Rph Utk Mikro Lengkap

4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Mata Pelajaran : Matematik Tarikh : 12 julai 2013 Masa : 11:30 pagi hingga 12:30 tengah hari Tempoh : 1 jam Tahun : 3 Cerdik Bilangan Murid : 30 orang Bidang Pembelajaran : Tajuk : Peratus Standard Kandungan : Murid dibimbing untuk: menulis peratus Standard Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid berupaya untuk : Menulis satu hingga seratus peratus mengikut sebutan dan lorekan petak seratus Pengetahuan Sedia Ada : Murid Penerapan nilai : Bahan Bantu mengajar : Fasa Cadangan Aktiviti Cadangan Komunikasi Persediaan (minit) *Orientasi idea berasaskan pengetahuan sedia ada *Pemerhatian dan Analisis (catatkan juga isi kandungan bagi setiap fasa di ruangan ini- cth fakta, konsep matematik) (untuk minit – boleh catatkan minit atau tuliskan 8.00 am-8.15am) Nilai: (catatkan nilai yang bersesuaian) Imaginasi (minit) *Menyediakan pengalaman untuk sesuatu konsep ataupun pemahaman serta membandingkan penjelasan murid JSM IPG KTHO/2013

description

rancangan pengajaran

Transcript of Rph Utk Mikro Lengkap

Page 1: Rph Utk Mikro Lengkap

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran : MatematikTarikh : 12 julai 2013Masa : 11:30 pagi hingga 12:30 tengah hariTempoh : 1 jamTahun : 3 CerdikBilangan Murid : 30 orangBidang Pembelajaran :Tajuk : Peratus Standard Kandungan : Murid dibimbing untuk: menulis peratusStandard Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid

berupaya untuk : Menulis satu hingga seratus peratus mengikut sebutan dan lorekan petak seratus

Pengetahuan Sedia Ada : Murid Penerapan nilai :Bahan Bantu mengajar :

Fasa Cadangan Aktiviti Cadangan KomunikasiPersediaan (minit)*Orientasi idea berasaskan pengetahuan sedia ada*Pemerhatian dan Analisis

(catatkan juga isi kandungan bagi setiap fasa di ruangan ini- cth fakta, konsep matematik)(untuk minit – boleh catatkan minit atau tuliskan 8.00 am-8.15am)

Nilai: (catatkan nilai yang bersesuaian)

Imaginasi (minit)*Menyediakan pengalaman untuk sesuatu konsep ataupun pemahaman serta membandingkan penjelasan murid*Penjanaan idea*Sintesis idea Nilai:

Perkembangan (minit)*Penjelasan lanjut*Penambahbaikan*Menilai

Nilai:Tindakan (minit)*Pelaksanaan*Amalan Berterusan

Nota:- Murid membuat latihan pada lembaran kerja yang diedarkan pada masa yang

JSM IPG KTHO/2013

Page 2: Rph Utk Mikro Lengkap

ditetapkan- Bincangkan hasil kerja murid- Guru boleh menggunakan bahan lain yang difikirkan sesuai dengan murid- Guru boleh menggunakan lain-lain aktiviti yang sesuai

Nilai:

Pentaksiran Nota:-Berdasarkan kepada keupayaan murid menjawab soalan di lembaran kerja yang diberi. Murid perlu betulkan kesilapan yang dilakukan-Boleh merujuk kepada Lembaran Kerja yang disertakan

Refleksi : kekuatan, kelemahan, panambahbaikan

FORMAT RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

KBSR (MATEMATIK)

Tahun :

Bilangan Murid :

Tarikh :

Masa :

Mata Pelajaran :

Tajuk :

Pengetahuan Sedia Ada :

Bidang Pembelajaran :

Objektif Pembelajaran : Murid dibimbing untuk:

Hasil Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid berupaya untuk :

Bahan Bantu mengajar :

Nilai Murni :

Kemahiran Berfikir:

Langkah Isi Kandungan Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

Catatan

Set Induksi (5 minit)

8:05 am – 8:10 am

* something to refer as a note* teacher’s script (not compulsory)* short lyric of a song

* statement done by teacher and pupils*explanation about the activities

Bahan bantu Mengajar: Kemahiran Berfikir : Nilai:

JSM IPG KTHO/2013

Page 3: Rph Utk Mikro Lengkap

related to the topic* short story*picture*games / rules*examples

Langkah 1(15 minit)

8:10 am – 8:25 am

* Development of concept

Langkah 2(20 minit)

8:25 am – 8:45 am

* Reinforcement - individual- group

Langkah 3(15 minutes)

8:45 am – 9:00 am

* Evaluation- individual- group

Penutup(5 minit)

9:00 am – 9:05 am

* example activity for closure :- to consolidate facts/skills of the lesson in the final stage by using teaching aids, questioning technique, giving written exercise as follow-up activities .* other examples : social closure &

cognitive closure, open-ended, close-ended, convergent, divergent questions, assigning homework, briefing of the next lesson

Refleksi: kekuatan –

Kelemahan –

Penambahbaikan –

JSM IPG KTHO/2013

Page 4: Rph Utk Mikro Lengkap

JSM IPG KTHO/2013