rph minggu 35

9
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Minggu: 35 Hari: ISNIN Tarikh : 28 SEPTEMBER 2015 PERHIMPUNAN RASMI SEKOLAH 7.30-8.00 PAGI DEWAN TERBUKA, SK BUKIT PANTAI 1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 6 INOVATIF / 8.30-9.30 PAGI / KEMAHIRAN HIDUP 2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): 2.0 Perniagaan dan keusahawanan 2.3 Mempromosi Jualan c) Promosi melalui katalog 3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Menyenaraikan kandungan yang perlu dalam katalog Mereka bentuk dan menghasilkan katalog mudah untuk barang yang hendak dijual Mempromosi dan menjual barang menggunakan katalog Menilai cara mempromosi barang menggunakan katalog 4 Aktiviti PdP: 1. Murid menghuraikan faedah menjual barang. 2. Murid mengenal pasti pengendalian jualan. 3. Murid membuat rancangan perniagaan. 5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): KBKK7 - Menyusul periksa andaian NILAI3 - Hemah tinggi KBAT3 Menilai 6 Bahan Bantu Belajar: BKK, Buku Teks, kertas warna, pensil warna 7 Penilaian PdP: 8 Refleksi / Impak / Kerja Rumah: 1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 5 GEMILANG / 11.50 – 12.50 TGHR / TEKNOLOGI MAKLUMAT & KOMUNIKASI 2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): DUNIA PANGKALAN DATA 3.0 Membangunkan Sistem Pangkalan Data SP: 3.3, 3.4, 3.5 3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Membina borang Menambah rekod menggunakan boring Menyunting rekod menggunakan borang 4 Aktiviti PdP: 1. Dengan menggunakan perisian Microsoft access, guru membantu murid membina form 2. Menukar reka bentuk form Microsoft Access 3. Menambah data menggunakan borang 5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): EK 1.7. Berorientasikan masa depan KI3. Penjanaan idea TMK 1. Manipulasi kemahiran menggunakan fitur-fitur

description

rancangan pengajaran harian minggu 35

Transcript of rph minggu 35

Page 1: rph minggu 35

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu: 35 Hari: ISNIN Tarikh: 28 SEPTEMBER 2015

PERHIMPUNAN RASMI SEKOLAH7.30-8.00 PAGI

DEWAN TERBUKA, SK BUKIT PANTAI

1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 6 INOVATIF / 8.30-9.30 PAGI / KEMAHIRAN HIDUP

2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): 2.0 Perniagaan dan keusahawanan

2.3 Mempromosi Jualan

c) Promosi melalui katalog

3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Menyenaraikan kandungan yang perlu dalam katalog

Mereka bentuk dan menghasilkan katalog mudah untuk

barang yang hendak dijual

Mempromosi dan menjual barang menggunakan katalog

Menilai cara mempromosi barang menggunakan katalog

4 Aktiviti PdP: 1. Murid menghuraikan faedah menjual barang.

2. Murid mengenal pasti pengendalian jualan.

3. Murid membuat rancangan perniagaan.

5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): KBKK7 - Menyusul periksa andaian

NILAI3 - Hemah tinggi

KBAT3 – Menilai

6 Bahan Bantu Belajar: BKK, Buku Teks, kertas warna, pensil warna

7 Penilaian PdP:

8 Refleksi / Impak / Kerja Rumah:

1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 5 GEMILANG / 11.50 – 12.50 TGHR / TEKNOLOGI

MAKLUMAT & KOMUNIKASI

2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): DUNIA PANGKALAN DATA

3.0 Membangunkan Sistem Pangkalan Data

SP: 3.3, 3.4, 3.5

3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Membina borang

Menambah rekod menggunakan boring

Menyunting rekod menggunakan borang

4 Aktiviti PdP: 1. Dengan menggunakan perisian Microsoft access, guru

membantu murid membina form

2. Menukar reka bentuk form Microsoft Access

3. Menambah data menggunakan borang

5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): EK 1.7. Berorientasikan masa depan

KI3. Penjanaan idea

TMK 1. Manipulasi kemahiran menggunakan fitur-fitur

Page 2: rph minggu 35

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

perisian

NILAI3 - Hemah tinggi

KBAT1 – Mengaplikasi

6 Bahan Bantu Belajar: BBK, MS Office Access, Fail Kelab ICT

7 Penilaian PdP: TP 4

8 Refleksi / Impak / Kerja Rumah:

1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 5 GEMILANG / 12.50-1.20 PETANG / PENDIDIKAN MUZIK

