kumpulan1 Tugasan4 rph
-
Upload
sanigsr-nikhamat -
Category
Documents
-
view
224 -
download
0
description
Transcript of kumpulan1 Tugasan4 rph
![Page 1: kumpulan1 Tugasan4 rph](https://reader036.fdokumen.site/reader036/viewer/2022082411/563dbb42550346aa9aaba18b/html5/thumbnails/1.jpg)
Rancangan Pengajaran Harian Teknologi Maklumat dan Komunikasi
Mata PelajaranKelasBil. MuridTarikh
Teknologi Maklumat dan Komunikasi4 Bestari32 orang16 Mei 2013
Tema/Topik/Modul Dunia Komputer
Masa 8.30 – 9.30 pagi
Standard Pembelajaran 1.3 Mengenal bahagian-bahagian penting sistem komputer
Objektif Di akhir pembelajaran murid boleh mengenal bahagian-bahagian penting komputer.
Aktiviti PdP 1. Menayangkan video klip – Penggunaan komputer masa kini.
2. Aktiviti sumbang saran menggunakan peta minda 3. Penerangan menggunakan perisian MS Power
Point.4. Aktiviti sarang semut. - Melabel bahagian-bahagian penting komputer.
![Page 2: kumpulan1 Tugasan4 rph](https://reader036.fdokumen.site/reader036/viewer/2022082411/563dbb42550346aa9aaba18b/html5/thumbnails/2.jpg)
EMK 1. Bahasa : Menggunakan laras bahasa yang sopan ketika berkomunikasi
2. TMK 3. Kreativiti : Melabel maklumat bahagian penting
komputer.
Bahan Bantu Mengajar Komputer, video klip, LCD, lembaran kerja.Kad gambar.
Penilaian pengajaran dan pembelajaran
Murid dapat melabel bahagian penting komputer di akhir pembelajaran.
Refleksi Contoh Seramai 30 daripada 32 orang murid boleh melabelkan bahagian-bahagian penting komputer dengan betul. 2 orang murid diberi bimbingan untuk melabel bahagian-bahagian komputer dengan betul.
![Page 3: kumpulan1 Tugasan4 rph](https://reader036.fdokumen.site/reader036/viewer/2022082411/563dbb42550346aa9aaba18b/html5/thumbnails/3.jpg)
Peta Minda
KembaliKembali
![Page 4: kumpulan1 Tugasan4 rph](https://reader036.fdokumen.site/reader036/viewer/2022082411/563dbb42550346aa9aaba18b/html5/thumbnails/4.jpg)
Aktiviti Sarang SemutBahan •Kotak berlubang(sarang)•Imej atau gambar-gambar bahagian-bahagian komputer•Peta buih
Cara bermain•Wakil kumpulan murid diminta untuk pergi ke kotak sarang semut•Murid diminta untuk memasukkan tangan dan mengambil 5 imej tentang bahagian-bahagian komputer.•Semasa aktiviti berlangsung, murid boleh meminta bantuan dan melakukan pertukaran imej dengan kumpulan lain.•Murid diminta untuk menampal dan melabelkannya pada peta buih yang disediakan.•Setelah tamat, murid membentangkan hasil kerja.
KembaliKembali