rph linus
Click here to load reader
description
Transcript of rph linus
TemaAnak Malaysia
TajukNegara Kita
Standard Pembelajaran 3.7.2 Menghasilkan penulisan berbentuk naratif dan bukan naratif secara separa terkawal dengan betul
Objektif Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat :1) Menulis sekurang-kurangnya 3 daripada 5 ayat untuk membina satu perenggan dengan betul. (M)2) Membaca dan menulis 5 perkataan yang mengandungi suku kata terbuka KV+KV. (BM)
Konstruk 3. Keupayaan membaca dan menulis perkataan yang mengandungi suku kata terbuka KV+KV.
Buku ModulBuku Modul asas 2 M/S 9
AktivitiLangkahCatatan
Set Induksi :
1) Murid diperdengarkan lagu Negaraku.2) Murid dikehendaki menyanyi lagu tanpa iringan muzik.3) Sesi soal jawab berkaitan dengan lagu yang telah dinyanyikan
1) Murid M dan BM menyanyi bersama-sama.
2) Teknik penyoalan ASiDiBaMBi.
Langkah 1 :
1) Murid diberikan kad tugasan kepada setiap kumpulan. (M)2) Murid diberikan kad perkataan KV+KV dan dikehendaki membaca kad tersebut.(BM)
1) Kad tugasan :-murid perlu menyusun perkataan menjadi ayat yang betul. (M)Contoh :
tegak-Guru-murid-dan-berdiri ayat betul = Guru dan murid tegak berdiri
2) Kad Perkataan KV+KV. (BM)rajaMaju
guruSeni
kita
Langkah 2 :
1. Murid berbincang bersama guru sama ada ayat yang disusun betul atau mempunyai kesalahan. (M)2. Murid mencantumkan kad suku kata KV+KV menjadi perkataan yang lengkap dengan betul. (BM)BBM : Kad perkataan dan kad suku kata KV+KV.
KBT : Mengenalpasti
BCB : Perbincangan
Langkah 3 :
1) Murid menyalin ayat telah dibincangkan di dalam buku tulis dalam bentuk perenggan. (M)2) Murid menyalin perkataan yang telah dicantumkan di dalam buku tulis. (BM).Teknik : Kemahiran menulis.
Aktiviti pengukuhan (BM):-Buku Modul asas M/S 9
Penutup :
1) Murid bermain ultraman bersama guru. (M dan BM)Lestari
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 2 (KELESTARIAN)