192496482-Contoh-RPH-RBT-Tahun-4 u.docx
Click here to load reader
-
Upload
zhalie-lie -
Category
Documents
-
view
224 -
download
1
Transcript of 192496482-Contoh-RPH-RBT-Tahun-4 u.docx
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 13 Ogos, 2015
MATA PELAJARAN Reka Bentuk dan Teknologi
Kelas4 Uranus
Masa 9.50 pagi-10.50 pagi
Bil. Murid 25orang
TAJUK 4.0 Penghasilan Projek
STANDARD KANDUNGAN
4.1 Menghasilkan projek berasaskan bahan bukan logam dengan litar elektrik
STANDARD PEMBELAJARAN (Kod sahaja)
4.1.4 Menyatakan nama dan fungsi alat tangan iaitu pita pengukur, pembaris keluli, sesiku L, pensel tukang kayu, gunting serba guna, gergaji puting, gergaji rencong manual (manual mitre saw), apit G, gerudi mudah alih, gerimit, tukul warrington, tukul kuku kambing, pemotong sisi dan pelucut wayar.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
1. Menyatakan nama dan fungsi alat tangan iaitu pita pengukur, pembaris keluli, sesiku L, pensel tukang kayu, gunting serba guna, gergaji puting, gergaji rencong manual (manual mitre saw), apit G, gerudi mudah alih, gerimit, tukul warrington, tukul kuku kambing, pemotong sisi dan pelucut wayar.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
1. Guru mempamerkan beberapa alat tangan di atas meja.2. Murid bersoal jawab dengan guru dan menyatakan nama serta fungsi alat tangan yang ditunjukkan oleh guru.3. Murid menggunakan alat tangan dengan teknik yang betul bersama bahan yang disediakan dengan bimbingan guru.4. Perbincangan dalam kumpulan - murid menama dan memadankan alat tangan dan fungsinya dengan betul.
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
1. Keusahawanan: (EK4) – pengetahuan tentang teknologi2. Nilai murni -Bertanggungjawab
PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
1. Guru menyediakan soalan latihan2. Murid boleh menjawab secara lisan atau bertulis.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 13 Ogos, 2015
BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)
1. Alat tangan2. LCD projector3. Lembaran kerja
REFLEKSI
Aktiviti pdp pada hari nie berjalan seperti yang dirancang dalam
penghasilan projek
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 13 Ogos, 2015