Rph Moral Terima Kasih Kumpulan 7 Nilai Ke-4
-
Upload
josephine-elbrina -
Category
Documents
-
view
26 -
download
0
description
Transcript of Rph Moral Terima Kasih Kumpulan 7 Nilai Ke-4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KSSR
1. Mata Pelajaran dan Kelas : Pendidikan Moral /6 Anggerik
2. Tajuk : Perwira Negara
3. Masa : 0730-0830 (60 minit)
4. Standard Pembelajaran :
- 4.1.1
- 4.1.2
- 4.1.3
5. Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid
dapat:
- Menceritakan sekurang-kurangnya dua jasa yang disumbangkan oleh
tokoh Negara.
- Menyenaraikan sekurang-kurangnya dua kepentingan menghargai jasa
dan pengorbanan tokoh Negara.
- Menyatakan perasaan apabila menghargai jasa dan pengorbanan tokoh
Negara.
6. EMK :
- Kreatif dan inovatif
- Teknologi maklumat
7. Bahan Bantu Mengajar :
- video
- petikan
8. Penilaian P&P :
- Lembaran kerja.
9. Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran :
- Tayangan video berkaitan tokoh Negara. Murid bersoal jawab mengenai
video yang telah ditonton.
https://www.youtube.com/watch?v=BO6PCDZsbpA - Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
- Setiap kumpulan diedarkan petikan teks ( berkaitan tokoh negara ) yang
berbeza mengikut kumpulan masing-masing. Murid menaakul dan
memahami petikan teks yang dibaca.
- Secara berkumpulan, murid berbincang mengenai jasa dan pengorbanan
tokoh berdasarkan petikan teks yang dibaca. Wakil kumpulan diminta
bercerita mengenai jasa dan pengorbanan tokoh tersebut di hadapan
kelas.
- Murid menyenaraikan kepentingan menghargai jasa dan pengorbanan
tokoh Negara dalam bentuk grafik ( Mengikut kreativiti murid )
- Murid menyatakan perasaan apabila menghargai jasa dan pengorbanan
tokoh Negara.
10.Refleksi :
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Soalan (set induksi)
1) Apa yang dapat kamu perhatikan mengenai video yang ditayangkan sebentar tadi?
2) Apakah nilai yang dapat kamu lihat menerusi video tersebut?
Contoh Peta grafik
Kepentingan menghargai jasa dan pengorbanan tokoh
Negara.