2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): Modul 4: Membaca dan menulis notasi muzik

4.1 Membaca dan menulis notasi muzik

SP: 4.1.4

3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran, Murid dapat:

Menulis angka atas dan angka bawah bagi meter

4 Aktiviti PdP: 1. Mengenal meter lagu.

2. Menulis meter lagu

5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): EK 1.7. Berorientasikan masa depan

KI3. Penjanaan idea

NILAI3 - Hemah tinggi

KBAT1 – Mengaplikasi

6 Bahan Bantu Belajar: Buku teks, BBK, Kad Imbasan, Baluk

7 Penilaian PdP: TP 5, TP 6

8 Refleksi / Impak / Kerja Rumah:

Page 3: rph minggu 35

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu: 35 Hari: SELASA Tarikh: 29 SEPTEMBER 2015

1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 BESTARI / 9.30 – 10.30 PG / TEKNOLOGI MAKLUMAT &

KOMUNIKASI

2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): EKSPLORASI MULTIMEDIA

3.0 Membangunkan persembahan multimedia interaktif tak

linear

SP: 3.1, 3.2

3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Melakar papan cerita bagi menyediakan persembahan

multimedia interaktif tak linear.

Membangunkan persembahan multimedia yang

mengandungi sekurang- kurangnya tiga elemen

multimedia.

4 Aktiviti PdP: 1. Murid diperkenalkan tentang papan cerita.

2. Murid diterangkan mengenai format dan cara

menggunakan papan cerita.

3. Murid melakar papan cerita persembahan mengenai

keluarga.

4. Melihat contoh pesembahan multimedia.

5. Murid menyediakan persembahan multimedia –keluarga

saya.

5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): EK 1.7. Berorientasikan masa depan

KI3. Penjanaan idea

TMK 1. Manipulasi kemahiran menggunakan fitur-fitur

perisian

NILAI3 - Hemah tinggi

KBAT1 – Mengaplikasi

6 Bahan Bantu Belajar: BBK, Buku Teks, perisian Avidemux, audacity, paint

7 Penilaian PdP: Tp 5

8 Refleksi / Impak / Kerja Rumah:

1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 5 KREATIF / 11.20 PG - 12.20 TGHR / TEKNOLOGI

MAKLUMAT & KOMUNIKASI

2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): DUNIA PANGKALAN DATA

3.0 Membangunkan Sistem Pangkalan Data

SP: 3.3, 3.4, 3.5

3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Membina borang

Menambah rekod menggunakan boring

Menyunting rekod menggunakan borang

4 Aktiviti PdP: 1. Dengan menggunakan perisian Microsoft access, guru

membantu murid membina form

Page 4: rph minggu 35

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

2. Menukar reka bentuk form Microsoft Access

3. Menambah data menggunakan borang

5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): EK 1.7. Berorientasikan masa depan

KI3. Penjanaan idea

TMK 1. Manipulasi kemahiran menggunakan fitur-fitur

perisian

NILAI3 - Hemah tinggi

KBAT1 – Mengaplikasi

6 Bahan Bantu Belajar: BBK, MS Office Access, Fail Kelab ICT

7 Penilaian PdP: TP 4

8 Refleksi / Impak / Kerja Rumah:

1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 GEMILANG / 12.20 TGHR – 1.20 PTG / TEKNOLOGI

MAKLUMAT & KOMUNIKASI

2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): EKSPLORASI MULTIMEDIA

3.0 Membangunkan persembahan multimedia interaktif tak

linear

SP: 3.1, 3.2

3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Melakar papan cerita bagi menyediakan persembahan

multimedia interaktif tak linear.

Membangunkan persembahan multimedia yang

mengandungi sekurang- kurangnya tiga elemen

multimedia.

4 Aktiviti PdP: 1. Murid diperkenalkan tentang papan cerita.

2. Murid diterangkan mengenai format dan cara

menggunakan papan cerita.

3. Murid melakar papan cerita persembahan mengenai

keluarga.

4. Melihat contoh pesembahan multimedia.

5. Murid menyediakan persembahan multimedia –keluarga

saya.

