rph terkini

12
SELASA 14 .4. 2015 KemahiranHidup 8.00 – 9.00 a.m K8 ALIFF PEI YU SAZA HANNAN MUNA SYED AFIQ NAJMI Tajuk : Tempoh Masa : Standard Kandungan : Standard Pembelajaran : Objektif : Nilai : Penilaian : Aktiviti PDP : Refleksi : Masakan-Kebersihan 60 minit 2.1 Mengetahui penjagaan kebersihan 2.1.1 Menyatakan kepentingan kebersihan. 1.Diri ,2.Alatan dan bahan,3.ruang kerja. Murid berupaya untuk menyatakan kepentingan kebersihan di ruang dapur. Disiplin dan Kerjasama Murid diuji dengan pemerhatian 1. Murid ditayangkan mengenai bahaya kekotoran. 2. Murid bersoaljawab dengan guru m,engenai amalan kebersihan di dapur. 3. Murid diterangkan mengenai kepentingan menjaga kebersihan di dapur. 4. Murid diminta menyatakan kepentingan menjaga kebersihan secara individu. 5. Murid diberikan bantuan dan bimbingan secara individu.

description

contoh rph

Transcript of rph terkini

SELASA14 .4. 2015KemahiranHidup8.00 9.00 a.mK8ALIFF

PEI YU

SAZA

HANNAN

MUNA

SYED AFIQ

NAJMI

Tajuk : Tempoh Masa : Standard Kandungan : Standard Pembelajaran :

Objektif :

Nilai : Penilaian :

Aktiviti PDP :

Refleksi : Masakan-Kebersihan60 minit2.1 Mengetahui penjagaan kebersihan

2.1.1 Menyatakan kepentingan kebersihan.1.Diri ,2.Alatan dan bahan,3.ruang kerja.

Murid berupaya untuk menyatakan kepentingan kebersihan di ruang dapur.

Disiplin dan KerjasamaMurid diuji dengan pemerhatian

1. Murid ditayangkan mengenai bahaya kekotoran. 2. Murid bersoaljawab dengan guru m,engenai amalan kebersihan di dapur. 3. Murid diterangkan mengenai kepentingan menjaga kebersihan di dapur. 4. Murid diminta menyatakan kepentingan menjaga kebersihan secara individu. 5. Murid diberikan bantuan dan bimbingan secara individu.

SELASA14 .4. 2015Kemahiran Hidup

9 .00 10.00 p.mK4AUFA EDNI

M.FARIS

SABRINA

IZZANY

AYMAN

IQBAL

NUBHAN

Tajuk : Tempoh Masa : Standard Kandungan : Standard Pembelajaran :

Objektif :

Nilai : Penilaian :

Aktiviti PDP :

Refleksi : Bahan Masakan60 minit4.1 Mengetahuai Jenis bahan masakan

4.1.1 Mengecam dan menyebut jenis bahan masakan. i. Bahan Kering ii. Bahan BasahMurid berupaya untuk mengecam dan menyebut sekurang-kurangnya 3 bahan kering dan 3 bahan basah.

Disiplin dan KerjasamaMurid diuji dengan pemerhatian dan lembaran kerja

1. Murid ditunjukkan slide powerpoint mengenai barang kering dan barangan basah untuk masakan. 2. Murid bersoaljawab dengan guru pengetahuan sedia ada tentang barangan yang ditunjukkan. 3. Murid diterangkan mengenai nama setiap barangan kering dan basah . 4. Murid diminta mengulang sebut nama setiap bahan yang telah diajarkan. 5. Murid diberikan bantuan dan bimbingan secara individu.

Rabu15 .4. 2015Kemahiran Hidup

8 .00 8.30 a.mK4AUFA EDNI

M.FARIS

SABRINA

IZZANY

AYMAN

IQBAL

NUBHAN

Tajuk : Tempoh Masa : Standard Kandungan : Standard Pembelajaran :

Objektif :

Nilai : Penilaian :

Aktiviti PDP :

Refleksi : Bahan Masakan60 minit4.1 Mengetahuai Jenis bahan masakan

4.1.2 Menamakan bahan masakan. i. Bahan Kering ii. Bahan BasahMurid berupaya untuk menamakan sekurang-kurangnya 3 bahan kering dan 3 bahan basah.

Disiplin dan KerjasamaMurid diuji dengan pemerhatian dan lembaran kerja

1. Murid ditunjukkan slide powerpoint mengenai barang kering dan barangan basah untuk masakan. 2. Murid bersoaljawab dengan guru mengenai nama setiap barangan yang ditunjukkan. 3. Murid diterangkan mengenai nama setiap barangan kering dan basah . 4. Murid diminta mengulang sebut nama setiap bahan yang telah diajarkan. 5. Murid diberikan bantuan dan bimbingan secara individu.

