Contoh RPH MUZIK Tahun 3
Transcript of Contoh RPH MUZIK Tahun 3
Mata Pelajaran dan Kelas Dunia Muzik Tahun 3 Cempaka
Tajuk Pengalaman Muzikal
1.3 Membuat pergerakan mengikut muzik
- tempo cepat/lambat
Masa 30 minit
Standard Pembelajaran 1.3.1 Membuat pergerakan mengikut aras dan arah berdasarkan tempo cepat/lambat.
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran, murid dapat membuat pergerakan tempo cepat dan lambat dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran dan
Pengajaran
1. Murid diperdengarkan dengan lagu Chicken Dance. Bersoal jawab dengan murid tentang lagu tersebut.
2. Murid melakukan contoh pergerakan lambat (contoh : menyeret kaki) dan cepat (contoh : berlari)
3. Murid mendengar lagu Hei Kawan-kawan dan membuat pergerakan berdasarkan lirik lagu tersebut.
4. Murid menyanyi sambil membuat gerakan mengikut lirik lagu Hei Kawan-kawan dalam tempo yang cepat.
5. Murid menyanyi sambil membuat gerakan mengikut lirik lagu Hei Kawan-kawan dalam tempo yang lambat.
Elemen Merentas Kurikulum Nilai murni – bekerjasama, berusahaKreativiti – membuat pergerakan dalam tempo cepat
dan lambat.
Bahan Bantu Belajar 1. CD lagu Chicken dance.2. Carta lagu/Skor lagu3. LCD4. Kad ikon5. Lagu Hei Kawan-kawan. CD 1 Track 05.
Penilaian Pembelajaran dan Pengajaran
Pemerhatian – membuat pergerakan mengikut tempo cepat dan lambat dengan betul.
Refleksi
(Ditulis selepas sesi pengajaran dan pembelajaran)
1. ( ) membuat pergerakan mengikut tempo cepat dan lambat dengan betul.
2. ( ) tidak dapat membuat pergerakan mengikut tempo cepat dan lambat dengan betul dan perlu diberi latih tubi.
2. SENARAI NAMA MURID 3 DELIMA
Bil
Nama EvidensBIDIE1 B2D1E1 B3D1E1 B4D1E1 B5D1E1 B6D1E
11 SURIATI2 HABIBAH3 HYREEN4 SABARIAH5 ROHAIZAH6 SITI NOOR
AZWAN7 YUSLINDA8 MARIAM9
10
Catatan: B1D1E1 : mengenalpasti tempo cepat dan lambat B2D1E1 : membezakan tempo cepat dan lambat B3D1E1 : mempraktikkan tempo cepat dan lambat
B4D1E1 : mempraktikkan tempo cepat dan lambat dengan betul. B5D1E1 : mempraktikkan tempo cepat dan lambat dengan betul dan tepat B6D1E1 : mempraktikkan tempo cepat dan lambat dengan betul, tepat dan kreatif
3. LAPORANPELAPORAN FORMATIF
(EVIDENS)
B3D2E2 Suriati boleh bermain perkusi mengikut corak irama dengan betulB3D2E7 Suriati dapat menunjukkan postur yang betul semasa bermaian perkusiB3D3E1 Suraiti dapat menunjukkan nilai –nilai berikut:
Kerjasama, bertolak ansur, hormat menghormati, tolong-menolong, tidak sombong.
PELAPORAN SUMMATIF(DESKRIPTIF)
B3D1 Suriati boleh member respon kepada konsep muzik dan pengendalian rekoder
B3D2 Suriati boleh menunjukkan cara nyanyian, permainan alat perkusi dan rekoder.
B3D3 Suraiti boleh menghayati 4-5 nilai daripada nilai –nilaiBAND 3
( Lengkap B3)Syabas diucapkan kepada Suriati atas pencapaian yang membanggakan.Suriati telah menguasai sepenuhnya Band 3 dan layak ke Band 4.