUS di
kelas
pemulihan:Mohd Zikri
Unit 7: Pecahan
Standard kandungan: 7.1 Mengenal pasti konsep satu perdua dan satu perempat
Standard pembelajaran: 7.1 (i) Mengenal pasti satu perdua dan satu perempat
dengan menggunakan perkataan setengah, separuh dan suku dengan
menggunakan bahan konkrit, gambar dan lipatan kertas
Objektif pembelajaran: Pada akhir sesi P & P, murid dapat:
1. Membezakan bahan yang boleh dijadikan pecahan dengan bahan yang tidakboleh dijadikan pecahan dengan menyatakan ya atau tidak berdasarkan
pembahagian sama adil2. Menyebut dan menyatakan sama ada pecahan tersebut adalah satu,
setengah/separuh ataupun suku
Set induksi:
1. Menyatakan sama ada bahan di dalam gambar boleh dijadikan pecahan atautidak berdasarkan pembahagian yang sama banyak/sama adil
Aktiviti:
1. Melukis contoh-contoh gambar pecahan yang adil dan tidak adil danmenyatakan manakah yang boleh dijadikan pecahan.
2. Menulis nota mengenai pecahan separuh, setengah, suku dan satu3. Menyatakan sama ada gambar yang dipaparkan boleh dibahagikan ataupun
tidak berdasarkan pembahagian sama adil4. Menyatakan sama gambar yang dipaparkan adalah satu, setengah/separuh
ataupun suku.
5. Mewarna pecahan berdasarkan arahan
Kehadiran:
Tidak hadir:
Sains
Tahun 3
10.50
11.50
1 jam
Sains Fizikal
Unit 5: Magnet
Standard kandungan: 5.1 Menganalisis pengetahuan tentang tindakan magnet
Standard pembelajaran:
5.1.5 Mengitlak kekuatan magnet dengan menjalankan aktiviti menggunakanmagnet pelbagai saiz
5.1.6 Membuat kesimpulan tentang daya tarikan dan tolakan antara kutub-kutub magnet dengan menjalankan aktiviti
Objektif: Pada akhir P & P murid dapat:
1. Menyatakan bahawa kekuatan magnet tidak semestinya bergantung kepadasaiz dan bentuk magnet
2. Menyatakan bahawa kutub yang sama menolak dan kutub yang berlainanakan menarik satu sama lain.
Aktiviti:
1. Memberi arahan kepada murid untuk menyediakan kit magnet dan klipkertas yang sama saiz.
2. Murid melakukan eksperimen dengan mendekatkan magnet yang berlainanbentuk dan saiz kepada klip kertas dan merekodkan jumlah klip kertas yang
ditarik oleh magnet.
3. Menyatakan kekuatan magnet berdasarkan bilangan klip kertas yang ditarikoleh magnet. Menyatakan bahawa kekuatan magnet tidak semestinya
bergantung kepada saiz ataupun jenis magnet.
4. Arahan eksperimen 2: Mendekatkan magnet yang sama kutub dan berlainankutub kepada satu magnet bar.
5. Menyatakan bahawa kutub yang sama menolak dan kutub yang berlainanakan menarik.
6. Memberi contoh kepentingan maklumat ini di dalam kehidupan seharian.