5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): EK 1.7. Berorientasikan masa depan

KI3. Penjanaan idea

TMK 1. Manipulasi kemahiran menggunakan fitur-fitur

perisian

NILAI3 - Hemah tinggi

KBAT1 – Mengaplikasi

6 Bahan Bantu Belajar: BBK, Buku Teks, perisian Avidemux, audacity, paint

7 Penilaian PdP: TP 5

8 Refleksi / Impak / Kerja Rumah:

Page 5: rph minggu 35

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu: 35 Hari: RABU Tarikh: 30 SEPTEMBER 2015

1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 5 CEMERLANG / 8.30 – 9.30 PG / TEKNOLOGI MAKLUMAT

& KOMUNIKASI

2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): DUNIA PANGKALAN DATA

3.0 Membangunkan Sistem Pangkalan Data

SP: 3.3, 3.4, 3.5

3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Membina borang

Menambah rekod menggunakan boring

Menyunting rekod menggunakan borang

4 Aktiviti PdP: 1. Dengan menggunakan perisian Microsoft access, guru

membantu murid membina form

2. Menukar reka bentuk form Microsoft Access

3. Menambah data menggunakan borang

5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): EK 1.7. Berorientasikan masa depan

KI3. Penjanaan idea

TMK 1. Manipulasi kemahiran menggunakan fitur-fitur

perisian

NILAI3 - Hemah tinggi

KBAT1 – Mengaplikasi

6 Bahan Bantu Belajar: BBK, MS Office Access, Fail Kelab ICT

7 Penilaian PdP: TP 4

8 Refleksi / Impak / Kerja Rumah:

1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 5 CEMERLANG / 10.00 -10.30 PG / PENDIDIKAN MUZIK

2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): Modul 4: Membaca dan menulis notasi muzik

4.1 Membaca dan menulis notasi muzik

SP: 4.1.4

3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran, Murid dapat:

Menulis angka atas dan angka bawah bagi meter

4 Aktiviti PdP: 3. Mengenal meter lagu.

4. Menulis meter lagu

5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): EK 1.7. Berorientasikan masa depan

KI3. Penjanaan idea

NILAI3 - Hemah tinggi

KBAT1 – Mengaplikasi

6 Bahan Bantu Belajar: Buku teks, BBK, Kad Imbasan, Baluk

7 Penilaian PdP: TP 5, TP 6

8 Refleksi / Impak / Kerja Rumah:

Page 6: rph minggu 35

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 INOVATIF / 10.50 – 11.50 PG / TEKNOLOGI MAKLUMAT

& KOMUNIKASI

2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): EKSPLORASI MULTIMEDIA

3.0 Membangunkan persembahan multimedia interaktif tak

linear

SP: 3.1, 3.2

3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Melakar papan cerita bagi menyediakan persembahan

multimedia interaktif tak linear.

Membangunkan persembahan multimedia yang

mengandungi sekurang- kurangnya tiga elemen

multimedia.

4 Aktiviti PdP: 1. Murid diperkenalkan tentang papan cerita.

2. Murid diterangkan mengenai format dan cara

menggunakan papan cerita.

3. Murid melakar papan cerita persembahan mengenai

keluarga.

4. Melihat contoh pesembahan multimedia.

5. Murid menyediakan persembahan multimedia –keluarga

saya.

5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): EK 1.7. Berorientasikan masa depan

KI3. Penjanaan idea

TMK 1. Manipulasi kemahiran menggunakan fitur-fitur

perisian

NILAI3 - Hemah tinggi

KBAT1 – Mengaplikasi

6 Bahan Bantu Belajar: BBK, Buku Teks, perisian Avidemux, audacity, paint

7 Penilaian PdP: Tp 5

8 Refleksi / Impak / Kerja Rumah:

Page 7: rph minggu 35

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu: 35 Hari: KHAMIS Tarikh: 1 OKTOBER 2015

1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 6 BESTARI / 7.30-8.30 PG / KEMAHIRAN HIDUP

2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): 2.0 Perniagaan dan keusahawanan

2.3 Mempromosi Jualan

c) Promosi melalui katalog

3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Menyenaraikan kandungan yang perlu dalam katalog