RABU15.4.2015Kemahiran Hidup

8.30 9.30 a.mK1FARIS HAIKAL

MOHD AFIQ

HAZIQIE

NURSUFI

AQIL IMAN

FAZWINA

YUSRINA

Tajuk : Tempoh Masa : Standard Kandungan : Standard Pembelajaran :

Objektif :

Nilai : Penilaian :

Aktiviti PDP :

Refleksi : Bahan Tanaman60 minit6.1 Mengamalkan penjagaan sayuran berubi

6.1.1 Menyatakan cara cara penjagaan tanaman berubi di atas batas. 1. Menggembur dan 2. Membaja

Murid berupaya untuk menunjukkan penjagaan tanaman berubi di atas batas.

Disiplin dan KerjasamaMurid diuji dengan pemerhatian

1. Murid bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti berkebun. 2. Murid diberikan penerangan oleh guru mengenai kepentingan menggembur dan membaja.3. Murid diberikan demonstrasi cara menggembur dan membaja.4. Murid diberikan peluang untuk melakuakan aktiviti menggembur dan membaja.secara individu. 5. Murid diberikan bantuan dan bimbingan secara individu.

RABU15 .4. 2015Kemahiran Hidup12.00 1.00 P.mK8ALIFF

PEI YU

SAZA

HANNAN

MUNA

SYED AFIQ

NAJMI

Tajuk : Tempoh Masa : Standard Kandungan : Standard Pembelajaran :

Objektif :

Nilai : Penilaian :

Aktiviti PDP :

Refleksi : Masakan-alatan memasak60 minit3.1 Mengetahuai peralatan memasak

3.1.1 Mengenal dan menamakan alatan asas untuk 1.menyukat , 2.memasak,3.menghidang an 4.memotong

Murid berupaya untuk menyatakan alatan asas untuk memasak.

Disiplin dan KerjasamaMurid diuji dengan pemerhatian dan lembaran kerja

1. Murid ditayangkan video memasak 2. Murid bersoaljawab dengan guru mengenai aktiviti memasak dan peralatan.3. Murid diterangkan mengenai jenis alatan dan kegunaannya4. Murid diminta menyatakan jenis alatan memasak dan kegunaannya.5. Murid diberikan bantuan dan bimbingan secara individu.

KHAMIS16.4.2015Kemahiran Hidup

8.30 9.30 a.mK1FARIS HAIKAL

MOHD AFIQ

HAZIQIE

NURSUFI

AQIL IMAN

FAZWINA

YUSRINA

Tajuk : Tempoh Masa : Standard Kandungan : Standard Pembelajaran :

Objektif :

Nilai : Penilaian :

Aktiviti PDP :

Refleksi : Bahan Tanaman60 minit6.1 Mengamalkan penjagaan sayuran berubi

6.1.1 Menyatakan cara cara penjagaan tanaman berubi di atas batas. 1. Menyiram dan 2. Merumput

Murid berupaya untuk menunjukkan penjagaan tanaman berubi di atas batas. Disiplin dan KerjasamaMurid diuji dengan pemerhatian

1. Murid bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti berkebun. 2. Murid diberikan penerangan oleh guru mengenai kepentingan menyiram dan merumput.3. Murid diberikan demonstrasi cara menyiram dan merumput.4. Murid diberikan peluang untuk melakuakan aktiviti menyiram dan merumput secara individu. 5. Murid diberikan bantuan dan bimbingan secara individu.

KHAMIS16.4.2015Kemahiran Hidup

9.00 10.00 a.mK6LEESA

SYAHIRAH

AISY

AMIR FARIS

SYAFIQ

IMAN

HAKIMI

Tajuk : Tempoh Masa : Standard Kandungan : Standard Pembelajaran

Objektif :

Nilai : Penilaian :

Aktiviti PDP :

Refleksi : Masakan-alatan memasak60 minit3.1 Mengetahuai peralatan memasak

3.1.1 Mengenal dan menamakan alatan asas untuk 1.menyukat , 2.memasak,3.menghidang an 4.memotong

Murid berupaya untuk menyatakan alatan asas untuk memasak.

Disiplin dan KerjasamaMurid diuji dengan pemerhatian dan lembaran kerja

6. Murid ditayangkan video memasak 7. Murid bersoaljawab dengan guru mengenai aktiviti memasak dan peralatan.8. Murid diterangkan mengenai jenis alatan dan kegunaannya9. Murid diminta menyatakan jenis alatan memasak dan kegunaannya.1. Murid diberikan bantuan dan bimbingan secara individu.

