contoh rph

2
Subjek : Pendidikan Jasmani Kelas: 2A/2B Masa: 8.10 pagi – 8.50 pagi Kehadiran: / Kemahiran: KBAT: Analisis Aplikasi Menilai Mencipta Tema : Kesihatan Diri dan Keluarga. Topik: Amalan pemakanan tidak sihat. Hasil Pembelajaran: Pada akhir PdP, murid akan dapat:- i) Mengenalpasti amalan pemakanan tidak sihat. Amalan pemakanan tidak sihat. i. Anoreksia nervosa - maksud dan pengertian - punca - kesan kepada kesihatan/ fizikal. Set Induksi: Guru menerangkan amalan pemakanan tidak sihat. Aktiviti: i) Aktiviti dalam kumpulan 1. Membincangkan gambar orang dewasa yang kurus kering BBM: buku teks PJPK tingkatan 2, gambar seorang dewasa yang mengalami gejala Anoreksia nervosa . Refleksi: Nilai murni: Kerjasama Subjek : Pendidikan Jasmani Kelas:2D/2E Masa: 8.50 pagi – 9.15 pagi Kehadiran: / Kemahiran: KBAT: Analisis Aplikasi Menilai Mencipta Tema : Kesihatan Diri dan Keluarga. Topik: Amalan pemakanan tidak sihat. Hasil Pembelajaran: Pada akhir PdP, murid akan dapat:- i) Mengenalpasti amalan pemakanan tidak sihat. Amalan pemakanan tidak sihat. i. Anoreksia nervosa - maksud dan pengertian - punca - kesan kepada kesihatan/ fizikal. Set Induksi: Guru menerangkan amalan pemakanan tidak sihat. Aktiviti: i) Aktiviti dalam kumpulan 1. Membincangkan gambar orang dewasa yang kurus kering BBM: buku teks PJPK tingkatan 2, gambar seorang dewasa yang mengalami gejala Anoreksia nervosa . Refleksi: Nilai murni: Kerjasama Subjek : Geografi Kelas:3D Masa: 10.30 pagi – 11.10 pagi Tema : Kedudukan Topik: 1.1 Rujukan Grid Hasil Pembelajaran: Pada akhir PdP, murid akan dapat:- Mengenal pasti kedudukan Garisan Timuran dan Garisan Utaraan berasaskan peta topografi

description

format rph

Transcript of contoh rph

Page 1: contoh rph

Subjek : Pendidikan Jasmani

Kelas: 2A/2B

Masa: 8.10 pagi – 8.50 pagi

Kehadiran: /

Kemahiran:

KBAT:AnalisisAplikasiMenilaiMencipta

Tema : Kesihatan Diri dan Keluarga.Topik: Amalan pemakanan tidak sihat.

Hasil Pembelajaran: Pada akhir PdP, murid akan dapat:-i) Mengenalpasti amalan pemakanan tidak sihat.Amalan pemakanan tidak sihat.i. Anoreksia nervosa - maksud dan pengertian- punca - kesan kepada kesihatan/ fizikal.

Set Induksi: Guru menerangkan amalan pemakanan tidak sihat.Aktiviti:i) Aktiviti dalam kumpulan 1. Membincangkan gambar orang dewasa yang kurus kering

BBM: buku teks PJPK tingkatan 2, gambar seorang dewasa yang mengalami gejala Anoreksia nervosa .

Refleksi:

Nilai murni: Kerjasama

Subjek :Pendidikan Jasmani

Kelas:2D/2E

Masa: 8.50 pagi – 9.15 pagi

Kehadiran: /

Kemahiran:

KBAT:AnalisisAplikasiMenilaiMencipta

Tema : Kesihatan Diri dan Keluarga.Topik: Amalan pemakanan tidak sihat.

Hasil Pembelajaran: Pada akhir PdP, murid akan dapat:-i) Mengenalpasti amalan pemakanan tidak sihat.Amalan pemakanan tidak sihat.i. Anoreksia nervosa - maksud dan pengertian- punca - kesan kepada kesihatan/ fizikal.

Set Induksi: Guru menerangkan amalan pemakanan tidak sihat.Aktiviti:i) Aktiviti dalam kumpulan 1. Membincangkan gambar orang dewasa yang kurus kering

BBM: buku teks PJPK tingkatan 2, gambar seorang dewasa yang mengalami gejala Anoreksia nervosa .

Refleksi:

Nilai murni: Kerjasama

Subjek :Geografi

Kelas:3D

Masa: 10.30 pagi – 11.10 pagi

Kehadiran: /

Kemahiran:

KBAT:AnalisisAplikasiMenilaiMencipta

Tema : Kedudukan

Topik: 1.1 Rujukan Grid

Hasil Pembelajaran: Pada akhir PdP, murid akan dapat:-Mengenal pasti kedudukan Garisan Timuran dan Garisan Utaraan berasaskan peta topografi

Set Induksi: Guru menerangkan Garisan Timuran dan Garisan Utaraan berasaskan peta topografi

Aktiviti:I. Murid dapat menjelaskan garisan Timuran dan garisan Utaraan

BBM: Peta Topo, Lembaran Kerja, Buku teks

Refleksi:

Nilai murni: Rasional

Page 2: contoh rph

Subjek :Geografi

Kelas:3E

Masa: 11.10 pagi – 11.50 pagi

Kehadiran: /

Kemahiran:

KBAT:AnalisisAplikasiMenilaiMencipta

Tema : Kedudukan

Topik: 1.1 Rujukan Grid

Hasil Pembelajaran: Pada akhir PdP, murid akan dapat:-Mengenal pasti kedudukan Garisan Timuran dan Garisan Utaraan berasaskan peta topografi

Set Induksi: Guru menerangkan Garisan Timuran dan Garisan Utaraan berasaskan peta topografi

Aktiviti:I. Murid dapat menjelaskan garisan Timuran dan garisan Utaraan

BBM: Peta Topo, Lembaran Kerja, Buku teks

Refleksi:

Nilai murni: Rasional