effa math

4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Minggu / Hari / Tarikh 26/ Ahad / 21 Jun 2015 Kelas / Masa / Matapelajaran 5C/ 9.00 hingga 10.00 / Matematik Tema / Tajuk / Standard Pembelajaran Peratus / Hubungan peratus dengan pecahan/ 9.1 (i) Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat: 1) Murid dapat menukar peratus kepada pecahan 2) Murid dapatmenukar pecahan kepada peratus. Aktiviti PdP Aktiviti : 1) Murid-murid di tunjukkan dengan pecahan menggunakan kad pecahan. 2) Murid di kehendaki berfikir tentang ‘Kenapa kebanyakkan pasaraya mempamerkan peratus semasa jualan murah?’ dan nyatakan dalam peta bulatan. 3) Murid di tunjukkan dengan cara menyelesaikan soalan untuk menukar peratus kepada pecahan. 4) Beberapa orang Elemen Merentas Kurikulum Kreatif dan inovatif Bahan Bantu Pelajar Kertas mahjung dan marker pen. Penilaian PdP

description

soalan latih tubi

Transcript of effa math

Page 1: effa math

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu / Hari / Tarikh 26/ Ahad / 21 Jun 2015

Kelas / Masa / Matapelajaran 5C/ 9.00 hingga 10.00 / Matematik

Tema / Tajuk / Standard

Pembelajaran

Peratus / Hubungan peratus dengan pecahan/ 9.1 (i)

Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:

1) Murid dapat menukar peratus kepada pecahan

2) Murid dapatmenukar pecahan kepada peratus.

Aktiviti PdP Aktiviti :

1) Murid-murid di tunjukkan dengan pecahan menggunakan kad

pecahan.

2) Murid di kehendaki berfikir tentang ‘Kenapa kebanyakkan

pasaraya mempamerkan peratus semasa jualan murah?’ dan

nyatakan dalam peta bulatan.

3) Murid di tunjukkan dengan cara menyelesaikan soalan untuk

menukar peratus kepada pecahan.

4) Beberapa orang

Elemen Merentas Kurikulum Kreatif dan inovatif

Bahan Bantu Pelajar Kertas mahjung dan marker pen.

Penilaian PdP

Refleksi / Impak dan Kerja

Rumah

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu / Hari / Tarikh 26 / Isnin / 22 Jun 2015

Kelas / Masa / Matapelajaran 2C/ 8.00 hingga 9.00 / Bahasa Malaysia

Tema / Tajuk / Standard

Pembelajaran

Kebun Sekolahku / Aktiviti berkebun ( Mari Membaca) / 2.3.2 dan 3.4.1

Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:

Page 2: effa math

1) Murid dapat membaca teks dengan lancar dan intonasi yang

betul.

2) Murid dapat mengambil imlak frasa yang dibaca oleh guru dan

menulisnya dalam buku tulis.

Aktiviti PdP Aktiviti :

1) Murid-murid menonton video aktiviti menanam pokok jagung

melalui youtube.

2) Murid membina peta alir berdasarkan video aktiviti menanam

jagung.

3) Murid membaca teks dalam buku teks halaman 81.

4) Murid-murid mengambil imlak frasa yang di baca oleh guru

dan menulisnya di dalam buku tulis.

5) Murid-murid akan menyemak ejaan frasa yang telah di tulis

dalam buku teks.

6) Membuat latihan di dalam buku aktiviti Jilid 2 halaman 2.

Elemen Merentas Kurikulum ICT

Bahan Bantu Pelajar Video.

Penilaian PdP

Refleksi / Impak dan Kerja

Rumah

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu / Hari / Tarikh 26 / Selasa / 23 Jun 2015

Kelas / Masa / Matapelajaran 2C/ 8.00 hingga 10.00 / Bahasa Malaysia

Tema / Tajuk / Standard

Pembelajaran

Kebun Sekolahku / Lawatan Ke Kebun Jagung ( Mari Tulis ) / 3.7.2 dan

2.3.1

Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:

1) Murid dapat membaca teks dengan lancar dan intonasi yang

Page 3: effa math

betul.

2) Murid dapat menulis catatan berdasarkan teks di dalam buku

tulis.

3) Murid dapat membina peta alir berkaitan lawatan ke kebun

jagung.

Aktiviti PdP Aktiviti :

1) Murid-murid membaca teks halaman 82 dengan gaya dan

intonasi yang betul.

2) Murid menulis di papan putih aktiviti semasa lawatan ke kebun

jagung.

3) Murid membina peta alir tentang turutan semasa lawatan di

kebun jagung.

4) Murid-murid membuat pembentangan peta alir yang telah di

buat.

5) Murid-murid melengkapkan catatan di dalam buku tulis

mengikut kesesuaian waktu yang telah di buat.

6) Membuat latihan di dalam buku aktiviti Jilid 2 halaman 3.

Elemen Merentas Kurikulum Kreatif dan inovatif

Bahan Bantu Pelajar Kertas Mahjung dan marker pen

Penilaian PdP

Refleksi / Impak dan Kerja

Rumah