RPH 16HB (ISNIN)

3
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN MINGGU: 5 HARI: AHAD TARIKH: 15 FEBRUARI 2015 TAHUN MASA MATA PELAJARAN KANDUNGAN IMPAK/CATATAN Tema Keluarga harmoni EMK Kreativiti Nilai Murni Bahan mengajar: Buku Aktiviti Jilid 1 KBT: BCB –Mendengar dengan berkesan Tajuk Sepupu Adam Fokus Utama Standard Kandungan 2.3 Membaca kuat pelbagai bahan bacaan dengan lancar,sebutan yang jelas dan intonasi yang betul. Standard Pembelajara n 2.3.2 Membaca kuat pelbagai jenis ayat dengan lancar,sebutan yang jelas dan intonasi yang betul mengikut tanda baca. Fokus Sampingan Standard Kandungan 3.2 Menulis secara mekanis berdasarkan bahan yang diberi dengan betul dan kemas. Standard Pembelajara n 3.2.4 Menulis pelbagai perkataan dan frasa yang mengandungi perkataan dua atau lebih suku kata,diftong,vokal berganding,digraf dan konsonan bergabung dengan cara yang betul dan tulisan yang kemas. Aktiviti Pembelajaran: 1. Guru membuat perbincangan kerja lepas. 2. Murid membaca petikan buku teks (ms 14) 3. Murid menulis ms 15 dalam buku latihan. 4. Pentaksiran Penilaian: Kebolehan murid membaca dengan intonasi dan bunyi yang betul serta kebolehan murid menulis frasa dengan tulisan yang kemas dan ejaan yang betul. Refleksi: 2 UTAMA 2 9:50-10:50 PG BAHASA MALAYSIA

description

RPH 16HB (ISNIN)

Transcript of RPH 16HB (ISNIN)

Page 1: RPH 16HB (ISNIN)

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

MINGGU: 5 HARI: AHAD TARIKH: 15 FEBRUARI 2015TAHUNMASA

MATA PELAJARAN

KANDUNGAN IMPAK/CATATAN

Tema Keluarga harmoniEMKKreativitiNilai Murni

Bahan mengajar:Buku Aktiviti Jilid 1

KBT:BCB –Mendengar dengan berkesan

Tajuk Sepupu AdamFokus Utama

Standard Kandungan

2.3 Membaca kuat pelbagai bahan bacaan dengan lancar,sebutan yang jelas dan intonasi yang betul.

Standard Pembelajaran

2.3.2 Membaca kuat pelbagai jenis ayat dengan lancar,sebutan yang jelas dan intonasi yang betul mengikut tanda baca.

Fokus SampinganStandard Kandungan

3.2 Menulis secara mekanis berdasarkan bahan yang diberi dengan betul dan kemas.

Standard Pembelajaran

3.2.4 Menulis pelbagai perkataan dan frasa yang mengandungi perkataan dua atau lebih suku kata,diftong,vokal berganding,digraf dan konsonan bergabung dengan cara yang betul dan tulisan yang kemas.

Aktiviti Pembelajaran:1. Guru membuat perbincangan kerja lepas.2. Murid membaca petikan buku teks (ms 14)3. Murid menulis ms 15 dalam buku latihan.4. Pentaksiran

Penilaian:Kebolehan murid membaca dengan intonasi dan bunyi yang betul serta kebolehan murid menulis frasa dengan tulisan yang kemas dan ejaan yang betul.Refleksi:

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

2 UTAMA 2

9:50-10:50 PG

BAHASA

MALAYSIA

Page 2: RPH 16HB (ISNIN)

MINGGU: 5 HARI: ISNIN TARIKH: 16 FEBRUARI 2015

TAHUNMASA

MATA PELAJARAN

KANDUNGAN IMPAK/CATATAN

Tajuk Mencongklang

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)1. Kreativiti2. Nilai Murni

Bahan Bantu mengajar1. Buku teks

Standard Pembelajaran

1.2.1 Melakukan pergerakan mencongklang (galloping).2.2.3 Menyatakan postur badan semasa melakukan pergerakan lokomotor dan bukan lokomotor.5.2.1 Melibatkan diri dan mengambilbahagian secara aktif.

Objektif Pembelajaran

1. Membuat pergerakan mencongklang.2. Mengetahui postur badan semasa melakukan aktiviti.

Aktiviti Pembelajaran:1. Memanaskan badan.2. Mencongklang individu3. Mencongklang bulatan (Dunia MuzikTahun 2 Trek 35: See the pony galloping)4. Permainan kecil ‘Polo bersyarat’.5. Menyejukkan badan.6. Pentaksiran.Penilaian:Kebolehan melakukan pergerakan mencongklang dengan betul dan menyatakan postur badan semasa melakukan pergerakan.Refleksi:

Bidang MenggambarEMK:KreativitiNilai Murni

Bahan:Kertas lukisan

Tema Asas Seni RekaTajuk GarisanPerspektif Estetik1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.4

Aplikasi Seni1.2.1.2

Ekspresi Kreatif1.3.3

Apresiasi Seni1.4.1

Aktiviti Pembelajaran:1. Guru memberi pengenalan dunia seni visual.2. Guru menunjukkan cara melukis rumah menggunakan garisan.3. Guru menunjukkan cara mewarna rumah.4. Murid menjalankan aktiviti.5. Sesi Apresiasi.Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:Aplikasi penggunaan pelbagai jenis garisan dalam lukisan dan teknik murid mewarna lukisan tersebut.Refleksi:1.____ murid diberi bimbingan khas oleh guru.

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

2 UTAMA 2

08:30-09:00 PG

PENDIDIKAN

JASMANI

2 UTAMA 1

08:30-9:30 PG

DUNIA SENI

VISUAL

Page 3: RPH 16HB (ISNIN)

MINGGU: 5 HARI: ISNIN TARIKH: 16 FEBRUARI 2015

Bidang MenggambarEMK:KreativitiNilai Murni

Bahan:Kertas lukisan

Tema Objek Buatan ManusiaTajuk Rumah Saya/Kereta SayaPerspektif Estetik1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.4

Aplikasi Seni1.2.1.2

Ekspresi Kreatif1.3.3

Apresiasi Seni1.4.1

Aktiviti Pembelajaran:2. Guru memberi pengenalan dunia seni visual.2. Guru menunjukkan cara melukis rumah menggunakan garisan.3. Guru menunjukkan cara mewarna rumah.4. Murid menjalankan aktiviti.5. Sesi Apresiasi.Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:Aplikasi penggunaan pelbagai jenis garisan dalam lukisan dan teknik murid mewarna lukisan tersebut.Refleksi:1.____ murid diberi bimbingan khas oleh guru.

1 UTAMA 1

11:20-12:20 TGH

DUNIA SENI

VISUAL