JUMAAT17 .4. 2015Kemahiran Hidup

8 .00 8.30 a.mK4AUFA EDNI

M.FARIS

SABRINA

IZZANY

AYMAN

IQBAL

NUBHAN

Tajuk : Tempoh Masa : Standard Kandungan : Standard Pembelajaran :

Objektif :

Nilai : Penilaian :

Aktiviti PDP :

Refleksi : Bahan Masakan60 minit4.2 Mengetahui cara menyimpan bahan masakan

4.2.1 Mengenal tempat menyimpan i. Bahan Kering ii. Bahan BasahMurid berupaya untuk mengenal tempat menyimpan bahan masakan.

Disiplin dan KerjasamaMurid diuji dengan pemerhatian dan lembaran kerja

1. Murid dibawa ke bahagian dapur.2. Murid bersoaljawab dengan guru ruangan dapur. 3. Murid diterangkan mengenai ruangan yang digunakan untuk menyimpan bahan masakan.4. Murid diminta mengulang isi pelajaran guru.5. Murid diberikan bantuan dan bimbingan secara individu.

JUMAAT17.4.2015Kemahiran Hidup

10.30 11.30 a.mK6LEESA

SYAHIRAH

AISY

AMIR FARIS

SYAFIQ

IMAN

HAKIMI

Tajuk : Tempoh Masa : Standard Kandungan : Standard Pembelajaran

Objektif :

Nilai : Penilaian :

Aktiviti PDP :

Refleksi : Masakan-alatan memasak60 minit3.1 Mengetahuai peralatan memasak

3.1.2 Menyatakan fungsi alatan asas1.menyukat , 2.memasak,3.menghidang an 4.memotong

Murid berupaya untuk menyatakan fungsi alatan asas untuk memasak.

Disiplin dan KerjasamaMurid diuji dengan pemerhatian dan lembaran kerja

1. Murid ditayangkan video memasak 2. Murid bersoaljawab dengan guru mengenai aktiviti memasak dan peralatan. 3. Murid diterangkan mengenai jenis alatan dan kegunaannya4. Murid diminta menyatakan fungsi alatan asas memasak5. Murid diberikan bantuan dan bimbingan secara individu.

ISNIN20 .4.2015Kemahiran Hidup

9.00 10.00 a.mK6LEESA

SYAHIRAH

AISY

AMIR FARIS

SYAFIQ

IMAN

HAKIMI

Kemahiran Hidup12.00 1.00 P.mK8ALIFF

PEI YU

SAZA

HANNAN

MUNA

SYED AFIQ

NAJMI

Tajuk : Tempoh Masa : Standard Kandungan : Standard Pembelajaran

Objektif :

Nilai : Penilaian :

Aktiviti PDP :

Refleksi : Bahan Masakan60 minit4.1 Mengetahuai Jenis bahan masakan

4.1.1 Mengecam dan menyebut jenis bahan masakan. i. Bahan Kering ii. Bahan BasahMurid berupaya untuk mengecam dan menyebut sekurang-kurangnya 3 bahan kering dan 3 bahan basah.

Disiplin dan KerjasamaMurid diuji dengan pemerhatian dan lembaran kerja

6. Murid ditunjukkan slide powerpoint mengenai barang kering dan barangan basah untuk masakan. 7. Murid bersoaljawab dengan guru pengetahuan sedia ada tentang barangan yang ditunjukkan. 8. Murid diterangkan mengenai nama setiap barangan kering dan basah . 9. Murid diminta mengulang sebut nama setiap bahan yang telah diajarkan. 1. Murid diberikan bantuan dan bimbingan secara individu.

ISNIN20 .4. 2015Kemahiran Hidup

10.30 11.30 a.mK4AUFA EDNI

M.FARIS

SABRINA

IZZANY

AYMAN

IQBAL

NUBHAN

Tajuk : Tempoh Masa : Standard Kandungan : Standard Pembelajaran :

Objektif :

Nilai : Penilaian :

Aktiviti PDP :

Refleksi : Bahan Masakan60 minit4.2 Mengetahui cara menyimpan bahan masakan

4.2.2 menyatakan bahan menyimpan bahan masakan. i. Bahan Kering ii. Bahan BasahMurid berupaya untuk menyatakan cara menyimpan bahan masakan.

Disiplin dan KerjasamaMurid diuji dengan pemerhatian dan lembaran kerja

1. Murid dibawa ke bahagian dapur.2. Murid bersoaljawab dengan guru ruangan dapur. 3. Murid diterangkan mengenai cara untuk menyimpan bahan masakan.4. Murid diminta mengulang isi pelajaran guru.5. Murid diberikan bantuan dan bimbingan secara individu.