Mereka bentuk dan menghasilkan katalog mudah untuk

barang yang hendak dijual

Mempromosi dan menjual barang menggunakan katalog

Menilai cara mempromosi barang menggunakan katalog

4 Aktiviti PdP: 1. Murid menghuraikan faedah menjual barang.

2. Murid mengenal pasti pengendalian jualan.

3. Murid membuat rancangan perniagaan.

5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): KBKK7 - Menyusul periksa andaian

NILAI3 - Hemah tinggi

KBAT3 – Menilai

6 Bahan Bantu Belajar: BKK, Buku Teks, kertas warna, pensil warna

7 Penilaian PdP:

8 Refleksi / Impak / Kerja Rumah:

1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 4 CEMERLANG / 9.30 – 10.30 PG / TEKNOLOGI

MAKLUMAT & KOMUNIKASI

2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): EKSPLORASI MULTIMEDIA

3.0 Membangunkan persembahan multimedia interaktif tak

linear

SP: 3.1, 3.2

3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Melakar papan cerita bagi menyediakan persembahan

multimedia interaktif tak linear.

Membangunkan persembahan multimedia yang

mengandungi sekurang- kurangnya tiga elemen

multimedia.

4 Aktiviti PdP: 1. Murid diperkenalkan tentang papan cerita.

2. Murid diterangkan mengenai format dan cara

menggunakan papan cerita.

3. Murid melakar papan cerita persembahan mengenai

keluarga.

4. Melihat contoh pesembahan multimedia.

5. Murid menyediakan persembahan multimedia –keluarga

saya.

Page 8: rph minggu 35

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): EK 1.7. Berorientasikan masa depan

KI3. Penjanaan idea

TMK 1. Manipulasi kemahiran menggunakan fitur-fitur

perisian

NILAI3 - Hemah tinggi

KBAT1 – Mengaplikasi

6 Bahan Bantu Belajar: BBK, Buku Teks, perisian Avidemux, audacity, paint

7 Penilaian PdP: TP 5

8 Refleksi / Impak / Kerja Rumah:

1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 5 BESTARI / 12.20 – 1.20 PTG / TEKNOLOGI MAKLUMAT &

KOMUNIKASI

2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): DUNIA PANGKALAN DATA

3.0 Membangunkan Sistem Pangkalan Data

SP: 3.3, 3.4, 3.5

3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Membina borang

Menambah rekod menggunakan boring

Menyunting rekod menggunakan borang

4 Aktiviti PdP: 1. Dengan menggunakan perisian Microsoft access, guru

membantu murid membina form

2. Menukar reka bentuk form Microsoft Access

3. Menambah data menggunakan borang

5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): EK 1.7. Berorientasikan masa depan

KI3. Penjanaan idea

TMK 1. Manipulasi kemahiran menggunakan fitur-fitur

perisian

NILAI3 - Hemah tinggi

KBAT1 – Mengaplikasi

6 Bahan Bantu Belajar: BBK, MS Office Access, Fail Kelab ICT

7 Penilaian PdP: TP 4

8 Refleksi / Impak / Kerja Rumah:

Page 9: rph minggu 35

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu: 35 Hari: JUMAAT Tarikh: 2 OKTOBER 2015

1 Kelas / Masa / Mata Pelajaran: 6 CEMERLANG / 9.30 – 10.30 PG / KEMAHIRAN HIDUP

2 Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran (KOD): 2.0 Perniagaan dan keusahawanan

2.3 Mempromosi Jualan

c) Promosi melalui katalog

3 Objektif Pembelajaran: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Menyenaraikan kandungan yang perlu dalam katalog

Mereka bentuk dan menghasilkan katalog mudah untuk

barang yang hendak dijual

Mempromosi dan menjual barang menggunakan katalog

Menilai cara mempromosi barang menggunakan katalog

4 Aktiviti PdP: 1. Murid menghuraikan faedah menjual barang.

2. Murid mengenal pasti pengendalian jualan.

3. Murid membuat rancangan perniagaan.

5 Elemen Merentas Kurikulum (EMK): KBKK7 - Menyusul periksa andaian

NILAI3 - Hemah tinggi

KBAT3 – Menilai

6 Bahan Bantu Belajar: BKK, Buku Teks, kertas warna, pensil warna

7 Penilaian PdP:

8 Refleksi / Impak / Kerja Rumah: