rph diorama.docx

3

Click here to load reader

description

bm

Transcript of rph diorama.docx

Page 1: rph diorama.docx

Tarikh : 3 Mac 2010Hari : RabuWaktu : 10. 25pagi – 11.25pagiMasa : 1 jamMata Pelajaran : Pendidikan Seni VisualTahun : 3 arifBil. Murid : 8 orangBidang : Membentuk dan membuat Binaan Aras : Aras 1 dan Aras 2Tajuk / Tema : Ladang Haiwan (Diorama)

Objektif Pembelajaran : Diakhir pembelajaran murid dapat :1. Menghasilkan sebuah diorama secara berkumpulan.2. Boleh mengenali bahan yang digunakan untuk membuat diorama.3. Boleh menghasilkan diorama haiwan dengan menggunakan teknik yang betul.

Pengetahuan Sedia Ada :1. Murid telah pun melihat gambar – gambar haiwan ternakan secara langsung dan tidak langsung.2. Murid telah pun melukis gambar haiwan sebelum ini.

Alat dan Bahan :Kotak, alat tulis, krayon, pensil warna, kad manila, gam, batu-batu kecil, dan kertas warna.

Set Induksi Menunjukan gambar – gambar contoh diorama.

Guru menunjukkan gambar contoh diorama didalam kelas.Guru memberi penerangan mengenai tajuk. Murid memberi respon pada gambar dan penerangan.

Langkah 1 Aras 1Mengetahui dan meneroka kegunaan bahan kutipan dan objek alam.Menghasilkan binaan dengan teknik luakan dan tambahan. Guru menerangkan tentang teknik melukis dan mewarna haiwan ternakan dan membuat rumah ladang. Murid mendengar dan memberi respon.Murid menghasilkan lakaran gambar haiwan ternakan dan menebalkan lakaran dengan pen marker.

Page 2: rph diorama.docx

Langkah 2

Demonstrasi Demonstrasi membalut dan menampal kertas warna di dalam kotak.Menunjukan cara yang betul untuk menyusun haiwan didalam kotak

Murid melihat dan memberi respon.Murid membuat apa yang telah dilihat.

Langkah 3 Aras 2Membentuk dan membuat binaan dengan menggunakan bahan dan teknik yang berbeza dalam penghasilan.

Guru memberi penerangan cara membalut dan membuat rumah ladang Murid mengaplikasikan cara yang ditunjukan oleh guru.

Penutup

PenilaianApresiasiRumusan Guru menyuruh murid – murid memberi bercerita mengenai diorama yang telah dihasilkan.Guru mengajak murid – murid menyanyi lagu Pak Dollah Ada Kebun. Murid memberi respon. Murid menyanyi mengikut guru.