catan RPH

5
Hari / Tarikh Khamis / 15 April 2014 Masa 8.20 – 9.40 Pagi ( 80 Minit) Bidang Seni Halus Unit pembelajaran Catan Tajuk / Tema Catan / Alam semula jadi Kandungan pelajaran Catan Mencatan berdasarkan tema yang diberi Objektif pembelajaran Di akhir pembelajaran, Murid dapat 1.Mengaplikasi teknik basah atas basah dalam seni catan 2. Menghasilkan catan yang menarik berdasarkan tema yang diberi 3. Menghasilkan catan dengan mengaplikasi teknik basah atas basah dan unsur seni yang lain Pengetahuan sedia ada 1. Murid pernah mewarna namun tidak mengaplikasi teknik basah atas basah dalam catan Pendekatan Konstruktivisme Nilai Tekun, Keyakinan Bahan rujukan 1. Buku sumber Guru PSV 2. Rancangan Pelajaran Tahunan Pendidikan Seni Visual Tingkatan 4

description

q

Transcript of catan RPH

Hari / TarikhKhamis / 15 April 2014

Masa8.20 9.40 Pagi ( 80 Minit)

Bidang Seni Halus

Unit pembelajaranCatan

Tajuk / TemaCatan / Alam semula jadi

Kandungan pelajaranCatanMencatan berdasarkan tema yang diberi

Objektif pembelajaranDi akhir pembelajaran, Murid dapat1.Mengaplikasi teknik basah atas basah dalam seni catan 2. Menghasilkan catan yang menarik berdasarkan tema yang diberi3. Menghasilkan catan dengan mengaplikasi teknik basah atas basah dan unsur seni yang lain

Pengetahuan sedia ada1. Murid pernah mewarna namun tidak mengaplikasi teknik basah atas basah dalam catan

PendekatanKonstruktivisme

NilaiTekun, Keyakinan

Bahan rujukan1. Buku sumber Guru PSV2. Rancangan Pelajaran Tahunan Pendidikan Seni Visual Tingkatan 4

LangkahIsi kandunganAktivitiCatatan

Set induksi5 MinitMenunjukkan video penghasilan catan menggunakan teknik basah atas basah

Minta 2 murid menjawab teknik mencatan yang digunakan dalam videoTkp: Kecerdasan verbal-linguistikABM: Video penghasilan catan

Langkah 115 MinitMenerangkan konsep dalam catan-Definisi catan, jenis-jenis catan dan teknik catanMenunjukkan gambar contoh (catan bertemakan alam semula jadi)

Murid melihat dan menghayati contoh-contoh karya catan yang ditunjukkan oleh guru.

DBAE:Sejarah dan apresiasi seniABM:Contoh-contoh karya, slides show

Langkah 220 MinitPenggunaan alat,bahan dan teknik untuk penghasilan karyaDemonstrasi penghasilan catan dengan menggunakan teknik basah atas basahMengaplikasi teknik basah atas basah Guru beri Kertas lukisan, berus dan cat air

Murid melihat guru membuat demonstrasi cara menghasilkan catan menggunakan teknik basah atas basah

Kurikulum PSV Malaysia- Penghasilan seni visual- Seni halus

Kaedah penerangan dan demonstrasiABM: contoh karya

Langkah 335 MinitPenghasilan catan berdasarkan lakaran dan tema yang telah diberi

Persembahan hasil karya

Murid mengaplikasi teknik basah atas basah dalm penghasilan karya catan

Murid membuat karya. Perbincangan tentang elemen dan prinsip dalam catan mereka.

ABM: Contoh karya Kurikulum PSV Malaysia- Penghasilan seni visual- Seni halus

Kritikan karya (Deskripsi, analisis, interpretasi, pertimbangan)

Langkah 45 minitProses membuat penilaian dan kritikanCiri-ciri catan yang baik

Rumusan

Banding catan mereka dengan rakan yang lain Murid membuat apresiasi melalui kritikan Tajuk yang telah dipelajariDBAE: Estetika kritikan seniTKP: Kecerdasan Interpersonal