RPH

2
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 1 Minggu / Hari/ Tarikh: 8/ Khamis/ 05 Mac 2015 2 Kelas / Masa/ Mata pelajaran: 5 Azam 2 9.00-10.00 Bahasa Malaysia 3 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) : Sihat Emosi / 5.1.6 4 Objektif Pembelajaran : Memahami dan menggunakan kata hubung pancangan relatif dan kata hubung pancangan komplemen mengikut konteks dengan betul. 5 Aktiviti PDP: 1)Murid membaca dan memahami ayat yang mengandungi kata hubung pancangan relatif. 2)Murid membina ayat yang mengandungi kata hubung pancangan relatif. 3)Murid menulis untuk menyampaikan maklumat dengan menggunakan idea utama dan idea sampingan. 6 Elemen Merentas Kurikulumk (EMK): Kreativiti 7 Bahan Bantu Belajar: Buku teks 8 Penilaian PDP: Latihan 9 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah: 1 Minggu / Hari/ Tarikh: 8/ Khamis/ 05 Mac 2015 2 Kelas / Masa/ Mata pelajaran: 5 Azam 1 11.30-12.30 Bahasa Malaysia 3 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) : Sihat Emosi / 3.4.2 (K1) 4 Objektif Pembelajaran : Menulis imlak frasa dan ayat yang mengandungi pelbagai jenis kata ganda dengan ejaan dan tanda baca yang tepat. 5 Aktiviti PDP: 1)Murid membaca dan memahami pelbagai kata ganda. 2)Murid menulis frasa dan ayat yang mengandungi pelbagai jenis kata ganda secara imlak. 3)Murid membaca ayat tunggal dan ayat majmuk dalam petikan secara mekanis dengan lancar. 6 Elemen Merentas Kurikulumk (EMK): Kreativiti 7 Bahan Bantu Belajar: Buku teks 8 Penilaian PDP: Latihan 9 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

description

RPH

Transcript of RPH

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1Minggu / Hari/ Tarikh:8/Khamis/05 Mac 2015

2Kelas / Masa/ Mata pelajaran:5 Azam 29.00-10.00Bahasa Malaysia

3Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :Sihat Emosi / 5.1.6

4Objektif Pembelajaran :Memahami dan menggunakan kata hubung pancangan relatif dan kata hubung pancangan komplemen mengikut konteks dengan betul.

5Aktiviti PDP:1) Murid membaca dan memahami ayat yang mengandungi kata hubung pancangan relatif.2) Murid membina ayat yang mengandungi kata hubung pancangan relatif.3) Murid menulis untuk menyampaikan maklumat dengan menggunakan idea utama dan idea sampingan.

6Elemen Merentas Kurikulumk (EMK):Kreativiti

7Bahan Bantu Belajar:Buku teks

8Penilaian PDP:Latihan

9Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

1Minggu / Hari/ Tarikh:8/Khamis/05 Mac 2015

2Kelas / Masa/ Mata pelajaran:5 Azam 111.30-12.30Bahasa Malaysia

3Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :Sihat Emosi / 3.4.2 (K1)

4Objektif Pembelajaran :Menulis imlak frasa dan ayat yang mengandungi pelbagai jenis kata ganda dengan ejaan dan tanda baca yang tepat.

5Aktiviti PDP:1) Murid membaca dan memahami pelbagai kata ganda.2) Murid menulis frasa dan ayat yang mengandungi pelbagai jenis kata ganda secara imlak.3) Murid membaca ayat tunggal dan ayat majmuk dalam petikan secara mekanis dengan lancar.

6Elemen Merentas Kurikulumk (EMK):Kreativiti

7Bahan Bantu Belajar:Buku teks

8Penilaian PDP:Latihan

9Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah: