RPH Isipadu Cecair4

download RPH Isipadu Cecair4

of 3

Transcript of RPH Isipadu Cecair4

  • 7/27/2019 RPH Isipadu Cecair4

    1/3

    RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR MATEMATIKTAHUN3

    Objektif Pembelajaran:

    Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

    a. Menambah hingga tiga isi padu cecair melibatkan liter.

    b. Menambah hingga tiga isi padu cecair melibatkan mililiter.

    Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:

    Guru menyediakan tiga bekas silinder penyukat m. Murid diminta menambah

    silinder penyukat 1 dan 2 dan menyatakan hasil tambah tersebut. Kemudian

    menambah pula dengan bekas silinder penyukat 3 dan menyatakan hasilnya.

    + = + =

    Silinder Silinder Silinder Silinder SilinderPenyukat 1 Penyukat 2 Penyukat 2 Penyukat 3 Penyukat 3

    Seorang murid diminta menulis penambahan silinder penyukat tadi di dalam ayat

    matematik pada papan tulis. 20m + 30m + 10m = 60m

    Guru menampal kad ayat matematik di papan tulis. Kemudian bimbing murid

    menyelesaikan dalam bentuk lazim mengikut nilai tempat.

    1 JABATAN PELAJARAN NEGERI PULAU PINANG

    Mata Pelajaran : Matematik Tahun 3

    Topik : Isi Padu Cecair

    Masa : 60 minit

    Standard Pembelajaran : 13.2 (i)

    40 + 20 = _____

  • 7/27/2019 RPH Isipadu Cecair4

    2/3

    RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR MATEMATIKTAHUN3

    Puluh Sa

    4 0

    + 2 0

    6 0

    Guru menampal lagi kad ayat matematik yang melibatkan penambahan 3

    nombor di papan tulis. Kemudian bimbing murid menyelesaikan dalam bentuk

    lazim mengikut nilai tempat.

    Ratus Puluh Sa Ratus Puluh Sa

    2 5 0m+13 9 0m

    + 1 4 0m + 6 0m

    3 9 0m 4 5 0m

    Guru memberi lembaran kerja kepada murid dan minta murid menjawab.

    Murid dibahagikan kepada lima kumpulan. Setiap kumpulan dibekal satu set

    soalan beserta kad jawapan. Murid diminta menjawab semua soalan tersebut.

    Arahan

    1. Jawab semua soalan dan cari jawapan pada kad jawapan.

    2. Susun kad jawapan mengikut urutan soalan.

    3. Kumpulan yang pertama siap dan betul semua dikira sebagai pemenang.

    Soalan Kad jawapan

    1. 45 + 46 =

    2. 120m + 205m =

    3. 60 + 15 + 8 =

    4. 45 + 215 +338 =

    5. 300m + 230m + 30m =

    6. 415m + 276m + 166m =

    HADAPAN KAD BELAKANG KAD

    2 JABATAN PELAJARAN NEGERI PULAU PINANG

    250m + 140m + 60m = _____

    IA

    PN

    TR

    A 91

    http://var/www/apps/conversion/tmp/scratch_3/Lembaran%20Aktiviti%20Kump%204.docxhttp://var/www/apps/conversion/tmp/scratch_3/Lembaran%20Aktiviti%20Kump%204.docx
  • 7/27/2019 RPH Isipadu Cecair4

    3/3

    RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR MATEMATIKTAHUN3

    Elemen Merentas Kurikulum (EMK):

    Kreativiti

    Bahan Bantu Belajar:

    Silinder penyukat, kad ayat matematik, kad jawapan, lembaran kerja.

    Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:

    Penilaian melalui pemerhatian semasa P&P, aktiviti dan latihan.

    Refleksi:

    -

    3 JABATAN PELAJARAN NEGERI PULAU PINANG