RPH Tajuk nombor Tahun 4

2
Kumpulan 2 Ahli Kumpulan : Ng Khai Wui ( SJKC Limbong) Ong Lie Wan ( SJKC Chung Hwa, Sungai Sendok) Teh Wan Ching ( SJKC Soon Cheng) Mata Pelajaran : Matematik Kelas dan Masa/Bilangan murid : 4 Bestari / 8.30 pagi – 9.00 pagi / 25 orang Tajuk : Tambah dalam Lingkungan 100 000 Standard Pembelajaran : 2.2(i) Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan hingga tiga nombor dengan menggunakan pelbagai strategi Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran: 1. Set induksi: Guru menunjukkan “Blok Dienes ” kepada murid- murid. 2. Tunjukkan blok dienes dan murid menyatakan bilangannya. (i) Tunjukkan sebilangan blok dienes lagi dan ditambah kepada blok dienes yang asal. (ii) Murid menyatakan jumlahnya. (iii) Minta seorang murid menulis penambahan yang ditunjukkan dalam bentuk lazim.

description

Contoh RPH tajuk nombor matematik tahun 4

Transcript of RPH Tajuk nombor Tahun 4

Page 1: RPH Tajuk nombor Tahun 4

Kumpulan 2

Ahli Kumpulan : Ng Khai Wui ( SJKC Limbong) Ong Lie Wan ( SJKC Chung Hwa, Sungai Sendok) Teh Wan Ching ( SJKC Soon Cheng)

Mata Pelajaran : Matematik

Kelas dan Masa/Bilangan murid : 4 Bestari / 8.30 pagi – 9.00 pagi / 25 orang

Tajuk : Tambah dalam Lingkungan 100 000

Standard Pembelajaran : 2.2(i)

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan hingga tiga nombor dengan menggunakan pelbagai strategi

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran:

1. Set induksi: Guru menunjukkan “Blok Dienes” kepada murid-murid.

2. Tunjukkan blok dienes dan murid menyatakan bilangannya.

(i) Tunjukkan sebilangan blok dienes lagi dan ditambah kepada blok dienes yang asal.

(ii) Murid menyatakan jumlahnya.

(iii) Minta seorang murid menulis penambahan yang ditunjukkan dalam bentuk lazim.

3. Guru menunjukkan cara penyelesaian masalah dengan menggunakan “Power Point”.

4. Murid dibahagikan kepada 5 kumpulan.

5. Guru memaparkan soalan dalam “Power Point” dan meminta setiap kumpulan menjawab soalan pada papan putih kecil.

6. Guru membincang jawapan.

7. Murid membuat latihan berdasarkan lembaran kerja yang disediakan.

EMK : Keusahawanan ( keberanian, kerjasama)

BBB : Blok dienes, power point, papan putih kecil, lembaran kerja

Page 2: RPH Tajuk nombor Tahun 4

Penilaian PdP/Pentaksiran : Berdasarkan kepada keupayaan murid menyelesaikan soalan yang diberi.

Refleksi : /25 murid dapat menyelesaikan soalan masalah harian yang melibatkan penambahan hingga tiga nombor dengan menggunakan pelbagai strategi dan telah mencapai TP5. /25 murid akan dibimbing pada kelas akan datang.